بهینه سازی سایت

صفحات اصلی هر وب سایت – آشنایی با مهمترین صفحات سایت ها

صفحات اصلی هر وب سایت

با نام یاد خدای بزرگ سلام و درود خدمت شما عزیزان همیشگی تی اف نت پلاس امروز در این مقاله قصد داریم در مورد صفحات اصلی هر وبسایت بحثی داشته باشیم و بدانیم که کدام صفحات برای سایت ها لازم و حیاطی میباشد قابل توجه است که ما در سایت های از پیش ساخته شده تمام این صفحات را ایجاد کرده ایم و دیگر نیازی به ایجاد مجدد صفحات نخواهید داشت!

حالا با ما در ادامه این مقاله آموزشی همراه باشید تا با صفحات مورد نیاز اصلی هر وب سایت آشنا و اطلاعات مفیدی کسب بکنیم, البته قابل توجه است که برخی از وب سایت صفحات متفاوتی دارند اما در اکثر سایت ها این صفحاتی که در ادامه معرفی میکنیم لازم و حیاطی میباشند

آنچه در این مقاله میخوانید:

 • چرا به صفحات اصلی در هر وب سایت نیازمندیم؟
 • آشنایی با مهمترین صفحات وب سایت ها
 • صفحه اصلی در وب سایت
 • صفحه ارتباط با ما در وب سایت
 • صفحه درباره ما در وب سایت
 • صفحه ارور 404 در سایت
 • صفحه مخصوص محصولات سایت
 • صفحه وبلاگ مخصوص مقالات سایت
 • صفحه حریم خصوصی و امنیت در سایت
 • صفحه سوالات متداول سایت
 • جمع بندی و نتیجه گیری کلی مطالب

چرا به صفحات اصلی در هر وب سایت نیازمندیم؟

خوب همانطور که میدانید وب سایت ها در اکثر مواقع از چندین صفحه طراحی میشود! به طور مثال همه وب سایت ها صفحه ( درباره ما ) رو دارا میباشد یا صفحه ( ارتباط با ما ) ما به این صفحات میگوییم صفحات اصلی که به چندین صفحه تبدیل میشوند تمام صفحات را در ادامه به صورت کامل برای شما توضیح داده ایم.

بنابراین تمامی وب سایت از این صفحات استفاده میکنند البته لازم به ذکر است که برخی از وب سایت های صفحاتی مختلفی نیز دارند به طور مثال صفحه حساب کاربری در برخی از وب سایت ها استفاده میشود و در برخی خیر, از رو ما صفحاتی که در تمام سایت ها مورد استفاده قرار میگیرد را در این مقاله خواهیم گفت با ما همراه باشید.

آشنایی با مهمترین صفحات وب سایت ها

همانطور که در مطالب بالا گفته شد صفحات اصلی هر وبسایت جدا از مطالب سایت است یعنی این صفحات مستقل بوده و در بخش پست های سایت قرار نمیگیرند و  هر چقدر این صفحات به صورت ویزه طراحی شده باشند نشانگر کیفیت بالای وب سایت است خود این میتوانتد صفحه اصلی سایت باشد یا صفحات مخصوص دیگه و همچنین شما میتوانید این صفحات را به صورت اختصاصی توسط صفحه ساز ( ویژوال کامپوزر ) طراحی نمایید!

صفحه اصلی در وب سایت

خوب همانطور که میدانید هر وب سایتی از یک صفحه اصلی طراحی شده است اگر صفحه اصلی برای سایت وجود نداشته باشد قطعا سایتی هم نخواهد بود پس اولین صفحه ما صفحه اصلی بوده و توصیه من به شما این است که دقت کافی برای طراحی این برگه داشته باشید چرا که هر کسی وارد سایت شما میشود قطعا صفحه اصلی را مشاهده میکند پس این صفحه مهمترین برگه هر وب سایت است!

صفحه ارتباط با ما در وب سایت

برگه مهم و اصلی که هر وب سایتی باید برای خود طراحی بکند صفحه ارتباط با ما است همانطور که میدانید این صفحه برای کاربران سایت مهم است در نظر داشته باشید که اگر کاربری بخواهد با شما ارتباط داشته باشد باید یک صفحه اختصاصی برای این منظور در سایت شما باشد تا کاربران بتوانند به راحتی با شما ارتباط برقرار بکنند برای طراحی این صفحه میتوانید از فرم های تماس یا موارد در زمینه ایمیل یا شماره موبایل و … استفاده نمایید!

برگه های مورد نیاز سایت ها

صفحه درباره ما در وب سایت

برگه درباره ما را تقریبا همه وب سایت ها برای خود ایجاد کرده اند چرا که از اهمیت زیادی برخوردار است در مورد اهمیت این صفحه میتوان به بالا بردن اعتماد کار اشاره کرد البته اینم هم بگویم که گوگل هم برای ان صفحه درباره ما حساس است و در سئوی سایت تاثیر میگذارد پیشنهاد ما برای شما این است که همین الان این برگه را برای سایت خود ایجاد نمایید. برای ساخت این برگه میتوانید از پشت صحنه های کسب کارتان یا مواردی در زمینه هدف از طراحی سایت و … بگویید!

صفحه ارور 404 در سایت

در این مقاله صفحات اصلی هر وبسایت یکی از مهمترین صفحاتی که میبایست در سایت خود ایجاد کنید ( ارور 404 ) است این صفحه شاید به ضاهر یک صفحه مهمی نباشد اما در اصل برای سئوی سایت بسیار مهم بوده و باید در سایت خود داشته باشید البته در نظر داشته باشید که وردپرس این صفحه را به صورت پیشفرض در خود دارد اما ضاهری خوبی برای نمایش ندارد پش توصیه ما به شما این است که یک برگه به این منظور اختصاص بدهید!

صفحات اصلی وب سایت را بشناسیم

صفحه مخصوص محصولات سایت

این برگه برای وب سایت های است که محصولاتی در وب سایت خود ارائه میدهند. اگر شما محصولاتی برای ارائه به کاربران دارید حتما باید یک برگه برای فروشگاه سایت خود قرار بدهید توجه داشته باشید که پلاگین هایی مانند ( ووکامرس ) صفحه فروشگاه را به صورت خودکار در وب سایت اضافه میکند و اگر این پلاگین استفاده نکردید حتما باید یک صفحه مخصوص محصولات سایت خود طراحی بکنید تا محصولات شما در این صفحه قرار بگیرد این برگه میتواند به فروش شما در سایت بسیار کمک کند!

صفحه وبلاگ مخصوص مقالات سایت

صفحه اختصاصی وبلاگ, تقریبا تمامی وب سایت ها از این صفحه برخودار هستند, این صفحه از وب سایت تمامی مقالات سایت را خود جای داده و باعث میشود تا کاربرانی که دنبال مقالات سایت هستند به راحتی به مقالات سایت دسترسی پیدا بکنند, باید اضافه بکنیم که مقالات وب سایت میتواند به سئوی سایت نیز تاثیر گذار باشد بنابراین نیاز به یک صفحه خاص به اسم ( صفحه مقالات سایت ) دارد.

صفحه حریم خصوصی و امنیت در سایت

صفحه بعدی که میخواهیم به شما عزیزان معرفی بکنیم صفحه حریم خصوصی وب سایت میباشد, این صفحه از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است چرا که تمامی قوانین سایت در این برگه قرار داده میشود و جزو مهمترین برگه های سایت میباشد, در صورتی که وب سایت شما از این صفحه برخودار نمیباشد پیشنهاد میکنیم در اولین فرصت این صفحه را طراحی کرده و در وب سایت خود انتشار بدهید.

صفحه سوالات متداول سایت

افرادی که وارد یک وب سایتی میشوند در اکثر مواقع سوالات تکراری از شما میپرسند بنابراین برای این موضوع شما میتوانید یک صفحه اختصاصی مخصوص سوالات متداول در سایت در نظر بگیرید و سوالاتی که از شما به صورت تکراری پرسیده میشود در این صفحه قرار بدهید, صفحه سوالات متداول نیز در اکثر وب سایت ها موجود میباشد, بنابراین صفحه سولات متداول نیز جزو صفحات اصلی سایت محسوب میشود.

جمع بندی و نتیجه گیری کلی مطالب

ما در مطالب بالا به صورت کامل در مورد صفحات اصلی هر وبسایت توضیح داده ایم و این مطالب میتوانند برای طراحی صفحات سایت به شما کمک بکنند تا بتوانید برای سایت های خود صفحاتی در این زمینه ها طراحی بکنید توجه داشته باشید که این صفحاتی که در بالا برای شما توضیح داده شده است حتما در سایت مورد نیاز است و برای رشد وب سایت بسیار میتواند مفید عمل کند! ما امیدواریم که این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد اگر هر سوالی داشتید میتونید در بخش نظرات از ما بپرسید!

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.