بهینه سازی سایت

صفحات فرود چیست؟ با لندینگ پیج ( Landig Page ) آشنا بشوید!

صفحات فرود چیست؟

با نام و یاد خدای بزرگ و مهربان, درواقع صفحات فرود یا لندینگ پیج برای انجام کاری توسط کاربران ساخته میشود این صفحات از نرخ CTR بسیار بالایی برخودار است و از هر گونه تبلیغات در این صفحه جدا خودداری میشود و مخصوص تبدیل کاربر به مشتری در وب سایت به منظور یک یا چندین محصول خاصی طراحی میشود! درکل این صفحات جهت ترغیب افراد برای سفارش خدمات یا محصول در سایت میباشد!

حالا اگر دوست دارید با این نوع صفحات و این موضوع که ( صفحات فرود چیست؟ ) بیشتر آشنا بشوید ما را در این مقاله از تی اف نت بلاگ همراهی بکنید تا اطلاعات مفیدی را در این زمینه کسب بکنیم!

آنچه در این مقاله میخوانید:

 • روش کار صفحات فرود یا لندینگ پیج چگونه میباشد؟
 • بهینه سازی صفحات فرود یا لندینگ پیج در سایت
 • برسی لندینگ پیج در گوگل آنالیتیکس
 • ارتباط صفحات فرود با سئو
 • مقایسه صفحات فرود با صفحات محصول
 • جمع بندی و نتیجه گیری کلی مطالب

روش کار صفحات فرود یا لندینگ پیج چگونه میباشد؟

امروزه اگر به وب سایت ها یک نگاهی بیندازید در صفحات وب سایت ها موارد بسیار زیادی وجود دارد که میتواند حواس کاربر را از موضوع اصلی پرت بکند! حالا با ایجاد صفحات فرود یا لندینگ پیج سعی میکنیم تا این موارد را به حداقل برسانیم و تمام حواس کاربر را به محصول یا خدماتی که در آن صفحه وجود دارد متمرکز بکنیم!

اجازه بدهید برای درک بهتر این موضوع با یک مثال پیش برویم! فرض بکنید شما مدیر یک سایت فروشگاهی کتاب هستید! حالا میخواهید در کنار فروش کتاب های فیزیکی, کتاب های فایلی را نیز ارائه بدهید! در ابتدا شما باید بتوانید تبلیغات ایمیلی یا پیامکی را به تمام کاربران ارسال بکنید و افراد را به صفحه مورد نظر هدایت بکنید. بعد از این که توانسته باشید افراد را به صفحه مورد نظر هدایت بکنید حالا باید تمام عواملی که باعث دور شدن حواس کاربر از موضوع اصلی میباشد پاک بکنید! از جمله این موارد میتواند مثل بنر های تبلیغاتی یا سایدبار در صفحه باشد

در نتیجه کاربرد استفاده از صفحات فرود یا ( Landig Page ) این است که کاربر را ترغیب به خرد محصول میباشد حالا اگر در وب سایت خود محصول یا خدماتی دارید میتوانید از این نوع صفحات استفاده بکنید و پیشنهاد میشود این موضوع را در وب سایت خود جدی بگیرید چرا که نرخ تبدیل کاربر به مشتری را به صورت چشم گیری افزایش میدهد!

بهینه سازی صفحات فرود یا لندینگ پیج در سایت

درواقع اگر شما بدانید که صفحه ای که میخواهید بعنوان لندینگ پیج بسازید چه هدفی برای فروش دارد کار بسیار آسانی در پیش خواهید داشتد و باید در ابتدا هدف اصلی صفحه فرود سایت خود را انتخاب کرده و موارد مختلفی را در کنار هم قرار بدهید و همانند طراحی یک برگه حرفه ای پیش بروید! حالا ما در ادامه به موارد تاثیر گذار مختلفی اشاره کرده ایم که میتواند در طراحی صفحه فرود بسیار کمک بکند به این موارد دقت داشته باشید!

 • استفاده از عنوان های ساده و بسیار کوتاه
 • استفاده از فرم تمام ساده برای دریافت پشتیبانی
 • محتوای صفحه بسیار کوتاه و با مفهوم باشد
 • استفاده از رسانه ها مانند ویدئو برای ترغیب کاربر
 • قرار دادن نظرات کاربران در صفحه, در صورت امکان صوتی باشد
 • در صورت بالا بودن قیمت محصول از شرایط اقساطی استفاده نمایید
 • در صفحه از لینک سازی خوداری بکنید

تمام مواردی که در بالا گفته شد میتواند نکاتی بسیار مهم در ساخت صفحات لندینگ پیج باشد البته این موضوع را در نظر بگیرید که اگر این امکان را داشتید حتما منوی این صفحه را غیر فعال کرده چرا که استفاده از منو ها میتواند کاربران را به صفحات دیگر هدایت بکند! و از لینک سازی در این صفحه جدا اجتناب بکنید چرا که اگر از این صفحه به صفحات دیگر لینکی بدهید احتمال خروج کاربر را از صفحه بالا میبرد!

برسی لندینگ پیج در گوگل آنالیتیکس

در صورتی که سایت خود را به گوگل آنالیتیکس متصل کرده باشید بخشی را بعنوان لندینگ پیج مشاهده میکنید اما این بخش کاملا متفاوت با Landig Page که ما توضیح داده ایم است در واقع این بخش لیستی از صفحات سایت را نشان میدهید که دارای ترافیک یالا نسبت به بقیه صفحات سایت هستند را نمایش میدهد بنابراین گوگل آنالیتیکس هیچ موضوع خاصی را برای لندینگ پیج های اصلی سایت را در اختیار شما نمیگذارد!

ارتباط صفحات فرود با سئو

در اکثر مواقع سئو کار ها لندینگ پیج ها را برای موتورهای جستجو سئو نمیکنند و هیچ ارتباطی برای رتبه گرفتن این صفحات قرار نمیدهید درواقع استفاده اصلی از این صفحات برای تبلیغات و تبدیل کاربران به مشتری میباشد! اما شما میتوانید این صفحات را نیز متناسب با کلمات کلیدی مناسب سئو و به رتبه های برتر گوگل برسانید.

مقایسه صفحات فرود با صفحات محصول

اجازه بدهید قبل از این که تفاوت این موارد را بگوییم ابتدا شباهت ها اشاره بکنیم, درواقع شباهت های بسیاری زیادی وجود دارد به طور مثال باید در هر دو مورد از موارد حواس پرتی کاملا خوداری بکنیم تا کاربر از این هر دو صفحات خارج نشود و تبدیل به یک مشتری در سایت بشود یا هر دو باید از CTA بسیار مناسبی برخودار باشند!

حالا تفاوت های نیز وجود دارد به طور مثال لندینگ پیج ها بیشتر سبک تبلیغاتی یا کمپین های تبلیغاتی را در اختیار دارند و این موضوع نیز وجود دارد که این صفحات موقت هستند و برای موتورهای جستجو سئو نمیشوند اما صفحات محصولات کاملا همیشگی و کاملا سئو میشود و به نایج خوبی بدست میاورند! این نقطه نیز وجود دارد که در صفحات محصولات توضیحات کاملی وجود دارد اما در صفحات فرود توضیح بسیار کوتاه و خلاصه شده است !

جمع بندی و نتیجه گیری کلی مطالب

در آخر امیدواریم با این نوع صفحات یعنی ( صفحات فرود ) آشنا شده باشید و توانسته باشید در ساخت این نوع صفحات کمکی برای وب سایت شما کرده باشیم اگر هر گونه سوالی در این زمینه دارید میتوانید در بخش نظرات همین پست برای ما ارسال نمایید تمام سعی ما بر این خواهد بود که در سریعترین زمان ممکن پاسخگوی شما باشیم.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.