افزونه های وردپرسی, بهینه سازی سایت

بهترین افزونه های اسکیما – آشنایی با افزونه های نشانه گذاری وردپرس

بهترین افزونه های اسکیما

اجازه بدهید قبل از این که ما بهترین افزونه های اسکیما را خدمت شما معرفی بکنیم ابتدا با واژه و کاربرد اسکیما آشنا بشویم! اسکیما در اصل نوعی نشانه گذاری برای موتور های جستجو میباشد که شما میتوانید با استفاده از این نشانه گذاری ها با موتور های جستجو مانند گوگل ارتباط برقرار بکنید و صفحات سایت خود به حالت های مختلف به نمایش بگذارد!

این کار میتواند به افزایش بازدید و حتی فروش شما بسیار کمک بکند! چرا که باعث افزایش ترافیک وب سایت میشود. افزونه های اسکیما در اصل کد هایی به صفحات سایت شما اضافه میکنند که با گوگل هماهنگ هستند و گوگل نیز با استفاده از این کد ها میتواند به خوبی تشخیص دهد که صفحه وب سایت شما در چه موضوعی و چه محصولی میباشد.

حالا با ما در ادامه این مقاله آموزشی و معرفی افزونه از وب سایت تی اف نت پلاس همراه باشید تا بتوانیم مفهوم و کاربرد اسکیما کد یا کدهای نشانه گذاری در وردپرس آشنا بشویم.

آنچه در این مقاله میخوانید:

  • آشنایی کامل با اسکیما کد
  • افزونه های فول اسکیما در سایت
  • اضافه کردن اسکیما در وردپرس
  • افزونه Wp Review Pro در وردپرس
  • افزونه WP Schema Pro در وردپرس
  • آشنایی با انواع اسکیما
  • جمع بندی و نتیجه گیری کلی مطالب

آشنایی کامل با اسکیما کد

شما اگر یک وب سایت تازه تاسیس دارید و یا در کار طراحی وب سایت هستید باید به این نکات در اضافه کردن اسکیما کد به وب سایت توجه فرمایید چرا که اگر اسکیما به صورت دستی به وب سایت اضافه شود باید توسط افرادی که در این زمینه تجربه خاصی دارند انجام شود در غیر این صورت ممکن است به سئوی وب سایت ضربه بزند!

یک نقطه دیگر که باید به ان توجه داشته باشید این است که هیچ گونه محدودیتی در اضافه کردن اسکیما به صفحات وجود ندارد نبابراین بهتر است اسکیما کد را به تمام صفحات سایت اضافه بکنید با این که نه تنها بازدید صفحات سایت شما بسیار بالا میرود بلکه گوگل نیز درک بهتری نصبت به صفحات سایت شما پیدا میکند!

همچنین اگر سایت شما تازه تاسیس میباشد و هنوز رتبه های خوبی در گوگل ندارد بهتر است از افزونه های اسکیما استفاده بکنید با این کار سرعت رشد و پیشرفت سایت شما بسیار بالا میرود این که نه تنها هزینه بسیار کمی دارد بلکه باعث افزایش فروش سایت نیز میشود!

افزونه های فول اسکیما در سایت

حالا چرا میگوییم افزونه های فوا اسکیما؟ درواقع این نوع افزونه به صورت کامل و جامع هستند که با اضافه کردن این افزونه ها به وب سایت از تمام ابزار ها و دیتا های سایت استفاده میشود بنابراین این نوع افزونه ها به صورت کامل هستند و باعث افزایش بازدید وب سایت میشوند!

حالا به این نقطه توجه داشته باشید که این نوع افزونه ها یعنی ( افزونه های فول اسکیما ) مجموعه کاملی از اسکیما ها را در خود جای داده اند بنابراین شما میتوانید از تمامی ویژگی های اسکیما کد در صفحات استفاده بکنید! و یک نقطه دیگر که این نوع افزونه ها به گونه ای طراحی شده اند که هیچ گونه اختلالی با دیگر اسکیما ها ایجاد نمیکند.

این نوع افزونه ها قابلیت هایی بسیار زیادی دارند شما میتوانید با استفاده از این افزونه ها نه تنها مطالب سایت خود را ستاره دارد بکنید بلکه میتوانید در صفحه سرپ گوگل یا همان صفحه جستجوی گوگل سوالات متداول خود را نیز به نمایش بگذارید با این که توجه کاربران را به سمت وب سایت خود جلب میکنید و باعث کلیک بیشتر در گوگل میشود.

اضافه کردن اسکیما در وردپرس

اضافه کردن اسکیما کد به سایت های وردپرسی به صورت دستی نیاز است تا کدنویسی بلد باشید و یا دوره آموزشی مخصوصی را گذرانده باشید اگر میخواهید اسکیما کد را به سایت وردپرسی خود اضافه بکنید کدنویسی یک امر ضروری در این زمینه میباشد! اما برای این کار نیز ابزار هایی طراحی و ساخته شده اند!

ابزار Google Tag Manager که به صورت رایگان ارائه شده است میتواند در اضافه کردن اسکیما به سایت های وردپرسی بسیار کمک بکند اما توجه داشته باشید که این ابزار کمک میکند تا کدنویسی درستی در سایت داشته باشید.

افزونه Wp Review Pro در وردپرس

افزونه Wp Review Pro در وردپرس کار را برای شما بسیار راحت تر کرده است و شما میتوانید با استفاده از این افزونه ره راحتی اسکیما را به سایت وردپرسی خود اضافه بکنید و در صورتی که شما قبلا یک تجربه کوچیکی در این زمینه داشته باشید به راحتی میتوانید اسکیما را در سایت خود اضافه بکنید!

پلاگین Wp Review Pro در اصل بروزرسانی خاصی ندارد و اکثرا نزدیک به سه ماه طول میکشد تا آپدیت بشود بنابراین شما با یک بار نصب در سایت خود میتوانید اسکیما های سایت خود تنظیم کرده یک بار برای همیشه این موضوع نیز یکی از ویژگی های این افزونه به حساب می آید.

افزونه WP Schema Pro در وردپرس

شاید تا الان اسم افزونه WP Schema Pro در وردپرس شنیده باشید چرا که این یکی از پلاگین های معروف نشانه گذاری در وردپرس میباشد و اکثر افراد برای اضافه کردن اسکیما به صفحات سایت خود از این افزونه استفاده میکنند درواقع یکی از افزونه کامل وردپرسی به حساب می آید و شما میتوانید از این افزونه برای اضافه کردن اسکیما کد به تمامی صفحات و محتوا های وب سایت خود استفاده بکنید.

ما نیز در سایت تی اف نت پلاس این افزونه را ارائه کرده ایم و شما میتوانید با هزینه بسیار کم افزونه WP Schema Pro در وردپرس تهیه کرده و در سایت وردپرسی خود نصب بکنید. این پلاگین ارزش بسیار زیادی برای رشد و پیشرفت وب سایت خواهد داشت.

آشنایی با انواع اسکیما

اگر کمی اطلاعات در زمینه اسکیما کد ها داشته باشید مطمعنا میدانید که انواع مختلفی از اسکیما ها در دنیای وب وجود دارد که میتوان از هر کدام در بخش های مختلفی استفاده کرد! حالا اجازه بدهید ما انواع آن ها را در ادامه توضیح بدهیم.

در دسته اول اسکیما های فردی وجود دارند و همان طور که از اسمش مشخص است این نوع اسکیما های برای معرفی شخص و بیوگرافی میباشد که میتوان شامل ( نام و نام خانوادگی , میزان تحصیلات و … ) باشد.

در دومین دسته از اسکیما ها دسته شغلی میباشد به طور مثال در این نوع اسکیما شما بیوگرافی شغلی را تنظیم میکند باید توجه داشته باشید این یک اسکیما ضروری برای هر وب سایتی میباشد چرا که گوگل میتواند حوزه شغلی وب سایت شما بهتر درک بکند و با این کار باعث هدفمند شدن کاربران وب سایت میشود.

نوع دیگری از اسکیما ها وجود دارد که مخصوص مشخص کردن محصلات وب سایت میباشد این موضوع بسیار مهم است که در سایت فروشگاهی خود استفاده بکنید در این نوع اسکیما شما میتوانید میزان ستاره محصول و یا حتی برند محصول را برای موتور های جستجو مشخص بکنید!

یکی دیگر از اسکیما که میخواهیم معرفی بکنیم اسکیما ویدئو میباشد با این اسکیما ویدئو های وب سایت شما با درک بهتری شناخته میشوند و باعث میشود افراد به راحتی ویدئوی مورد نظر را در وب سایت پیدا و مشاهده بکنند.

مدل های مختلفی از اسکیما وجود دارند که هر کدام کاربرد خاصی در وب سایت دارند به طور مثال اسکیمای سولات متداول, شاید تا به حال در هنگام سرچ در گوگل مشاهده کرده اید که سوالات متداول قبل از این که وارد سایت بشود در همان صفحه جستجوی گوگل قابل مشاهده میباشد دوراقع این کار, کار اسکیمای سوالات متداول میباشد.

جمع بندی و نتیجه گیری کلی مطالب

ما در این مقاله آموزشی یعنی ( بهترین افزونه های اسکیما ) متوجه شدیم که کدام افزونه ها مخصوص اضافه کردن اسکیما در وب سایت ها به کار میروند و فهمیدیم که اسکیما ها کاربرد بسیار زیادی در وب سایت ها دارند. اگر از اسکیما کد ها در وب سایت خود استفاده نکرده اید پیشنهاد میکنیم حتما به وب سایت خود اضافه بکنید چرا که تغییر چشم گیری در سئوی سایت خود مشاهده میکنید.

همچنین شما میتوانید هر گونه سوالی را در زمینه اسکیما کد ها در بخش نظرات هم صفحه از ما بپرسید ما تمامی تلاش خود را خواهیم کرد تا در کمترین زمان ممکن پاسخ گوی شما عزیزان باشیم.

بازگشت به لیست

یک نظر در “بهترین افزونه های اسکیما – آشنایی با افزونه های نشانه گذاری وردپرس

  1. اسمائیل گفت:

    خیلی کاربردی ممنونم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.