مطالب دسته بندی نشده

پیوند یکتا یا permalink چیست؟

پیوند یکتا یا permalink چیست؟

با نام و یاد خدای مهربان. با عرض سلام خدمت همراهان همیشگی تی اف نت پلاس. امروز قصد توضیح پیوند یکتا را داریم. درباره پیوند یکتا چه می دانید؟ آیا تا بحال چیزی درباره آن شنیده اید؟ آیا با آن سروکار داشته اید؟ پیوند یکتا در وردپرس چیست؟ پیوند یکتا یا permalink چیست؟

باید خدمت شما عرض کنم کهpermalink بهترین نوع ساختار پیوند یکتا میباشد. پیوند یکتا دقیقاً همان ساختاری است که مخاطب پیش از ورود به صفحه از آن آگاه می شود. این لینک را می توانید به مخاطبان منتقل کنید،دسترسی به آن از طریق همه افراد وجود دارد و کاری آسوده است. حتی می توانید این لینک را به صفحات دیگری هم منتقل کنیم.

نام دیگر پیوند یکتاURL است. در ازای هر نوشته یک پیوند یکتا وجود دارد. حتماً این سوال در ذهن شما شکل میگیرد که اصلاً پیوند یکتا به چه معناست؟ خب! کاملاً مشخص است پیوند یکتا یعنی یک پیوند،پس هر سایت یک آدرس مخصوص به خود را دارد. و آدرس دو سایت،با یکدیگر نمیتوانند یکی باشند.

ما در وردپرس میتوانیم این پیوند را تغییر دهیم. یک ویژگی عالی که وردپرس دارد این است که ما میتوانیم پیوند یکتا را در آن تغییر دهیم. پیوند یکتا از همه جهت برای سایت مهم است یک نکته مهم و قابل توجه در این زمینه وجود دارد،که میگوید پیوند یکتا باید دارای کلمات و عبارات کلیدی باشد. برای اطلاعات بیشتر در زمینهpermalink در این مقاله همراه ما باشید.

آنچه در این مقاله می خوانید:

  • دلیل استفاده ازpermalink چیست؟
  • ارتباطpermalink و seo چیست؟
  • بهترین ساختارpermalink چیست؟
  • چرا در سئو آدرس URLصفحات سایت مهم است؟
  • تاثیرURL بر seo چیست؟
  • موضوع سایت:
  • تغییر پیوند یکتا
  • نکات انتخاب ساختارpermalink
  • نامک وردپرس چیست؟
  • نتیجه گیری

ارتباط permalink و seo چیست؟

در این بخش از محتوا از ارتباطpermalink و seo برای شما می گوییم تا شما را در زمینه هایی آگاه سازیم. به طور کلی میتوان گفت کهpermalink موجب بهبود سایت سئو می‌شود. و طبق تحقیقات میتواند برای آن مشکلات زیادی هم ایجاد کند. بطورکلیpermalink ها همان URL هستند مثلاً هر لحظه‌ای که شما وارد آن میشوید و دنبال مقاله، محتوا، و یا هرچیز دیگری هستید، طبق تحقیقاتی که انجام دادیم مشخص شده کهpermalink ها از دو بخش تشکیل میشود.

بخش اول را می‌توانیم از صفحات ثابت سایت برای شما بگوییم. و در بخش دوم آن نشانی هر صفحه را برای شما مثال میزنیم.بسیاری ازpermalink های بزرگ در سایت ها،از نام و تاریخ و سال و… تشکیل شده اند.بسیاری از اینpermalink ها خیلی بهم ریخته و نامرتب هستند.

برای بهبودpermalink باید ساختار آنها را بهینه کنیم. پس باید عبارت‌های نامشخص را کنار بگذاریم و برای بهبود کیفیت آنها، باید از نام یا تاریخ مناسب برای آن استفاده کنیم. همانطور که گفتیم، پیوند یکتا را میتوانیم از بخش تنظیمات تغییردهیم.و آن را به دلخواه خود و طبق اصول صحیح و حسابی، نامگذاری کنیم.

چرا در سئو آدرس URL صفحات سایت مهم است؟

تا اینجا با معنا و مفهوم URLبه خوبی آشنا شدید.URL همان نشانی سایت است که میتواند در اختیار مخاطب و کاربر قرار بگیرد و کاربران می توانند از همین لینک ها که ثابت و کوتاه است،به صفحه دلخواه خود دسترسی پیدا کنند. همچنین مخاطب میتواند با داشتن نشانی سایت،آن سایت را گم نکند و حتی می تواند آن را با دیگران نیز به اشتراک بگذارد.

پس همانطور که متوجه شدید،این پیوند‌ها هستند که موجب میشوند موتور های جست و جو صفحات شما را پیدا کنند. و موجب بهینه سازی سایت سئو هم می شوند.اگر شما لینک ورود به سایت مورد نظر خود را داشته باشید،به راحتی میتوانید در ابتدا وارد گوگل شوید سپس آن را در گوگل جستجو کنید. تا به سایت دلخواه خود دست یابید.

خب…حال این سوال برای شما پیش می آید،که این لینک ها در این مقاله از آنها صحبت می کنیم، باید چند کلمه باشند؟ آیا اگر این عبارات طولانی تر باشند برای سایت مهم تلقی می‌شوند؟و سایت از آنها استقبال می کند؟یا اگر از واژه‌های مختصری استفاده شود،مورد توجه خاص سایت قرار میگیرد؟طبق تحقیقات انجام شده روی سایت و مقالاتی در رابطه با سئو، متوجه این شدیم که برای نامگذاری لینک ها یا همان پیوند ها از عبارات و نامگذاری های کوتاه استفاده کنید.

کوتاه و در عین حال مفید و کاربردی. پیوندی را انتخاب کنید،که موجب بهبود سایت شما شود.نه باعث تضعیف آن.پیوندی را انتخاب کنید که کاربران از آن استقبال کنند و دلیل استقبال آنها جستجوی راحت و آسوده پیوند در گوگل باشد. که موضوع حائز اهمیت است. جالب است بدانید که سایت های وردپرس خود نیز دارای شماره صفحه است.

تاثیر URL بر seo چیست؟

در این بخش میخواهیم تاثیرURLبر Seo را بررسی کنیم. در این بخش قصد داریم بهترین و کاربردی ترین ترفند ها را در اختیار شما قرار دهیم.خب باهم شروع میکنیم. URLچه بود؟ همان آدرسی که موجب تمایز صفحه ما با صفحات دیگر میشود،همان لینکی که گفتیم بهتر است از کلمات کلیدی در آن استفاده کنیم. همان پیوندی که گفتیم مخاطب میتواند آن را با دیگران به اشتراک بگذارد.

در واقع سئو میتواند آدرس های سایت را دسته بندی کند. در واقع سئو می‌تواند این نشانی ها را مرتب و تمیز طبقه بندی کند.ساختURL ها طبق شیوه های خاصی،انجام می شود،نه اینکه فکر کنید برای ساخت آنها هیچ قانونی وجود ندارد.URl های بهینه را مخاطب به راحتی می‌تواند در گوگل پیدا کند.پیوندهای نامرتب که تهی از نظم و قانون باشد موجب گمراهی مخاطب شده و کاربران خیلی کم پیش می‌آید که وارد آنها شوند.

بسیار آنها را نادیده می گیرند،و شاید تصور می‌کنند که این پیوندها تقلبی و بیهوده هستند. سایت های بسیاری وجود دارد که در مرحله والا قرار گرفته اند.پس متن شما باید کوتاه و مرتب باشد.از نام های مشخص و کاربردی برای آنها استفاده کنید.کلمات و نگارش های غیرضروری را حذف کنید.سایت خود را نخست در نظر داشته باشید و مشکلات آن را به سرعت،اصلاح کرده و تا حد امکان با این روشها موجب بهبود سایت شوید.

موضوع سایت:

خب… در این بخش کمی در رابطه با سایت وردپرس سئو با شما دوستان گرامی به گفت و گو می پردازیم. تصور کنید،شما یک سایت دارید،در این حالت برای نام گذاری پیوند یکتا،از به عنوان هایی استفاده می‌کنند. واضح تر بگویم،شما برای نامگذاری سایت خود چه موضوعی را مدنظر قرار می دهید؟ این موضوع کاملاً مشخص است.ما برای نامگذاری سایت خود،به عنوان سایت،توجه می‌کنیم.

یعنی نام گذاری را مطابق با موضوع سایت،و نه بی رابطه،و نه بیهوده،انجام میدهیم. مثلاً ما یک سایت ورزشی داریم پس پیوند یکتایی مناسب با این نام برای سایت خود در نظر میگیریم. کلمات کلیدی که از آنها،در سایت استفاده میکنیم،در واقع موجب بهینه سازی سایت شده و موجب میشود صفحه شما به راحتی در گوگل قابل مشاهده باشد. برای اطلاعات بیشتر در زمینه های تحقیق کلمات کلیدی برای سئو،می‌توانید به مقاله‌ای که پیشتر در تی اف نت پلاس، انتشار داده‌ایم مراجعه کنید.

در مثالی که برای شما زده شد،در سایت ورزشی مثلاً برای نامگذاری پیوند یکتا،در این زمینه از کلمه کلیدیSport استفاده می‌کنیم. در این صورت گوگل چه می کند؟ تمامی موضوعات و مقالات را که بر اساس همان کلید واژه نامگذاری شده،برای مخاطب به نمایش در می آورد. پس به این ترتیب میتوانید شانس خود را برای دیده شدن افزایش دهید.امروزه برخی از افراد برای نامگذاری پیوند یکتا دچار اشتباه می شوند.

نکات مهم

شاید در این زمینه سوالی برای شما ایجاد شود که آیا همه نامگذاری ها بایدwww شروع شوند؟و یا شروع با این کلمات میتواند مفید یا مضر باشد؟در اینجا باید بگویم که شروع پیوند یکتا باwww برای سایت شما مفید نخواهد بود.درواقع پیوند یکتای خوب با https شروع شده و کوتاه و مختصر است و در عین حال مفید.این پیوند‌ها از حروف کوچک تشکیل شده و هنگامی که طولانی می‌شود برای جداسازی آنها از خط تیره استفاده می‌کنند.

تغییر پیوند یکتا:

در این بخش از مقاله،به بخش مهمی رسیدیم،که بسیاری از افراد آن را کاری پیچیده تلقی می‌کنند. تصور کنید به تازگی سایتی را راه اندازی کرده اید،و قصد تغییر پیوند یکتا permalinkبرای آن را دارید،یا از قبل سایتی داشتید،و هم اکنون قصد تغییر پیوند یکتا برای آن را دارید. در این صورت چه می کنید؟و چگونه آن را تغییر می‌دهید؟ آیا اصلاً کاری شدنی است یا خیر؟

راهکارهایی را به شما پیشنهاد میکنم. توضیحی را در رابطه با موضوع اول میدهم. سایت تازه را اندازی شده،در این صورت کار شما آسان است، چون محتوای خاصی در درون سایت وجود ندارد. پس سریعاً سراغ نشانی رفته و طبق عنوان سایت،نام، تاریخ،کلمات کلیدی و خلاصه و مفهومی سایت خود را نام گذاری کنید.

اما در مورد گزینه دوم که شما سایت فعالی دارید و در حال حاضر اطلاعات زیادی در سایت شما موجود است،حال چه می‌کنید؟پیوند را تغییر میدهید،اما همه اطلاعات شما با خطا404 مواجه خواهد شد.برخی افراد همان ابتدای راه اندازه سایت پیوند را تغییر می دهند.چرا که تغییر پیوند برای سایت فعال بسیار مشکل ساز بوده و حتی میتواند تمامی مطالب و اطلاعات شما را با خطا مواجه کند.

نامک وردپرس چیست؟

در واقع نامک یکی از مهم ترین بخش ها در سئو است.نامک در وردپرس موجب خوانایی بهتر میشود.به همین دلیل است که سئو آن را موضوعی حائز اهمیت،میداند.حتما این سوال برای شما ایجاد میشود که نامک چیست؟ چگونه میتوان از آن استفاده کرد؟ در پاسخ میتوانم بگویم که نامک یک URL است.هنگامی که نوشته ها در پیوند یکتا Permalink طولانی شود،در این صورت،استفاده از نامک بسیار مفید است.

اگر نامک لینکی تغییر کند،پس از انتشار مشکل ساز شده و محتوای شما با لینک دیگری شناخته میشود. نامک جذاب موجب جلب توجه مخاطب شده،و مخاطب تمایل بیشتری برای آن دارد نسبت به لینک های نامرتب و بهم ریخته. انتخاب نامکی که مناسب سایت سئو باشد،موضوع مهم و قابل توجه تلقی میشود. در نامک ها از فرایند حروف کوچک که ترجیحا انگلیسی باشد،استفاده میکنیم. برای ویرایش نامک میتوانیم روی مربع داخل پیوند یکتا Permalinkکلیک کنیم.

نامک موردنظر خود را در آن جای دهیم.نامک کوتاه و توصیفی موجب میشود گوگل هنگام رتبه بندی،مرتبه خاصی را برای شما درنظر بگیرد. تجربه ثابت کرده که مخاطب،همه روزه که با گوگل سروکار دارد،نامک های طولانی را نادیده گرفته و سراغ نامک های کوتاه و مفهومی میرود و در انتها،به این موضوع،توجه داشته باشید که به هیچ عنوان،نامک هیچ صفحه ای را پس از انتشار،تغییر ندهید.

نتیجه گیری

از این مقاله نتیجه میگیریم که هر صفحه از سایت یک پیوند منحصر به خود را دارد. این پیوند یکتا است یعنی با پیوند دیگری هم نام نیست.Permalink ارتباط موثر در سئو سایت دارد.همین موضوع،موجب تمایز هر صفحه با صفحه دیگر میشود.به شما پیشنهاد دادیم که پیوند یکتا Permalink را در ابتدای راه اندازی سایت خود تغییر دهید.پیوند یکتا دلخواهتان را از همان ابتدا ایجاد کنید.

در این مقاله با ساختار پیوند یکتا یا همانpermalink در وردپرس آشنا شدید،انواع پیوند ها را برای شما توضیح دادیم،آنها را تا حدودی با هم مقایسه کردیم.تا اینجا مقاله متوجه شدید که باید پیوند یکتا permalinkمناسب برای سایت دلخواه خود ایجاد کنید. ویژگیهای یک پیوند خوب را برای شما توضیح دادیم.گفتیم که پیوندی کاربردی است،که مختصر و مفید باشد از حروف انگلیسی در آن استفاده شده باشد.

خط تیره در آن وجود داشته باشد.پس فراموش نکنید که اگر پیوند یکتا مناسب،با عنوان سایت شما باشد.موجب میشود گوگل به راحتی آن را بررسی کرده و در اختیار کاربران قرار دهد.URL هم که نشانی سایت است و میتواند در اختیار مخاطب و کاربر قرار بگیرد.از permalink برای شما گفتیم.تا حدودی شما را با راهکارهای مفید آن آشنا کردیم.

در پایان امیدواریم توانسته باشیم در این مقاله آموزشی آنچه را که باید در اختیار شما قرار دهیم.امیدوارم این مقاله آموزشی برای شما مفید واقع شده باشد.اگر هر گونه سوالی در این زمینه دارید حتما در بخش نظرات برای ما ارسال نمایید،اگر علاقه مند به موضوعاتی از این قبیل هستید به سایت ما تی اف نت پلاس مراجعه کنید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.