آموزش های امنیتی, خطا ها و ارور های وردپرس

رفع ارور و خطای با عرض پوزش، این نوع پرونده به دلایل امنیتی مجاز نیست!

رفع ارور و خطای با عرض پوزش، این نوع پرونده به دلایل امنیتی مجاز نیست!

با نام و یاد خدای بزرگ, سلام و درود خدمت شما عزیزان, امروز در این مقاله آموزشی از تی اف نت بلاگ قصد داریم در مورد یکی از ارور های وردپرس که اکثر افراد با آن رو به رو میشوند ( خطای با عرض پوزش، این نوع پرونده به دلایل امنیتی مجاز نیست! ) یک آموزشی داشته باشیم!

خطای با عرض پوزش، این نوع پرونده به دلایل امنیتی مجاز نیست! به این معنا میباشد که وردپرس شما از این نوع فایل ها پشتیبانی نمیکند اما راه حل های بسیار زیادی در این زمینه وجود دارد که میتوانید با استفاده از آن ها به راحتی این مشکل را حل کرده و فایل های مختلف زیادی را آپلود نمایید!

آنچه در این مقاله میخوانید:

 • خطای با عرض پوزش، این نوع پرونده به دلایل امنیتی مجاز نیست چیست؟
 • معرفی انواع فایل های قابل آپلود در وردپرس
 • چگونه میتوانیم خطای با عرض پوزش، این نوع پرونده به دلایل امنیتی مجاز نیست را برطرف سازیم؟
 • برسی پسوند فایل برای آپلود در سایت وردپرسی
 • برای آپلود هر نوع فایلی در وردپرس فایل wp-config.php را ویرایش نمایید!
 • برای آپلود هر نوع فایلی در وردپرس فایل functions.php را ویرایش نمایید!
 • استفاده از افزونه های رایگان برای آپلود انواع فایل در وردپرس
 • ایمن سازی فایل ها در سایت های وردپرسی
 • جمع بندی و نتیجه گیری کلی مطالب

خطای با عرض پوزش، این نوع پرونده به دلایل امنیتی مجاز نیست چیست؟

در حال حاظر سیستم مدیریت محتوای وردپرس از اکثر فایل ها پشتیبانی میکند و میتوانید انواع فایل های مختلفی را در سایت خود آپلود نمایید اما در بین این فایل ها برخی ها هم هستند که وردپرس آن ها را پشتیبانی نمیکند و اگر سعی بکنید این نوع فایل ها را در سایت خود آپلود نمایید با پیغام ( با عرض پوزش، این نوع پرونده به دلایل امنیتی مجاز نیست. ) و یا به انگلیسی ( Sorry, This File Type Is Not Permitted For Security Reasons ) مواجه خواهید شد! برای رفع این مشکل با ما در ادامه همراه باشید!

معرفی انواع فایل های قابل آپلود در وردپرس

امروزه وردپرس به قدری گسترش پیدا کرده است که میتواند از اکثر فایل ها فرمت ها را پشتیبانی بکند و با استفاده از MIME به مرورگر شما کمک میکند که فایل آپلود شده در سایت چه نوع فایلی میباشد. به طور مشال اگر شما از فرمت های jpeg و png برای آپلود تصاویر سایت خود استفاده بکنید مرورگر شما با استفاده از ویژگی MIME به راحتی تشخصی میدهد که این فایل ها تصاویر هستند! و فایل های صوتی و ویدئوی نیر به همین صورت میباشند! در ادامه لستی از پسوند های قابل آپلود در وردپرس را مشاهده خواهیم کرد.

 • تصاویر: jpg, jpeg, png, gif, ico
 • سند: pdf, doc, docx, ppt, pptx, pps, odt, xls, xlsx, psd
 • صوتی: mp3, m4a, ogg, wav
 • ویدئو: mp4, m4v, mov, wmv, avi, mpg, ogv, 3gp, 3g2

تمامی فرمت هایی که در بالا گفته شد و البته فرمت ( HTML ) نیز به راحتی قابل آپلود در وردپرس میباشند و وردپرس این فرمت ها را کاملا پشتیبانی میکند اما با این وجود شما قصد داریم یک فرمت دیگر مانند فرمت ( woff, woff2 و … ) که در لیست بالا نمیباشد را آپلود نمایید! برای انجام این کار و ( رفع ارور و خطای با عرض پوزش، این نوع پرونده به دلایل امنیتی مجاز نیست! ) باید چندین کار را در وردپرس خود انجام دهید!

چگونه میتوانیم خطای با عرض پوزش، این نوع پرونده به دلایل امنیتی مجاز نیست را برطرف سازیم؟

روش های بسیار زیادی برای انجام و رفع ارور و خطای با عرض پوزش، این نوع پرونده به دلایل امنیتی مجاز نیست. وجود دارد که میتوانید از آن ها استفاده نمایید به طور مثال میتوانید فایل wp-config.php و یا فایل functions.php را در فایل های وردپرس خود ویرایش نمایید و تیکه کدی که در ادامه برای شما خواهیم داد قرار بدهید و یا میتوانید از پلاگین های رایگان وردپرسی استفاده نمایید و روش آخر میتوانید با هاستینگ خود تماس گرفته و درخواست این تغییرات را داشته باشید.

برسی پسوند فایل برای آپلود در سایت وردپرسی

اگر شما در آپلود با این مشکل رو به رو شدید بهتر است قبل از انجام هر گونه تغییر در سایت به پسوند فایل آپلودی خودت دقت بکنید به طور مثال اگر فرمت شما ویدئو و mp4  میباشد اما به طور تصادفی در هنگام تغییر نام ویدئو آن را تغییر داده باشید باز هم با همین مشکل رو به رو خواهید شد! اجازه بدهید این موضوع را با یک مثال قابل درک تر بکنیم.

اگر به تصویر بالا دقت داشته باشید ما سعی کرده ایم یک ویدئو با فرمت ( tscproj ) قرار بدهیم در صورتی که این فرمت اصلی این فایل ( mp4 ) میباشد بنابراین با این ارور رو به رو شد! اگر برسی کردید و متوجه شدید که پسوند فایل نادرست میباشد میتوانید با درست کردن پسوند فایل مورد نظر خود را در پیشخوان وردپرسی خود آپلود نمایید در غیر این صورت با ما در  ادامه همراه باشید.

برای آپلود هر نوع فایلی در وردپرس فایل wp-config.php را ویرایش نمایید!

اگر شما میخواهید وردپرس شما دیگر این ارور را نشان ندهد و بتوانید هر نوع فایلی را در پیشخوان سایت خود آپلود نمایید میتوانید از این روش استفاده نمایید اما باید توجه داشته باشید که با این کار سیستم امنیتی آپلود فایل در وردپرس را غیر فعال میکنید! این کار بسیار آسان میباشد بنابراین برای انجام تغییرات مراحل را دنبال نمایید.

ابتدا وارد هاست سایت بشوید و به قسمت File Manager -> public_html -> wp-config.php بروید و فایل wp-config.php را ویرایش بزنید و به آخر های صفحه بروید متن ( * That’s all, stop editing! Happy blogging */. ) را پیدا کرده و در بالای یا خط بالایی این متن تیکه کد زیر را جای گذاری بکنید.

;define(‘ALLOW_UNFILTERED_UPLOADS’, true)

پس از قرار دادن تیکه کد در جای مشخص سیو کرده از پیشخوان خود خارج بشوید و سپس دوباره وارد پیشخوان بشوید از این پس از مجاز به آپلود هر نوع فایل در سایت میباشد و میتوانید هر نوع فایلی را به راحتی در سایت خود آپلود نمایید. این روش بسیار آسان میباشد اما برای برخی از وب سایت ها که چندین نویسنده دارد مناسب نمیباشد!

برای آپلود هر نوع فایلی در وردپرس فایل functions.php را ویرایش نمایید!

و حالا اگر دوست دارید تنها چندین نوع فایل را برای آپلود مجاز بکنید میتوانید فایل functions.php را ویرایش نمایید! این فایل یکی از فایل های قالب سایت میباشد که تقریبا تمامی قالب ها این فایل را دارند! برای ادیت فایل مراحل زیر دنبال نمایید و تیکه کد پایین را در فایل قرار بدهید!

برای ویرایش فایل ابتدا وارد هاست میزبانی سایت خود بشوید و وارد File Manager -> wp-content -> themes -> functions.php بعد از ویرایش این فایل به پایین ترین قسمت کد ها بروید و در خط آخر تیکه کد ساخته شده را قرار بدهید البته قبل از قرار دادن این تیکه کد فرمت های مجاز خود را در کد قرار بدهید!

function cc_mime_types($mimes){
// New allowed mime types.
$mimes[‘svg’] = ‘image/svg+xml’;
$mimes[‘svgz’] = ‘image/svg+xml’;
return $mimes;
}
add_filter( ‘upload_mimes’, ‘my_custom_mime_types’ );

این تیکه کد را اگر در فایل functions.php قرار بدهید به صورت پیشفرض دو نوع فرمت را میتوانید آپلود نمایید در حال حاظر درون کد دو فرمت ( svg, svgz ) قرار دارد میتوانید فرمت های مختلف خود را به کد اضافه کرده و دورن فایل functions.php  قرار بدهید و با این ترفند میتوانید فرمت های مختلفی را درون سایت خود آپلود نمایید.

استفاده از افزونه های رایگان برای آپلود انواع فایل در وردپرس

و حالا اگر دوست ندارید فایل های ( wp-config.php  و functions.php ) را ویرایش نمایید میتوانید از پلاگین های رایگانی که در خود مخزن افزونه های وردپرس قرار داد استفاده بکنید ما در ادامه به چندین مورد از این افزونه ها اشاره خواهیم کرد شما میتوانید با نصب هر کدام از این افزونه ها این مشکل ( خطای با عرض پوزش، این نوع پرونده به دلایل امنیتی مجاز نیست. ) را به راحتی رفع نمایید.

 • افزونه: WP Add Mime Types
 • افزونه: Extra File Types
 • افزونه: File Upload Types by WPForms
 • افزونه: Mime Types Plus

با نصب هر کدام از این افزونه های بالا بدون نیاز به تغییر هیچ گونه فایلی میتوانید این مشکل را نیر برطرف سازید و فایل های خود را در سایت خود آپلود نمایید! البته این افزونه کاملا رایگان هستند و تنها کافیست در قسمت نصب افزونه هر کدام را که خواستید سرچ کرده و نصب نمایید.

ایمن سازی فایل ها در سایت های وردپرسی

همانطور که از اسم این ارور ( با عرض پوزش، این نوع پرونده به دلایل امنیتی مجاز نیست. ) مشخص است برخی از فایل ها میتواند به سایت شما آسیب برساند بنابراین وردپرس برخی از فایل ها را برای امنیت محدود کرده است اما با این حال ما در بالا روش هایی را برای ( رفع ارور و خطای با عرض پوزش، این نوع پرونده به دلایل امنیتی مجاز نیست. ) گفته ایم تا بتوانید به راحتی این مشکل را برطرف بکنید!

اما این مورد به این معنی نمیباشد که امنیت سایت خود را نادیده بگیرید اگر از روش های بالا استفاده کرده اید توصیه میکنید لیست فایل هایی که غیر مجاز هستند را تایین نمایید تا از امنیت سایت خود اطمینان حاصل نمایید! و در صورتی که توانستید اجازه بدهید تا وردپرس این حالت را به صورت پیش فرض باقی بماند و از فرمت های مجاز وردپرس برای آپلود فایل استفاده بکنید.

جمع بندی و نتیجه گیری کلی مطالب

ما در این مقاله آموزشی یاد گرفتیم که چگونه ارور عرض پوزش، این نوع پرونده به دلایل امنیتی مجاز نیست. را رفع بکنیم و در این زمینه به چندین روش پرداختیم! امیدواریم این مقاله آموزشی برای شما مفید واقع شده باشد و توانسته باشیم کمکی در راستای رشد وب سایت شما کرده باشیم. اگر هر گونه سوالی در این زمینه دارید حتما در بخش نظرات با ما در میان بگذارید!

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.