مطالب دسته بندی نشده

آموزش تولید محتوای با کیفیت ( نکات مهم )

آموزش تولید محتوای با کیفیت

با نام و یاد خدای مهربان. با عرض سلام خدمت همراهان همیشگی تی اف نت پلاس. امروز میخواهیم توضیحاتی درباره یکی از جذاب ترین بخش سئو را با شما در میان بگذاریم. بله! درست حدس زدید موضوع مهمی که می خواهم با شما در میان بگذارم تولید محتوای با کیفیت است که برای بهینه سازی سایت موضوعی حائز اهمیت بوده و در عین حال کاربردی است.

برای افزایش آگاهی شما سعی می کنیم موضوعات را به صورت کامل و جامع و مفهومی در اختیار شما قرار دهیم. در این مقاله با ما همراه باشید. در ابتدا لازم است شما را با واژه محتوا آشناکنم. محتوا چیست؟ محتوا و پیام شما را به مخاطب تان منتقل می کند خوب پس در واقع شما باید برای جذب مخاطب سایت خود تولید محتوا داشته باشید.

توجه کنید! که گفتیم تولیدمحتوا اما نگفتیم هر محتوایی، منظور ما فقط و فقط محتوای با کیفیت است که در عین حال کاربردی باشد. محتوا باید با کیفیت و حرفه‌ای باشد، محتوا باید به گونه ای باشد که مخاطب را در نگاه اول جذب خود کند. اگر محتوای با کیفیتی تولید کنید می توانم به شما قول بدهم که وب سایت شما از نظر گوگل رتبه خواهد گرفت و در مرتبه نخست قرار خواهد داشت.

در واقع باید توجه به این موضوع داشته باشید که اول نوشتن محتوای با کیفیت کار هر نویسنده ای نیست و نویسنده باید ماهر باشد و در این زمینه اطلاعات کافی داشته باشد، ثانیاً برای داشتن محتوای با کیفیت باید با تحقیق و پرس و جو پیش بروید،بهترین ایده ها را پیدا کنید ،یک ایده خوب می‌تواند شما را تا یک قدمی پیشرفت هدایت کند.

آنچه در این مقاله می خوانید:

  • آموزش تولید محتوا برای سایت
  • سه بخش اصلی محتوا
  • مراحل تولید محتوای با کیفیت
  • شروع به تولید محتوا کنید
  • نکات مهم در تولید محتوا
  • نتیجه گیری

آموزش تولید محتوا برای سایت

خب همانطور که گفتیم آموزش تولید محتوا از مهمترین بخش‌های سئو است. چند نکته کلیدی در رابطه با این موضوع وجود دارد. مثلاً اگر موضوع شما کپی باشد به هیچ عنوان گوگل به شما رتبه نمی دهد. مورد بعدی استفاده از کلمات کلیدی در مقاله است، که در مقاله(تحقیق کلمات کلیدی برای سئو به صورت جامع و کامل) ارزش و اهمیت این موضوع را به خوبی برای شما بیان کردیم.

پس موضوع نه تنها کپی نباشد بلکه به گونه‌ای باشد که بتواند منظور و مفهوم را به خوبی به مخاطب منتقل کند.در مورد بعدی می‌توانیم به پاراگراف بندی درست و استفاده از علائم نگارش به جا اشاره کنیم که برای زیبایی هر آنچه بیشتر محتوا کاری اصولی و صحیح است که باید مورد توجه قرار بگیرد.

سه بخش اصلی محتوا

همانطور که می دانید محتوا از سه بخش اصلی تشکیل شده:1.مقدمه محتوا  2.بدنه محتوا  3.نتیجه گیری محتوا, درباره موضوع اول توضیح می دهیم(مقدمه) : مقدمه بخش اصلی محتواست. چرا؟ چون همه اطلاعات کلی در رابطه با محتوا را به مخاطب می‌رساند. در واقع این مقدمه ی جذاب و مفهومی است که مخاطب را جذب سایت شما می کند. مقدمه همان قسمت از مقاله است که مخاطب در ابتدا آن را می‌خواند.اگر پاسخ سوالات خود را در آن یافت و یا سایت شما را کاربردی دید در سایت خواهد ماند و بقیه مقاله را مطالعه خواهد کرد.

در اینجا لازم است بگویم که نوشتن مقدمه نیاز به مدت زیادی دارد و باید طبق بدنه و منطبق با آن باشد. برای سادگی در کار خود پیشنهادی برای شما دارم آن این است که می‌توانید اول قسمت بدنه و نتیجه مقاله را نوشته و بعد بخش مقدمه را طبق آن یادداشت کنید. (کاملا اصولی و مفهومی)

بدنه:خب در یک مقاله چه بخش هایی وجود دارد؟ بله، درست است، که بخش مقدمه، بدنه و نتیجه گیری. از مقدم برایتان گفتیم و رسیدیم به بدنه. بخش مقدمه که بخش آشنایی با موضوع است. و بخش بعدی بدنه نام دارد در این بخش سایر موضوعات مقاله قرار می گیرد، که حاوی عنوان ها تصاویر و توضیحات کامل هستند.

بدنه دیگر مثل مقدمه نیست که جزئی باشد بدنه کلی است و پاراگراف های زیادی در آن وجود دارد. بدنه می‌تواند گسترده باشد و موضوعات زیادی را در خود جای دهد. در بدنه اصلی ترین متن ها جای گرفته اند. پس ما در شروع بدنه موضوعات را به‌طور کلی انتشار می دهیم پس ما باید بدنه را به بهترین شکل هم از لحاظ نوشتاری و کامل و هم از لحاظ مفهومی بنویسیم.

نتیجه گیری:از بخش‌های اصلی محتوا برای شما گفتیم و به بخش نتیجه‌گیری رسیدیم، نتیجه گیری آخرین بخش از نوشتن محتواست. در این بخش از نتیجه های خلاصه استفاده کنید. از جملات کوتاه و کاربردی استفاده کنید. سعی کنید جملات را زیاد طولانی نکنید.

چون بیشتر مخاطبان حوصله خواندن متن های طولانی را ندارند و مخاطبان نسبت به متن های کوتاه علاقه بیشتری نشان می‌دهند. لازم به ذکر است که بگوییم بخش نتیجه گیری بخش بسیار مهمی است پس ساده از کنار آن گذر نکنید.

مراحل تولید محتوای با کیفیت

می‌خواهیم مراحلی را به شما آموزش دهیم تا بتوانیم یک محتوای با کیفیت تولید کنید. آن هم به آسودگی. یعنی در این بخش نیاز نیست کارهای دشواری انجام دهید، فقط تا پایان این بخش با ما همراه باشید. تولید محتوا به سه مرحله تقسیم بندی می شود:

تحقیق و بررسی. 2. نوشتن. 3. توزیع و انتشار.

همانطور که از عنوان این بخش پیداست نخستین مرحله برای تولید محتوای با کیفیت داشتن اطلاعات کافی است. این اطلاعات را از کجا بدست آوریم؟ برای به دست آوردن اطلاعات کافی در این زمینه نیاز به تحقیق و پرس و جو دارید. تحقیق کنید، سوال کنید، کتاب بخوانید، اطلاعات عمومی خود را افزایش دهید.

برای شروع لازم است نیاز مخاطبان را در نظر بگیرید. حالا وقت شروع است. موضوع را می دانید، اطلاعات کافی در این زمینه دارید که آنرا از تحقیق و پرس و جو به دست آورده‌اید. نیاز مخاطب را درک می کنید از مشکلاتش آگاهید می دانید دقیقاً چه چیزی میخواهد و چه عبارتی را در گوگل جستجو خواهد کرد. شروع به نوشتن کنید.. مقاله ای بنویسید، به موضوع خود فکر کنید.

در این زمینه رقبا را شناسایی کنید. رقبا چه کسانی هستند؟ چه چیزهایی نوشته اند؟ موضوعاتی فراتر از موضوع شما دارند؟ از کجا تحقیق کرده اند؟ توجه کنید باید محتوای کامل منتشر کنید، که دیگر جای حرفی باقی نگذارد. در این بخش قصد داریم کلمات کلیدی را به طور مختصر برای شما بازگو کنیم.

کلمات کلیدی همان کلید واژه های مهم در نوشتن یک محتوا هستند که مخاطبان آنها را در گوگل جستجو می کنند و این عبارات و کلیدواژه هستند که مشخص می‌کنند کدام مقاله رتبه می گیرد.پس افراد آن عبارات را در موتورهای جستجوگر گوگل ویژه ترین آنهاست وارد می کنند و به نتیجه دلخواه خود می‌رسند.

پس در مرحله دوم پس از تحقیق و مطالعه توجه به این موضوع داشته باشید که در نوشتن محتوا از کلمات کلیدی فراوان و البته کاربردی استفاده کنید. اگر بدون آگاهی از کلمات کلیدی شروع به نوشتن محتوا کنید شکست خواهید خورد چرا که محتوای شما بیهوده و پوچ می شود و رتبه نمی گیرد. یک لیست از کلمات کلیدی تهیه کنید. عبارت کلمات کلیدی محتوا را وارد موتورهای جستجوگر گوگل کنید و کلمات کلیدی را یادداشت کنید.

رقبا را در این واژه‌ها شناسایی کنید. کلمات کلیدی نامفهوم که ربطی به محتوای شما ندارند را کنار بگذارید و سایر عبارات را بررسی کنید. کلمات کلیدی را بنویسید و در مقابل آن محتوای مرتبط با آن را یادداشت کنید، پس می توانید محتوای خود را شروع کنید.

خب… تا اینجای ماجرا ما برای تولید محتوای با کیفیت خود تحقیق و بررسی کردیم پرس و جو کردیم اطلاعات کافی به دست آوردیم از مشکلات مخاطب آگاه شدیم و در مرحله بعدی از کلمات کلیدی لیستی تهیه کردیم عبارات مناسب با محتوا را بررسی کردیم و عبارات اضافی را کنار گذاشتیم حالا در در این بخش قصد داریم محتوای رقبا را بررسی کنیم.

این محتوا ها شامل چه موضوعاتی می شوند؟ چگونه محتوای با کیفیت تولید کنیم که مورد توجه مخاطبان زیادی قرار بگیرد؟ اصلاً ما با محتوای رقبا چه کارداریم؟ در ابتدا این سوال ذهن ما را به خود مشغول می‌کند که چگونه محتوای بنویسید که از نظر گوگل رتبه بگیرد.

واضح هست که حال باید چه کنیم نخست باید محتوای تولید کنیم که از لحاظ کلمات کلیدی محتوای کامل و کاربردی باشد، دوم باید محتوای ماجان و کاربردی و مفهومی باشد به طوری که فراتر از همه مقالات رقبا باشد و همه محتوای آن ها را بسیار کامل تر و گسترده تر در بر بگیرد فراموش نکنید در محتوای خود برای عنوان های تان از رنگ ها استفاده کنید تا هنگامی که کاربران محتواها را جستجو می‌کنند به نمایش در بیایند. فراموش نکنید که همه این کارها را برای افزایش رتبه سایت خود انجام می دهید.

شروع به تولید محتوا کنید:

به بخش تولید محتوا رسیدیم تا اینجای ماجرا رقبا را بررسی کردیم کلمات کلیدی را هم در محتوای خود قرار دادیم محتوایی که آماده کردیم کامل جامع است نسبت به سایر رقبا تمام موضوعات را بررسی کردیم. پاراگراف بندی ها را در نظر گرفتیم و همه چیز را کامل نوشتیم. نوشتن محتوا توجه کردیم که محتوای کامل و جامعی نسبت به سایر رقبا داشته باشیم.

محتوا کامل شد آن را انتشار می دهیم با وسیله ی دیگری موضوع مقاله را وارد موتورهای جستجوگر گوگل می کنیم و بررسی می کنیم ببینیم این محتوا که آن را از همه نظر پوشش دادیم از نظر گوگل رتبه گرفته و در صدر نتایج نمایش داده میشود یا خیر. امیدواریم که نتیجه مثبت گرفته باشید.

نکات مهم در تولید محتوا:

به بخش مهمی رسیدیم قصد داریم در این بخش نکات مهم در خصوص تولید محتوا را به شما آموزش دهیم. در این بخش تصمیم گیرنده خود شما هستید. ما شما را با موضوعات مهم آشنا می کنیم این خود شما هستید که می توانید این موضوعات را پذیرفته و آن را مورد توجه قرار داد و پیشرفت کنید و بالعکس می توانید این نکات ارزشمند را نادیده گرفته و با شکست مواجه شوید.

حال به گفته ما با دقت گوش فرا دهید: موضوع مهم و قابل توجهی را برای بار دوم برای شما بازگو می کنم و آن این است که محتوای شما نباید کپی باشد و باید جامع تر از محتوای رقبا باشد تا رتبه اول گوگل را پیدا کند به این موضوع توجه کنید هر چقدر محتوای شما کامل و مفید باشد اما از موضوعات تکراری در آن گفته شده باشد و از نظر گوگل هم در رتبه نخست قرار نگیرد به سادگی به شما می‌گویند که شما شکست خورده اید چون تلاش زیادی برای مقاله انجام داده‌اید اما یک جای کار شما مشکل داشته که نتوانسته است در مرتبه والا قرار بگیرد.

برای شما پیشنهادی دارم. به شما پیشنهاد می‌کنیم اول برای خود هدف مشخص کنید. اگر از ابتدای کار هدف داشته باشید در واقع شما پایه های محتوای خود را محکم کردید.وقتی از بررسی محتوای رقبا صحبت می کنیم در واقع هدف ما بالا بردن سایت است.

به طور کلی می توانیم برای راحتی کار خود کلیدواژه موجود در محتوای خود را در گوگل جستجو کنیم آنگاه می توانیم رقبا را شناسایی کرده و مقالات آنها را به خوبی مطالعه کنیم. بهتر است محتوای آنها را از جهت کلمه کلیدی بررسی کنیم و ببینیم مقدار آن چقدر است.

مورد بعدی که می‌توانیم مورد بررسی قرار دهیم این است که آن محتوا ها از چند تصویر استفاده کرده‌اند و برای کدام موضوعات چه تصویری را در نظر گرفته اند. ما در محتوای خود می توانیم علاوه بر آموزش های نوشتاری از ویدیو های کوتاه و مفهومی برای رساندن بهتر و بیشتر مفهوم هم استفاده کنیم. تگ ها را مورد بررسی قرار می دهیم و موضوعات جذاب را انتخاب می کنیم.

تولید محتوای با کیفیت

نتیجه گیری:

از آموزش تولید محتوای با کیفیت برای شما گفتیم و تا حدودی شما را با واژه محتوا و راهکارهای آموزشی برای یادگیری آسان تر را برای شما بیان کردیم. از بخش‌های اصلی محتوا برای شما گفتیم و تا حدودی شما را آگاه کردیم. حال این وظیفه شماست که محتوای با کیفیت تولید کنید.

تولید محتوا موضوع بسیار مهمی است، آن را نادیده نگیرید، موضوع محتوا باید با کیفیت باشد باید مفهومی و مفید باشد باید شما را متوجه یکسری از موضوعات کند. برای بالا بردن سایت خود لازم است محتوا های بسیاری تولید کنید. همانطور که گفته شد در محتواهای تان سه بخش را مورد توجه قرار دهید.

بخش مقدمه را به خوبی آغاز کنید. در بخش بدنه کامل توضیح دهید. نتیجه خلاصه‌ای داشته باشید. فراموش نکنید که از تجهیزات استفاده کنید مقاله شما کپی نباشد، موضوعات شما برابر با موضوعات رقبا باشد، کمتر از آنها ننویسید و همانند آنها هم ننویسید. از واژه‌های کلیدی متناسب با محتوای خود استفاده کنید. به همه موضوعات توجه کنید و تمامی آنها را مهم بدانید.

تا به موقعیت‌های روزافزونی دست یابید. در پایان امیدواریم توانسته باشیم در این مقاله آموزشی آنچه را که باید در اختیار شما قرار دهیم امیدوارم این مقاله آموزشی برای شما مفید واقع شده باشد. اگر علاقه مند به موضوعاتی از این قبیل هستید میتوانید به مقاله ( تحقیق کلمات کلیدی برای سئو به صورت جامع و کامل) مراجعه کنید.هر گونه سوالی در این زمینه دارید حتما در بخش نظرات برای ما ارسال نمایید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.