خطا ها و ارور های وردپرس

رفع خطا too many requests 429 در سایت های وردپرسی

رفع خطا too many requests 429

با نام و یاد خدای مهربان. با عرض سلام خدمت همراهان همیشگی تی اف نت پلاس. ما امروز در این مقاله آموزشی قصد داریم این موضوع رفع خطا 429 را به صورت کامل ، و جامع و مفهومی برایتان بیان کنیم. پس برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید. در این مقاله این گونه شروع می کنیم :

طبق تحقیقات مشخص شده است که معمولاً مدیران وب سایت های وردپرسی از گذشته تا به حال به دنبال این هستند که راه حل را پیدا کنند تا بتوانند سایت خود را به بهترین شیوه مدیریت کنند. بهترین نتیجه را از آن دریافت کنند. پس به طور کلی می‌توان گفت که داشتن یک هاست مناسب وب سایت و یک دامنه خوب و مناسب برای آنها مهم است.

پس باید دامنه نامناسب خود را تغییر دهند. و آن را تقویت کنند. که برای اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید به مقاله(تغییر دامنه سایت بدون از دست دادن سئو و ترافیک) مراجعه کنید. پس این دو از مهم ترین عوامل برای تقویت یک وب سایت وردپرسی هستند. این بسته به نیاز شخصی مدیران و تولیدکنندگان وب سایت ها است.

که کدام دامنه یا هاست را انتخاب می کنند. و کدام یک را کنار می‌گذارند. پس در ابتدا لازم است که شما حتماً نیاز های وب سایت وردپرسی خود را در نظر بگیرید. شما تصور کنید نیازهای وب سایت خود را بررسی کردید ، و طبق آن ها یک دامنه کاربردی و پیشرفته برای آنها در نظر گرفتید.

در این حالت شما توانسته اید به آسانی یک وب سایت وردپرسی موفق را راه اندازی کنید. حال تنها و تنها یک مورد باقی می ماند ، که شما باید آن را مد نظر خود قرار دهید. و آن هم مراقبت از وب‌سایت تازه راه اندازی شده است. خب این موضوع یعنی چه و به چه معناست؟ بله درست است.

شما باید به عنوان یک مدیر سایت و یا یک تولیدکننده ماهر حتماً مطمئن باشید که این وب سایت راه اندازی شده از همه لحاظ عالی بوده و همه شرایط به صورت مطمئن برای مخاطبان و بازدیدکنندگان فراهم شده است. و آنها در حین ورود بر سایت شما با هیچ نوع خطایی مواجه نمی‌شوند.

و به آسانی و بی دغدغه از وب سایت شما استفاده کرده و بهره می برند. اما با همه این مراقبت ها گاهی خطایی به نام خطا 429 رخ می‌دهد. که ما برای رفع این خطا راه حل هایی را برای شما در نظر گرفته ایم. و این راه ها بسیار کاربردی بوده و مشکل شما را رفع خواهند کرد. در ادامه این مقاله آموزشی با ما همراه باشید. تا راه حل های کاربردی را برایتان بیان کنیم.

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

  • ارور too many request وردپرس چیست؟
  • دلایل بروز خطا 429 وردپرس و نحوه رفع آن
  • شناسایی و غیر فعال سازی افزونه مخرب
  • تغییر قالب وب سایت وردپرسی
  • دریافت پشتیبانی برای رفع ارور 429 وردپرس
  • نتیجه گیری

ارور too many request وردپرس چیست؟

خب… در این بخش از مقاله رفع خطا 429 می خواهیم بیشتر در رابطه با این خطا و یا همان too many request صحبت کنیم. حال برای درک بهتر این خطا و رفع خطا 429 در وردپرس لازم است تا ما حتماً درک مناسب‌تری در رابطه با عملکرد و بهبود سایت وردپرسی داشته باشیم. همانطور که پیشتر هم گفته ایم می‌توان گفت که وردپرس یک سیستم است.

آن هم سیستم مدیریت محتوا. که بسیار مفید و ارزشمند است. لازم به ذکر است که بگوییم وردپرس بر پایه زبان php استوار است است. که بر آن اساس نوشته شده است. به عنوان مثال تصور کنید شما به عنوان یک مدیر سایت گاهی تغییری در آن ایجاد می‌کنید. یا مثلاً یک محتوای مفید و کاربردی را به وب سایت خود اضافه می کنید.

پس در این حالت است که وردپرس از طریق php ها تغییرات را اعمال می کند. و تغییرات اعمال شده را ذخیره می‌کند. و در نهایت می‌توان گفت که وردپرس تعیین حالت به سرعت یک درخواست یا همان request به سرور وب سایت شما می فرستد. و از طریق آن تغییرات را اعمال می‌کند. و گاهی ممکن است تعداد این درخواست ها به شدت زیاد باشد.

یعنی از حد مجاز فراتر باشد. خب در این حالت بلافاصله خطا 429 رخ می دهد. حال برای رفع خطا 429 چه کنیم؟ این خطا معمولاً هنگامی مشخص می‌شود که تعداد request ها بیش از حد معمول باشد. یعنی یک کاربر یا یک مخاطب و یا یک مدیر سعی می‌کند همواره درخواست‌هایی به سرور وب سایت شما برساند.

در واقع این اتفاق را می‌توان به یک حمله تشبیه کرد. حمله‌ای از نوع DDoS. که مرتبط با امنیت وب سایت است. و در این مواقع ظاهر می‌شود. پس به صورت کلی می‌توان گفت که ارسال درخواست های بسیار ، مساوی است با حملات DDos که هر دو آنها با خطای 429 همراه است و می‌تواند عملکرد وب سایت وردپرسی شما را مختل کند.

و کارآیی آن را به سرعت کاهش دهد. این حمله هم مرتبط با امنیت وب سایت است که باید آن را جدی گرفت. و ممکن است به عنوان یک مدیر سایت تا به حال با رفع خطا 429 مواجه شده باشید. و در این حالت برای رفع خطا چه شیوه هایی را در نظر گرفتید؟ و چگونه آن را برطرف کردید؟ برای رفع خطا 429 در وردپرس راه‌حل‌هایی را برای شما در نظر گرفته ایم.

که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت. ما هیچ وقت نمی توانیم دلیل بروز این خطا را تعیین کنیم. طبق تحقیقات و پرس و جو هایی که انجام داده‌ایم مشخص شده که این خطا بسیار جدی و برطرف کردن آن بسیار دشوار است. اما اصلا نگران نباشید. چرا که اگر تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید به آسانی می‌توانید این خطا را رفع کنید.

دلایل بروز خطا 429 وردپرس و نحوه رفع آن

در این بخش از مقاله رفع خطا 429 یا همان too many requests در وردپرس به خوبی به شما خواهیم گفت که منشاء دلایل بروز این خطا چیست. و از چه چیزی نشأت می‌گیرد. به صورت کلی می‌توان گفت که این خطا 429 یک خطای اصلی در وردپرس است. که شما به عنوان مدیر یک وب سایت وردپرسی با راه حل هایی که ما پیش رویتان میگذاریم.

به آسانی می‌توانید این خطا را به سرعت شناسایی کرده و آن را به صورت کامل رفع کنید. حال در ادامه این مقاله آموزشی در رابطه با رفع خطا 429 با ما همراه باشید. تا این راه حل های کاربردی را برایتان بیان چکنیم. به صورت کلی می توان گفت که از اصلی ترین و مهم ترین دلایل بروز خطا 429 می توان به افزودن یا استفاده از قالب ها و افزونه ها استفاده کرد.

مثلاً اگر شما از یک قالب (معرفی بهترین قالب های وردپرسی) یا یک افزونه (معرفی بهترین افزونه های وردپرسی) استفاده کنید. که غیر رسمی باشند ، با این خطای 429 مواجه می شوید. که یعنی تعداد درخواست های شما از حد معمول بیشتر است. حال به آسانی می توانیم بگوییم که چند روش کاربردی برای شما بیان می کنیم.

که توسط آنها به آسودگی می توانید خطا هایی از این قبیل را برطرف کنید. حال شما می‌توانید یک به یک این روشها را امتحان کنید تا بتوانید به آسانی مشکلات خود را برای رفع خطای 429 برطرف کرده و به آسانی به ادامه کار های خود بپردازید. که این روش ها عبارت اند از :

1.شناسایی و غیرفعال سازی افزونه مخرب

2. تغییر قالب وب سایت وردپرسی

3. دریافت پشتیبانی برای رفع ارور 429 در وردپرس

در بخش‌های بعدی هر کدام را به اختصار به شما توضیح خواهیم داد.

شناسایی و غیر فعال سازی افزونه مخرب

در این مقاله از رفع خطا 429 روش بسیار کاربردی را برای شما بیان می کنیم. معمولاً بیشتر افزونه هایی که تا به حال مورد استفاده قرار گرفته‌اند افزونه هایی هستند که از سرویس منشاء می‌گیرند. خب… این حالت یعنی چه یعنی اینکه باید افزونه ها هر کدام به اختصار به یک Apl متصل شوند. آن هم Apl شخص ثالث.

اگر این اتفاق رخ دهد در این حالت می توانید یک عملکرد عالی را پیش رو داشته باشید. در واقع می توانید عملکرد خود را بهبود دهید. یعنی یک کار موفق انجام می دهید. و موفقیت کسب می کنید. حالا به صورت کلی می‌توان گفت که این نوع افزونه ها که از آنها صحبت کردیم می‌توانند از اصلی‌ترین و مهم‌ترین دلیل بروز خطای 429 باشند.

یعنی همان Too many request در وردپرس. حال در این زمینه موضوع دیگری را برایتان بیان می کنیم. و آن هم در رابطه با تشخیص افزونه ها است یعنی به صورت کلی ما باید بیان کنیم که کدام افزونه موجب بروز این خطا شده است. پس در حالت اول باید آن را تشخیص داده سپس باید آن را بررسی و به تخریب افزونه خطاکار بپردازیم.

در این حالت چند روش کاربردی را برایتان بیان می کنیم. که با توجه به این مراحل و انجام یک به یک آنها شما حتماً می توانید بر خطای 429 غلبه کنید. و آن را از بین ببرید. در اولین مرحله از رفع خطا 429 باید رمز ورود و نام کاربردی برای خود مشخص کنید. حالا لازم است اجازه‌ای برای ورود به هاست دایرکت ادمین ها صدور کنید.

در این حالت می توانید وارد هاست سی پنل نیز شوید. در اینجا مثال ورود به هاست سی پنل را برای شما بیان می کنیم. اگر شما نیاز به این آموزش داشتید می توانید به مقاله (آموزش نصب وردپرس در هاست سی پنل) مراجعه کنید. حال تصور کنید که وارد هاست سی پنل شدید به منوی files بروید و روی آن کلیک کرده و file Manager را بیابید.

و آن را انتخاب در این حالت بلافاصله پنجره‌ای برای شما به نمایش در می آید. حالا باید گزینه های موجود را بررسی کنید. و به دنبال گزینه ای که به شما می‌گوییم بگردید. مثلاً گزینه public _html روی آن کلیک کنید. حالا در پوشه دیگری که باز هم public _html نام دارد گزینه wp_content را یافته و آن را انتخاب کنید.

حال روی گزینه plugins کلیک و از طریق گزینه Rename نام آن را به disabl_plugins تغییر دهید. شما توسط این کار به آسانی همه افزونه ها را غیرفعال خواهید کرد. وارد مرور گر گوگل شده و آدرس و نشانی وب سایت خود را وارد کنید. در این حالت قطعاً مشکل شما برطرف شده است.

اگر باز هم با این خطا مواجه شدید یعنی مشکل هنوز پابرجاست حال باید باز به پوشه plugins رفته و نام کاربری و رمز عبور را وارد کنیم. حال باید به بخش افزونه ها رفته هرکدام از افزونه ها را یک به یک غیرفعال کرده و آنها را شناسایی و بررسی کنید.

تغییر قالب وب سایت وردپرسی

در این مقاله از رفع خطا 429 همانطور که در بخش قبلی گفتیم ، مسیر گفته شده را به دقت طی کنید. تمامی این کارها را به صورت کامل و یک به یک انجام دهید. اگر مشکل شما در این زمینه رفع خطا 429 برطرف شد که هیچ ، کار شما تمام است. و به پایان رسیده است. اما اگر در مواقع کار با خطای 429 و یا too many request در وردپرس یعنی مشکل هنوز پابرجاست.

و شما باید تلاش های بیشتری در این زمینه داشته باشید. در این حالت موقع این رسیده که به سمت قالب وردپرس بروید. یعنی در این حالت بر خلاف بخش قبلی تنها مشکل ما از طریق تغییر قالب است که تغییر می کند. حال کدام قالب ها هستند که موجب بروز خطا می شوند؟ قالب هایی که عموما کدنویسی قوی دارند.

و یا مصنوعی شده‌اند به صورت کلی این قالب ها هستند که موجب بروز خطای 429 می‌شوند. پس این خطا معمولاً در این وب سایت ها بیشتر رخ می دهد. در این حالت چه باید بکنیم. یعنی در این حالت باید قالب موجود وب سایت وردپرسی خود را تغییر دهیم. مشکل را برطرف کنیم. یعنی با تغییر یک قالب باید بررسی کنیم ببینیم که مشکل حل شده است یا خیر.

در این حالت به شما خواهیم گفت چه کاری باید انجام دهید. در این حالت بلافاصله باید اطلاعات وردپرسی خود را به صورت کامل وارد کنید. حالا باید گزینه نمایش را پیدا کنید پس از آن باید پوسته ها را انتخاب کنید. حالا در این قسمت پنجره‌ای برای شما نمایش داده می شود. حالا در این بخش باید به لیست پوشه ها رفته و پوشه های در دسترس را یافته و آنها را انتخاب کنید.

تغییر قالب

در این بخش به آسانی می توانید قالب پیش فرض را پیدا کنید آن را کاملاً فعال نمایید. در این بخش نکته‌ای وجود دارد و آن هم این است که ممکن است شما به پیشخوان وب سایت وردپرسی خود دسترسی نداشته باشید. حالا همان مراحل را طی کنید. اما در این بخش به جای بخش تغییر بخش پوسته plugins باید گزینه Theme را تغییر داده و باید مجدد آن را بررسی کنید.

حال می توانید باز هم به حالت اول بازگردید. در این حالت لازم است وب سایت وردپرسی خود را مجدد بررسی کنید. اگر باز هم با خطای 429 مواجه شدید باید راه‌حل دیگری را امتحان کنید. اما اگر مشکل شما در همین حالت رفع شد یعنی خطای 429 از همین بخش قالب بود و رفع خطای 429 انجام شده است.

پس در این حالت تنها کافیست قالب خود را کاملاً به روز رسانی کرده و یا یک نسخه اصلی قالب را جایگزین قالب فعلی کنید. با انجام این کار مشکل شما به آسانی رفع شده است. اما اگر مشکل همچنان پابرجا بود روش دیگری برایتان توضیح خواهیم داد که میتوانید آن را امتحان کنید.

دریافت پشتیبانی برای رفع ارور 429 وردپرس

اگر شما به این بخش از مقاله رفع خطا 429 رسیدید یعنی مشکل شما هنوز پابرجاست. و هنوز برطرف نشده است. یعنی هیچ کدام از روش های گفته شده نتوانسته اند مشکل too many request را حل کنند. در این حالت هنگام آن رسیده که باید به صورت حرفه ای تری در این زمینه تلاش کنید.

به صورت کلی می‌توان گفت که دلیل بروز این مشکل از سرور وب سایت شما است. چرا که در این حالت احتمال خطا بسیار زیاد است. در چنین حالتی بهتر است شما توسط تیکت با پشتیبانی هاستینگ خود در وب سایت وردپرسی خودتان ارتباط برقرار کرده. و از آنها کمک بخواهید. یعنی از آنها بخواهید مشکل تان در این زمینه را برایتان برطرف کنند.

چرا که آنها می‌توانند خیلی تخصصی و حرفه ای تر به مشکل شما رسیدگی کنند. و وب سایت شما را بررسی کنند. و در نهایت این مشکل را رفع می‌کنند. به صورت کلی با یقین می توان گفت که اگر تعداد درخواست‌های شما بیشتر از حد معمول باشد یعنی همان خطای 429 ، این خطا بسیار حساس و پرخطر می‌شود.

و آسیب‌های جدی به سایت شما وارد می کند. و می توانند یک قسمت و یا تمامی محتویات وب سایت شما را از بین ببرد. پس پیشنهاد ما به شما این است که از قبل وب سایت خود را پیشگیری کنید. پس شما برای این کار تنها یک راه در پیش دارید. و آن هم این است که باید از یک هاستینگ معتبر از هاست خود استفاده کنید.

یعنی یک هاستینگ معتبر تهیه کنید. که باید بتوانید به خوبی با جملات DDos مقابله کنید. یعنی باید مراقب این جمله ها باشید. حالا تنها کافیست همان افزونه های معتبر یا قالب های معتبر و البته به روز رسانی شده استفاده کنید. در این حالت شما می توانید احتمال بروز خطای 429 را کاهش دهید. و آن را به حداقل برسانید.

در واقع شما باید سروری را انتخاب کنید که بسیار قوی باشد و از امنیت بالایی برخوردار باشد. یعنی باید بتوانید سروری با فایروال سخت افزاری قوی و نیرومند این حملات خطای 429 را مهار و تا حدودی آن را را به صفر برسانید.

پس پیشنهاد ما در این مقاله رفع خطای 429 دریافت پشتیبانی برای رفع این خطا است. یعنی شما از این طریق می توانید به خوبی این مشکل را برطرف کنید.

نتیجه گیری

ما در این مقاله رفع خطا 429 یا همان too many request سعی کردیم در ابتدا این خطا را به صورت کلی به شما توضیح دهیم. و شما را با مشکلات آن آشنا کردیم. از اهمیت آن و خطراتش برای وب سایت های وردپرسی به شما گفتیم. و راه‌حل‌هایی را برای پیشگیری و برطرف کردن آن برای شما بازگو کردیم.

در این حالت تنها کافیست شما راه حل های گفته شده را مطالعه کرده و آنها را یک به یک انجام دهید. و اصلاً نگران نباشید. اگر مشکل از افزونه ها و قالب های تان نبود می توانید با پشتیبان برای رفع خطای 429 ارتباط برقرار کنید. در این حالت علت خواهید دید که تمامی مشکلات شما برطرف می شود.

ما در این مقاله آموزشی رفع خطای 429 سعی کردیم این موضوع را کامل و جامع بیان کنیم. شما نیز می توانید نظرات خود را برای ما ارسال کنید. و انتقادات و پیشنهادات خود را برای ما ارسال کنید. تا در اسرع وقت به شما پاسخ دهیم. اگر علاقه مند به موضوعاتی از این قبیل هستید ، می توانید به وبلاگ ما در تی اف نت پلاس مراجعه کنید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.