مطالب دسته بندی نشده

تگ hreflang چیست و چه تاثیری بر سئو و سایت می‌گذارد

تگ hreflang چیست

با نام و یاد خدای مهربان با عرض سلام خدمت همراهان همیشگی تی اف نت پلاس. امروز می‌خواهیم در رابطه با تگ herflang و تاثیر آن بر سئو و سایت کمی با هم گفت و گو کنیم. در واقع قصد داریم این موضوعات را به طور کامل و جدی در اختیار شما قرار دهیم تا بتوانیم شما را از هر مرجع دیگری بی نیاز سازیم. در این مقاله آموزشی ( تگ hreflang چیست؟ ) با ما همراه باشید:

تگ herflang چیست؟ آیا می توانیم آن را به وردپرس اضافه کنیم؟ ما با استفاده از این تگ ها می توانیم مقاله خود را به زبان های مختلف منتشر کنیم؟ در واقع موجب بهینه سازی سئو در این زمینه ها می شویم.سئو سایت برای ما اهمیت دارد، پس وظیفه اصلی ما تقویت کردن آن است. پس شما باید همه موارد را مد نظر داشته باشید.

که طبق تحقیقاتی که انجام داده‌ایم به این نتیجه رسیدیم که می‌توانیم این کار را با دو روش، که افزونه و برون افزونه نام دارد، به راحتی انجام دهیم. تگ herflang در ابتدا به گوگل می‌گوید ،که زبان این پست چیست و آن پست را طبق کشور و زبان به کاربر نمایش می دهد. به عنوان مثال فردی در آفریقای جنوبی زندگی میکند،او در گوگل واژه اخبار ورزشی را به زبان مادری خود جستجو می‌کند.

گوگل با استفاده از تگ ها زبان آن فرد را شناسایی کرده کشور او را بررسی و اخبار ورزشی مناسب، با خواسته فرد را برای او به نمایش می‌گذارد. پس متوجه شدید که تگ herflang، یک دستورالعمل نیست. فقط یک سیگنال است. پس هنگام جستجو در گوگل و سایر موتورهای جستجوگر با استفاده از تگ ها نیاز مخاطب را برطرف می کند. و تاثیر این تگ ها بر سایت سئو به طور مستقیم نیست.

آنچه در این مقاله می خوانید:

  • تگ Hreflang چیست؟
  • کاربرد تگ hreflang:
  • سئو بین المللی چیست؟
  • چرا استفاده از تگ Hreflang مهم است:
  • تاثیر تگ hreflang بر سئو:
  • تاثیر تگ Hreflang بر رتبه سایت چیست؟
  • کاری غیر از ترجمه انجام دهید:
  • اشتباهات رایج در استفاده از تگ Hreflang
  • نتیجه گیری

تگ Hreflang چیست؟

پس تگ hreflang یک سیگنال است که ، طبق زبان و کشور خواسته ی افراد را برطرف میکند. او به سرعت میتواند مشخص کند که، زبان صفحه چیست و کار گوگل را آسوده میکند.این تگ برای سایت سئو بسیار موثر و کاربردی است .با به کارگیری این تگ میتوانیم سایت خود را از نظر گوگل به رتبه های والایی برسانیم.

برای اینکه کامل متوجه شوید برای شما مثالی میزنیم .تصور کنید سایت شما به زبان فارسی است و شما هم در ایران هستید، آنگاه اگر یک محتوای کامل و جامع داشته باشید، میتوانید در صفحات چهارم و پنجم، قرار بگیرید.اما اگر با استفاده از تگ hreflang، صفحه سایت خود را به زبان اینگلیسی هم ایجاد کنیم .درواقع میتوانیم تاثیر شگفت انگیز آن را ببینیم که چگونه در صفحه ی اول ظاهرمی شود.

به عنوان مثال سایتی را طراحی کرده ایم که، به جز ایران ،مخاطبان علاقه مندی در کشور آلمان داریم در این حال چه می کنیم؟مشخص است با استفاده از تگ hreflang میتوانیم زبان آن را به زبان کشور آلمان هم تغییر دهیم. تا مخاطبان خود را ، از دست ندهیم. و بدین سان تولید محتوای باکیفیت داشته باشیم .در قسمت های بعدی اهمیت این موضوع را برای شما بیشتر نشان می دهیم.

کاربرد تگ hreflang

همانطور که در قسمت بالا، با شما صحبت کردیم، برای شما مشخص شد که، از تگ hreflang برای سایت هایی استفاده می شود، که صفحاتی را انتشار می‌دهند. اما به جز ایران و مخاطبان ایرانی در سایر نقاط جهان، یعنی هر کشور دیگری، مخاطب و علاقه مند دارند. صاحبان این سایت های سئو، صفحات خود را با استفاده از این تگ ها، برچسب گذاری کرده و طوری تنظیم می کنند. که اگر فردی در هر کشوری این صفحه شما را جستجو کند به آن دسترسی پیدا خواهد کرد.

در واقع این تگ ها موقعیت افراد و زبان کشور آنها را با URL ها تنظیم می‌کنند. بهترین URL را برای آن تعیین کرده و کار خود را شروع می‌کنند. تگhreglang موجب بهینه سازی سایت سئو می‌شود. واژه تگ به معنای برچسب است. موتورهای جستجوگر گوگل با استفاده از این تگ ها، خواسته های مخاطب را رتبه بندی می کنند. و به زبان ساده تر این تگ در سایت های چند زبانه کاربرد دارد.

پس گوگل در این حالت چه می کند؟گوگل پس از بررسیURL آن ها را طبقه بندی می‌کند. مهمترین آنها را در ابتدا و به ترتیب آنها را دسته‌بندی می‌کند. وجود‏ تگ ها، را در آن بررسی کرده و مناسب ترین آن را به نمایش می دهد. سایت هایی که در آنها از این تگ ها استفاده شده محدود نیستند. در واقع، می توان گفت، آنها سایت‌های گسترده‌ای هستند، که مورد توجه اکثریت قرار می‌گیرند.

سئو بین المللی چیست؟

سئو بین المللی، در این معنا نیست که سئو شما، باید به چند زبان روز دنیا ترجمه شود. حتماً تصور می کنید، وقتی از سئو بین المللی صحبت می کنیم.،منظورمان این است که اگر غیر از این باشد، گوگل به شما رتبه نخواهد داد. در واقع این واژه بدین معنا نیست. و کاملا بر خلاف آن است. در واقع سئو بین المللی موجب می شود، تا ما بتوانیم بازدید کنندگان و مخاطبان سایت سئو را بالا ببریم. این موضوع برای سایت سئو، موضوعی حائز اهمیت است.

سئو بین المللی سایت

چرا که پلی است، برای رسیدن به هدف. رسیدن به هدف هم یعنی، اوج موفقیت. اگر سایت ما محدود به زبان خود ما باشد، مخاطبان آن نیز محدود خواهند شد. سایتی که گسترده باشد، مخاطبان گسترده خواهد داشت. به شما توصیه می کنیم، برای سایت فعال خود به جز زبان فارسی، زبان انگلیسی را هم مد نظر داشته باشید. مطمئن باشید، که از آن استفاده خواهید کرد و هرگز پشیمان نخواهید شد.

چرا استفاده از تگ Hreflang مهم است؟

در این بخش از مقاله قصد داریم، بیشتر درباره ارزش و اهمیت تگ hreflang، به شما توضیح دهیم .همان طور که گفتیم، گوگل در ابتدای کار خود URL هارا دسته بندی می کند.به آن ها رتبه میدهد، و آن هارا برسی می کند، تا ببینید، آن ها تگ hreflang دارند یا خیر. و طبق نیاز مخاطب ، بهترین هارا به مخاطب میرساند. گوگل ، موقعیت ها و زبان هارا برسی می کند.

به همین دلیل است که توصیه می کنیم از تگ ها استفاده کنید .چرا که با استفاده از آن ها ، می توانید صفحه ای بین المللی داشته باشید. به طور کلی، همه تلاش ما از انجام این کار ها ، چه آسوده، و چه دشوار ،این است که ببینیم گوگل چه رتبه ای به ما ، می دهد.آیا مارا در اولویت نتایج قرار می دهد؟ یا اینگونه نیست؟ ما همه این روش ها را انجام می دهیم ، تا به امید خدا ، سایت سئو کاربردی و جامعی را در اختیار علاقه مندان ، قرار دهیم .

تاثیر تگ hreflang بر سئو

در این قسمت، از تاثیرات مثبت برای شما می گوییم. اصلاً چرا سئو از این تگ ها استفاده می کند؟ آیا استفاده از این تگ ها موجب بهبود سایت می شود؟ آیا سایت ما را با مشکل مواجه نمی کنند؟ همه این سوال ها، در ذهن شما شکل می گیرد. و شما را درگیر می‌کند. الان برایتان توضیح خواهم داد. دلیل اولی که سئو، از این تگ ها استقبال می کند، به دلیل این است که استفاده از این تگ ها موجب، افزایش بازدیدکننده می‌شود.

و هدف سئو، قرار گرفتن در اولویت است. اگر در سایت شما، توسط این تگ ها از زبان دیگری استفاده شده باشد، موجب می شود، سایت شما، از یک سایت داخلی به سایت بین المللی، تبدیل شود. یعنی افراد خارج از کشور هم، می‌توانند از آن بازدید کنند. این یک ویژگی مثبت است. به عنوان مثال، اگر روزانه هفت هزار نفر از سایت شما دیدن می کنند،در داخل کشور.از تگ هایhreflang استفاده کنیم، آنگاه متوجه خواهید شد که در این مدت ده هزار نفر، یا بیشتر می‌توانند به سایت شما، مراجعه و از صفحه شما دیدن کنند.

مورد بعدی که به خاطر آن، سئو از تگ ها استقبال می‌کند، این است که همان طور که پیشتر برای شما گفتیم، گوگل سایت های کپی را بررسی نکرده، و آنها را کنار می‌گذارد. و برای اطلاعات بیشتر در این زمینه، می توانید به سایت ‏(تی اف نت پلاس) مراجعه کنید. در واقع هنگامی که شما از تگ ها استفاده می کنید، گوگل را متوجه این موضوع می کنید، که سایت شما تکراری نیست.

تاثیر تگ Hreflang بر رتبه سایت چیست؟

در این بخش، موضوعات مهمی را با شما در میان می گذاریم. صاحبان سایت، وقتی در صفحات خود از تگ ها استفاده می‌کنند، و برای سایت خود، زبان دیگری جز زبان فارسی در نظر می‌گیرند، بیهوده نیست که این کارها را انجام می‌دهند، و این کار را فقط و فقط برای این انجام می‌دهند که گوگل به آن ها رتبه بدهد. و هنگامی که کاربران یا همان مخاطب سایت، شما را در گوگل جستجو می کنند، جزء نخست نتایج می باشد، که گوگل به آنها نشان می دهد.

حالا تصور کنید، که مخاطب وارد صفحه شما شده، در صفحه می‌ماند. و حتی می‌تواند موضوعات سایت شما را با دیگران به اشتراک بگذارد. در سایت های سئو تگ هایhreflang، تاثیر مثبتی به رتبه سایت دارد.چرا؟ چطور؟ وقتی از یک صفحه، دو نسخه موجود است، گوگل به سرعت آنها را بررسی کرده و آنها را به عنوان محتوای تکراری شناسایی می‌کند.

تاثیر تگ ها برای سایت

پس در این حالت تگ های hreflang، هستند که موجب شناسایی این صفحات می شوند و رتبه سایت را بالا می‌برند. برخی از تولید کنندگان سایت های سئو، این کار را به وسیله چند تگ، یعنی چند زبان مختلف، انجام می دهند. برخی دیگر از تولیدکنندگان محتوا هم، هستند که این کار ها را به گونه ای متفاوت انجام می دهند. یعنی فقط بخشی از مطالب را به صورت دو زبانه و یا چند زبانه انجام می‌دهند.

یعنی همه محتوای خود را کامل دوزبانه نمی‌کنند. همه اینها برای سلامت سایت موثر است و مفید می باشد. روش هایی برای افزودن تگhreflangبه وردپرس وجود دارد. یکی از آنها که مهمترین هم تلقی می شود، پلاگین است. همان پلاگین چند زبانه. تعداد زیادی از پست ها، دارای همین پلاگین ها هستند. همه اینها تاثیر موثری بر رتبه سایت دارند.

کاری غیر از ترجمه انجام دهید

در این زمینه ، موضوعی را برای شما روشن می کنم . در ابتدا ، با مثالی شروع می کنم. تصور کنید شما، یک سایت فعال دارید که پوشاک تولیدی خود را در آن به فروش می رسانید.آیا در این صورت فقط از ترجمه زبان استفاده می کنید؟ اگر جواب شما بله است، باید بگوییم که مرتکب اشتباه بزرگی شده اید.اگر جواب شما خیر است، شما موفق خواهید شد.

چون مشتری های شما می توانند، از هر کشوری باشند .با واحد های پولی متفاوت.پس اگر سایت شما اینگونه سایتی، با خصوصیات فوق است،واحد های پول، تایخ و ساعت و زبان و همه ی جوانب را در نظر بگیرید .محتوای شما در این سایت هم ، باید کامل و جامع باشد .باید توجه به این موضوع داشته باشید.پس در این بخش کاری جز ترجمه انجام نخواهیم داد.

اشتباهات رایج در استفاده از تگ Hreflang

در این بخش، شما قصد دارید با استفاده از تگ هایhreflang رتبه سایت خود را بالا ببرید. اما گاهی با مشکل مواجه می شوید. و به جای اینکه بخواهید مرتبه سایت خود را بالا ببرید، بر خلاف این تصور رتبه آن را پایین می آورید. این کار چگونه ایجاد می شود؟ حتما دلیل آنکه شکست خورده اید این است که هنوز درست نمی دانید، چگونه از تگ هایhreflang استفاده کنید.

پس باید راهکارهای استفاده درست از این تگ ها را، بدانید. نکته مهم و قابل توجه، این است که، این تگ ها باید در همه صفحات قرار بگیرند. برای صفحات سایت خود لینک سازی داخلی، داشته باشید. باید لینک داده شود حتماً. پس تمام صفحات دارای تگhreflang باشند. در انتخاب کد ها توجه داشته باشید.

که کد کشور مورد نظر خود را به درستی انتخاب کنید. واحد های پول ،تاریخ ،زبان ،کالا و همه را به درستی تغییر زبان بدهید. اگر از تگی استفاده کنیم، که نادرست باشد، باز هم موفق نخواهیم شد. معمولاً این تگ ها را برای زبان انگلیسی به کار می برند، اگر این موارد را جدی نگیرید، دچار اشتباهات روزافزون در استفاده از تگhreflang خواهید شد.

نتیجه گیری

از این مقالات، نتیجه گرفتیم که به راحتی و آسودگی، می‌توانیم یک سایت را دوزبانه یا حتی چند زبانه، کنیم. Hreflang یک ویژگی مناسب برای بهبود سایت سئو است. در عین حال کاربردی است. فقط باید، طرز استفاده صحیح از آن را بدانید، اگر غیر این باشد به مشکل برمی خورید. ما می توانیم، به آسودگی سایت خودرا، بین المللی کنیم.

و کار های اینترنتی، خودرا گسترده کنیم. گفتیم باید از کد مناسب، هر کشور استفاده کنیم. تگ های hreflang موجب بالا بردن رتبه ی سایت ما شده، و برای بهینه سازی سئو، روشی موثر و کاربردی است. که کار برد تگ ها چیست؟و چگونه از آنها استفاده می کنند؟ و اینکه تگ hreflang تاثیر مثبتی بر سئو و سلامت آن دارد. و ترجمه را در زبان تاریخ و واحدهای پولی هر کشور را ایجاد کنیم. در استفاده از تگ ها، مرتکب اشتباه نشویم.

و تمام صفحاتمان از انها استفاده کنیم. در پایان امیدواریم توانسته باشیم، در این مقاله آموزشی آنچه را که باید در اختیار شما قرار دهیم. این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد. اگر هر گونه سوالی در این زمینه دارید ،حتما در بخش نظرات برای ما ارسال کنید. اگر علاقه مند به موضوعاتی از این قبیل هستید، به سایت ما تولید محتوا و سئو سایت‌ های چند زبانه مراجعه کنید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.