بهینه سازی سایت

بهینه سازی منو سایت برای سئو ( SEO ) و کاربران سایت

بهینه سازی منو سایت

با نام و یاد خدا بزرگ, منوی وب سایت ها یکی از مهمترین مواردی است که باید در تمامی وب سایت ها به آن توجه ویژه ای شود! با این حال بسیار از مدیران وب سایت ها به این موضوع اصلا توجه نمیکنند! شما باید بتوانید در منوی وب سایت یا به انگلیسی ( Website Menu ) توجه داشته باشید که لیست صفحات مهم سایت خود را قرار بدهید تا کاربران وب سایت شما بتوانند به راحتی بتوانند به تمامی صفحات شما دسترسی داشته باشند!

ما امروز سعی کرده ایم یک آموزش برای ( بهینه سازی منو سایت برای سئو ( SEO ) و کاربران سایت ) ایجاد بکنیم تا بتوانید یک منوی زیبا در سایت خود ایجاد نمایید! پس برای کسب اطلاعات بیشتر با ما در این مقاله آموزشی از وب سایت ( تی اف نت بلاگ ) همراه باشید!

آنچه در این مقاله میخوانید:

  • منوی سایت را چگونه طراحی بکنیم؟
  • نکات مهم در مورد منوی وب سایت
  • استفاده از منو در مکان های مختلف سایت
  • جمع بندی کلی موارد

منوی سایت را چگونه طراحی بکنیم؟

همانطور که در بالا گفته شده منوی وب سایت یکی از موارد مهم و اساسی وب سایت میباشد که باید به آن توجه بسیار ویژه ای شود! اما متاسفانه بسیاری از مدیران وب سایت ها باور های غلطی را پیش گرفته اند که باعث میشود کاربران سایت خودشان را سردرگم بکنند! برای طراحی یک منوی حرفه ای و زیبا در سایت نیاز نیست تمامی صفحات سایت خود را در منو سایت قرار بدهید شما باید بتوانید صفحات مهم سایت خود را در منو وب سایت خود قرار بدهید تا منوی شما زیباتر و حائز اهمیت بیشتر ساخته شود!

نکات مهم در مورد منوی وب سایت

در این بخش ما میخواهیم به چند تا از نکاتی که باید در طراحی یک منوی زیبا و پیشرفته بکار ببرید بگوییم با رعایت این نکات میتوانید یک منوی بسیار حرفه ای برای وب سایت خود طراحی و استفاده نمایید:

  • در منوی وب سایت به هیچ عنوان از برچسب ها در سایت استفاده نکنید چرا که کارایی خاصی را برای سایت اضافه نمیکند!
  • از بایگانی ها تاریخ دار در منوی وب سایت خود اصلا استفاده نکنید به طوره مثال در منو یک گذینه بعنوان بایگان بهمن ماه قرار ندهید!
  • شما نباید از زیر منوی های زیادی در سایت استفاده بکنید چرا که باعث سردرگمی کاربران میشود!

رعایت تمامی نکاتی که در بالا گفته شد میتواند باعث ساخت یک منو فوق حرفه ای در سایت شود و از شلوغ بودن منو سایت شما جلو گیری بکند! با این کار کاربران سایت شما میتوانند به راحتی به تمامی صفحات اصلی سایت شما نیز دسترسی داشته باشند!

استفاده از منو در مکان های مختلف سایت

شما میتوانید منو های وب سایت خود را تقصیم بندی بکنید و در جایگاه های مختلف وب سایت خود استفاده نمایید به طور الان در سایت تی اف نت پلاس به منو های صفحه اصلی یک نگاهی بیندازید با همین صفحه که الان توش هستید متفاوت میباشد با این کار میتوانید منو های مختلفی در سایت خود ایجاد کرده و صفحات را تقصیم بندی بکنید این یکی از کارهایی است که در حال حاظر اکثر مدیران وب سایت ها از آن استفاده میکنند!

جمع بندی کلی موارد

به صورت کلی هیچ قانون قاصی برای طراحی یک منو وجود ندارد پس به دنبال هیچ الگوی خاصی نباشد شما باید بتوانید یک منو متناسب با وب سایت و صفحات سایت خود طراحی بکنید و برای این که بتوانید یک منوی عالی در سایت داشته باشد باید توجه بکنید که صفحات مهم وب سایت شما در اولویت هستند! و از شلوغ بودن منو سایت خود جلوگیری بکنید!

راستی, اگر دوست دارید یک سایت دانلودی حرفه ای برای خود داشته باشید میتوانید به سایت آماده ( دانلود نرم افزار ) یک نگاهی بیندازید! و اگر شما هر سوالی در این زمینه دارید یا نکاتی در این زمینه میدانید میتوانید در بخش نظرات همین پست برای ما ارسال نمایید! سعی ما بر این خواهد بود که در کمترین زمان ممکن به سوالات شما پاسخ بدهیم!

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.