مطالب دسته بندی نشده

کپی رایتینگ چیست و چه تاثیری بر سئو میگذارد | راهنما جامع copy writing

کپی رایتینگ چیست و چه تاثیری بر سئو میگذارد

با نام و یاد خدای مهربان. با عرض سلام خدمت همراهان همیشگی تی اف نت پلاس. امروز قصد داریم موضوعاتی در رابطه با کپی رایتینگ چیست را به صورت کامل و جامع به شما توضیح دهیم. در ابتدا قصد داریم به شما بگوییم که کپی رایتینگ ( copy writing) چیست و در ادامه از تأثیرات مثبت و منفی آن روی سئو می گوییم.

در واقع ما این مطالب کپی رایتینگ چیست را به صورت کاملا مفهومی و جامع در اختیار شما همراهان همیشگی تی اف نت پلاس قرار می دهیم. به طور کلی می‌توان گفت که کپی رایتینگ یا همان copy writing یک موضوع بسیار مهم و کاربردی در سئو است و نه تنها تاثیر منفی روی آن نداشته بلکه بسیار هم موثر و حائز اهمیت است.

که به طور کلی می‌توان گفت که کپی رایتینگ موضوع حائز اهمیت از نظر سئو کاران است. همیشه و تا به امروز در این امور مورد توجه سئو کاران بوده و سئو کاران آن را یک چالش مهم و اساسی تلقی می کنند. در واقع شما به عنوان یک مدیر سایت یا یک مقاله نویس در هنگام شروع محتوا سعی بر این دارید که محتوای خود را طوری بنویسید که مفهومی و قابل درک باشد.

و مخاطبان به سرعت از آن استقبال کنند. و نهایت استفاده از آن را داشته باشند علاوه بر این موضوع همان طور که می دانید موتور های جستجوگر گوگل صفحات وب سایت شما را بررسی کرده و آن را ایندکس می کنند. پس نکته مهم اینجا این است که شما باید صفحات وب سایت خود را به طرز جدید از الگوریتم ها در گوگل تنظیم کنید.

همانطور که می دانید سایت شما بر اساس وضعیت خوانایی رتبه می گیرد. پس به این نکته کلیدی توجه کنید که محتوای شما کپی نباشد. که در این صورت گوگل آن را نمایش نمی دهد. و وب سایت شما در اولویت قرار نمی گیرد. برای داشتن اطلاعات بیشتر در این زمینه به شما پیشنهاد می کنم که این مقاله از تی اف نت پلاس با ما همراه باشید تا همه چیز را کامل به شما توضیح دهیم.

آنچه در این مقاله می خوانید :

 • کپی رایتینگ یا copy writing
 • کپی رایتینگ و تحقیق کلمات کلیدی (گام اول)
 • تعیین هدف و ماموریت
 • تهیه فهرست کلمات کلیدی
 • اولویت بندی کلمات کلیدی
 • توجه به هدف جستجو کاربران
 • طراحی و ساخت صفحات فرود
 • آماده سازی محتوا
 • هدف محتوا و هدف جستجو کاربر
 • ساختار محتوا
 • کپی رایتینگ و شروع به نگارش محتوا (گام سوم)
 • شروع به نوشتن کنید
 • ساختار متن و محتوا را فراموش نکنید!
 • بررسی خوانایی
 • روشهای بهبود سبک نوشتار محتوا
 • زیاد بخوانید
 • سبک نگارش هرم و ارانه
 • برای بازدهی بهتر، استراحت کردن را فراموش نکنید
 • کپی رایتینگ و ویرایش محتوا (گام چهارم)
 • نکات مهم و ویرایش محتوا
 • کپی رایتینگ سایت های چند زبانه
 • نتیجه گیری

کپی رایتینگ یا copy writing

در ابتدا می خواهیم بگوییم که قصد ما در این مقاله آموزشی این است که موضوع کپی رایتینگ را به صورت بسیار با کیفیت و کاربر پسند به شما آموزش دهیم. در واقع می‌ خواهیم copywriting را کاملا مفهومی برای شما بیان کنیم. با دقت به توصیه‌های بنده گوش کنید. همانطور که در ابتدای این مقاله هم برایتان گفتیم محتوای سایت و وضعیت خوانایی آن از مهمترین موضوعات در سئو است.

اگر شما در این زمینه تولید محتوا مانند هر مدیر وب سایت دیگر قصد جذب مخاطب را دارید ، می توانید کیفیت محتوای خود را افزایش دهید یعنی می توانید به راحتی هدف مخاطب خود را از محتواهای خود درک کرده و محتوایی مطابق نظر و خواسته های مخاطب خود تولید کنید. شما نیز قصد تولید محتوای حرفه ای را دارید ، پس تنها کاری که برای شما مهم است است که یاد بگیرید.

کپی رایتینگ (copy writing) است که باید اطلاعات خود را در این زمینه به شدت افزایش دهید
به شما توصیه می کنم که در حین نگارش محتوا صفحات مختلف سایت خود را بررسی کنید. از محتوا های با کیفیت استفاده کنید. نگارش ها را نادیده نگرفته و از کلمات کلیدی و تاثیرگذار استفاده کنید. جملات طولانی و نا مفهوم خود را به جملات مختصر تبدیل کنید.

توجه داشته باشید محتوا باید زیبا باشد. در محتوای خود به این توجه داشته باشید که موضوعات تنها کامل باشد و مفید باشد و مخاطبان از آن استقبال کنند. در واقع می توان گفت فرایند نوشتن =copy writing است یعنی این نوشتن است که پایه های copy writing ر اتقویت کردن و به آن استحکام می بخشد . به طور کلی می توان گفت شما اگر خوب بنویسید می توانید در زمینه (copy writing) بسیار موفق شوید.

به عبارت کلی می‌توان گفت که برخی از افراد در نوشتن استعداد فراوانی نداشته و نویسنده های خوبی هستند. اما برخی با وجود علاقه مند بودن به نویسندگی مهارتی در آن نداشته و در کار خود موفق نیستند. یک موضوع کلی به شما میگویم و آن هم این است که اگر شما نویسنده ماهری باشید و محتوای با کیفیت تولید کنید در واقع می توانید در زمینه copy writing هم بسیار پیشرفت کرده و موفق شوید.

اما همانطور که گفتم همه نویسنده نیستند و همه نویسنده ها هم نویسنده خوبی نیستند. اما همه آنهایی که استعداد نوشتن دارند می توانند به راحتی و فقط با کمی سعی و تلاش موفق شوند. و به یک نویسنده ماهر تبدیل شوند. و بتوانند در کپی رایتینگ هم پیشرفت کنند. پس با ما همراه باشید.

کپی رایتینگ و تحقیق کلمات کلیدی (گام اول)

در واقع در این بخش می خواهیم بگوییم ، که کپی رایتینگ copy writing اولین مرحله یا همان گام اول از تحقیق کلمات کلیدی برای سئو است. عبارات کلیدی تحقیق کلمات کلیدی هیچ مهارتی با موضوع نوشتن ندارد. شما به عنوان یک نویسنده ماهر در ابتدا باید تصمیم بگیرید ، که قصد تولید چه محتوایی را دارید. در ادامه باید موضوع محتوای خود را بررسی کرده ، و آن را به صورت کامل بنویسید.

در این صورت لازم است تا موضوع محتوای خود را در مرورگر هایی همچون گوگل جستجو کنید. تا از این طریق به کلمات کلیدی در محتوای خود ، دسترسی پیدا کنید. پس در واقع شما با این کار به (SERP) می‌رسید. و جست و جوهای برتر را پیدا می کنید. در ابتدای نوشتن خود سعی کنید کلمات کلیدی را یادداشت کنید.

پس از آن تنها کافی است کلمات کلیدی مهم را انتخاب و آنها را جدا سازی کنید. محتوای خود را شروع کنید و به لیست تهیه شده از کلمات کلیدی خود توجه کنید. و آن ها را در محتوای خود به کار بگیرید. تحقیق کلمات کلیدی ،خود موضوعی گسترده در سئو است. و به تنهایی شامل ۴ بخش شده ، می‌توان آن را به چهار بخش تقسیم کرد. اما توجه کنید که هر چهار بخش آن مهم هستند.

و باید مورد توجه قرار بگیرند. کپی رایتینگ copy writing و تحقیق کلمات کلیدی به هم وابسته اند و با هم ارتباط متقابل دارند. در ادامه قصد داریم چهار بخش مهم از تحقیق کلمات کلیدی را برای شما بیان کنیم. و شما نیز با توجه به این ۴ بخش به آسانی می توانید ، همه چیز را در رابطه با copy writing دانسته و متوجه اش شوید. در ادامه محتوا با ما همراه باشید تا این ۴ بخش را به طور کاملا مفهومی برای شما بیان کنیم.

تعیین هدف و مأموریت

در این بخش از مقاله قصد داریم موضوع کپی رایتینگ و تاثیرات آن بر سئو را به صورت مختصر و مفید برایتان توضیح دهیم. با ما همراه باشید. در واقع همانطور که از عنوان بخش پیداست ما به عنوان یک مدیر باتجربه که دارای صفحات زیادی است در حین تحقیق کلمات کلیدی باید برای خود یک هدف داشته باشیم. و بدانیم که ماموریت یا در حین انجام این کار چیست در واقع باید همه چیز را در رابطه با کلمات کلیدی مد نظر داشته باشیم.

اگر این کار را نکنیم فرایند تحقیق کلمات کلیدی ما با مشکل مواجه شده و خلل هایی به آن داده می‌شود.‌ حال می خواهیم بگوییم که منظور ما از تعیین هدف و ماموریت این نیست که به تحقیق بروید و موضوعاتی را جستجو کنید و یا به ماموریت خاصی بروید فقط کافیست یک کار انجام دهید ، و آن هم بسیار ساده است و تنها کافیست سوالاتی از خودتان بپرسید.که در نهایت به یک جمع‌بندی عالی برسید. که این سوالات عبارتند از :

1. موضوع محتوای سایتی که قرار است آن را بنویسیم چیست.

2. کاربران و مخاطبانی که مجذوب سایت من مدیر هستند چه هدفی دارند و اما هدف من چیست و قرار است چه مطالب و موضوعاتی را به آنها برسانم.

3. چه کارهایی را مدنظر خود قرار دهم تا بتوانم یک مدیر عالی و نمونه باشم و محتواهای بهتری به کاربران برسانم و رتبه بالاتری نسبت به سایر رقبا داشته باشند.

این سوالات را از خود بپرسید و به تک تک آنها پاسخ کامل دهید. سعی کنید همه جوانب را در نظر بگیرید و همه چیز را به خوبی رعایت کنید تا بتوانید یک سایت طبق دلخواه مخاطبان خود با موضوعاتی مفید با کاربران به اشتراک بگذارید.

تهیه فهرست کلمات کلیدی

به بخش تهیه فهرست کلمات کلیدی رسیدیم. وقتی شما به این بخش رسیدید ، یعنی حتماً هدف و ماموریت خود را از کلمات کلیدی پیدا کرده‌اید. سپس می دانید هدف شما از راه اندازی محتوای وب سایت چیست. در این بخش میتوانید به راحتی کلمات کلیدی مرتبط با محتوای خود را پیدا کنید.حالا تصور کنید شما یک لیست پر از کلمات کلیدی دارید ، آنگاه شما برای انتخاب این کلمات چه اولویت‌هایی دارید.

بله! درست است شما کلمات کلیدی مرتبط با موضوع محتوای خود را استفاده می کنید. و سایر کلمات را کنار می گذارید. و سپس کلمات کلیدی را انتخاب می کنیم که می‌دانیم کاربران ما آن را در گوگل جست و جو می‌کنند. این کلمات داده محتوای خود جایگزین می کنیم. تا مخاطبان با جستجوی آنها به سایت ما راه یابند.

این کارها را انجام می دهید ، در حالی که نمی دانید مخاطبان شما دقیقاً چه کلماتی در گوگل جستجو می کنند و آنها را بیشتر مورد توجه قرار می‌دهند. همین برای شما یک سوال است که جواب آن را نمی دانید به شما خواهیم گفت که چه کاری می توانید انجام دهید. از شما فقط می توانید از ابزاری همچون semrush و key word planner و Google استفاده کنید.‌

استفاده از این ابزارها به شما کمک می کند تا بتوانید به راحتی بفهمید که کدام کلمات کلیدی در گوگل بیشتر جستجو می شوند. در واقع به عبارت دیگری می توانید بفهمید رقابت میان کدام کلمات کلیدی بیشتر است.

تا بتوانید بهتر از آن ها استفاده کنید. استفاده از این ابزار ها بسیار آسوده است. و تنها کافیست تا کلمه کلیدی مد نظر خود را وارد آن ها کنیم. تا مرورگر هایی همچون گوگل به شما نشان دهد که این کلمات کلیدی چقدر در گوگل استفاده می شوند. برای اطلاعات بیشتر در این مقاله با ما همراه باشید.

اولویت بندی کلمات کلیدی

به این بخش از محتوای کپی رایت این چیست رسیدیم. دراینجا ما یک لیست از فهرست کلمات کلیدی تهیه کردیم. و کلمات کلیدی متناسب با هدف خود را انتخاب کردیم. و کلمات کلیدی انتخاب شده را وارد ابزارها کردیم ، تا ببینیم کدام یک از آنها بیشتر در گوگل جست و جو می شوند. حالا یک لیست دیگر داریم که کلمات کلیدی در آن قرار داده شده اند.

وقت آن رسیده که کلمات انتخابی را اولویت بندی کنیم. برای این کار چه می کنید؟به نظر شما چگونه می‌توانید این بخش را به خوبی را رد کنید؟ بله!درست است. این کار بسیار آسوده است . تنها کافیست یک سری سوال از خودتان بپرسید. و به تک تک آنها پاسخ دهید آن هم به صورت کامل. این سوالات عبارت اند از :

1. کدام یک از عبارت ها و یا کلمات کلیدی متناسب با هدف و ماموریت ما در وبسایت ما هستند؟

2. کدام یک از کلمات کلیدی در مرورگر هایی همچون گوگل جست وجو می شوند؟

3. رقابت میان کدام کلمات کلیدی بیشتر است و کدام کلمات کلیدی بی ارزش هستند و مورد استفاده قرار نمی گیرند؟

حالا در این بخش شما به تمامی این سوالات به صورت کامل پاسخ داده اید. و یک فهرست دیگر تهیه کرده‌اید که دقیقاً با کسب و کار صفحه شما متناسب است. در این بخش پیشنهادی برای شما دارم و آن این است که اگر سایتی دارید که آن را به تازگی طراحی کرده اید ، بهتر است از عبارات و کلمات کلیدی استفاده کنید ، که رقابت میان آنها بیشتر و ساده تر است.

توجه به هدف جست وجوی کاربران

مرحله بعدی از تحقیق کلمات کلیدی مورد توجه قرار دادن هدف کاربران از جست و جو در گوگل است. پس شما باید حتماً بدانید که هدفتان و البته هدف کاربرتان از جست و جو چیست. به عبارت کلی می توان گفت هنگامی که یک کاربر موضوع را در گوگل جستجو می کند ، قطعاً هدفی دارد و چیزی از گوگل می خواهد در واقع کاربر بی دلیل دست به جست و جو نمیزند.

چهار هدف مختلف موجود است که کاربران هدف از جست و جو دارند. که این ۴ دلیل عبارت اند از :

کسب اطلاعات : جست و جو برای به دست آوردن اطلاعات درباره یک یا چند موضوع. مانند (سئو محلی یا لوکال سئو چیست؟)

ناوبری: راهیابی سریع و آسوده به یک صفحه یا وب سایت تنها با جستجوی نام سایت. مانند( تی اف نت پلاس)

تجاری: کسب اطلاعات مفید و مختصر در رابطه با یک یا چند محصول و یا برخی خدمات ها را در این بخش تصور کنید شما مدیر یک سایت یا یک صفحه هستید ، وظیفه شما به عنوان یک مدیر این است که ببینید هدفتان از کسب و کار و هدف کاربرانتان از جست و جو چیست. پس آنها را به صورت کامل و جامع بررسی کنید.

پس شما باید هدف خود را به هدف کاربران را پیدا کنید. کلمات کلیدی هر کدام از محتوا های خود را جداگانه بررسی کنید. فکر کنید ، وقت بگذارید ، و همه جوانب را مد نظر قرار دهید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با ما همراه باشید.

طراحی و ساخت صفحات فرود

این بخش از مقاله کپی رایتینگ چیست آخرین محتوای ما از تحقیق کلمات کلیدی است. که طراحی و ساخت صفحات فرود ( Landing page) ، برای هر کلمه کلیدی مورد نظر خود به خوبی سئو کنید . تا نتایج شما به نتایج برتر در گوگل راه یابد و بتوانید به آن دسترسی پیدا کنید.

در واقع شما می توانید دسترسی به محتواهای خود را بسیار آسوده کنید. به عنوان مثال تصور کنید شما یک صفحه فرود تهیه کرده‌اید. می‌توانید از پیوندهای داخلی برای مرتبط کردن آن از بخشی به بخش دیگر استفاده کنید. در واقع منو سایت حالتی است که کاربران می توانند از طریق آن به صفحات فرود راه یابند.

آماده سازی محتوا

خب… به این بخش از مقاله کپی رایتینگ چیست رسیدیم. در این بخش همانگونه که از عنوان صفحه پیداست،قرار است توضیحاتی در رابطه با آماده سازی محتوا قرار دهیم. در واقع قرار است تمامی فرآیندهای پیش از آن و پس از آن را برایتان بازگو کنیم. از تاثیرات مثبت و منفی در آماده‌سازی و محتوا برایتان می گوییم ، از صبر کنید و با ما همراه باشید.

در این بخش لازم است بگوییم که پیش از نوشتن و آماده سازی محتوا ، لازم است تا درباره کلمات کلیدی که می خواهید در محتوای خود از آن استفاده کنید فکر کنید. یعنی هدف خود را از آن مشخص کنید. درباره کلمات کلیدی برگزیده فکر کنید. سعی کنید بهترین و جذاب ترین محتوا را نگارش کرد و به مخاطب خود تحویل دهید. محتوا را وارد وب سایت خود کنید.

در این بخش پیشنهادی برایتان دارم . و آن این است که درباره موضوع خود فکر کنید و آن را درک کنید. پس در این بخش هم همانند بخش قبلی تنها کافیست یک سری سوالات را از خودتان بپرسید که یک به آنها پاسخ دهید. و این سوالات‏ عبارت اند از :

1. هدف ما از نوشتن این محتوا چه چیزی است و در نهایت قرار است چه اتفاقی بیفتد؟

2. پیام اصلی یا همان نکته کلیدی این محتوا چیست و در واقع شما با نوشتن محتوا قرار است چه سوالاتی پاسخ دهید و چه مشکلاتی را برطرف کنید؟

3. چه کسانی مورد هدف ما در این محتوا هستند و با جستجویی چه کلمه ای به سایت ما راه می‌یابند؟

4. برای نگارش محتوا لازم است چه اطلاعاتی را به طور کامل کسب کنید تا بتوانید حرفه ای شده و به کاربران وب سایت خود کمک کنید.

5. محتوای شما باید چگونه باشد یعنی ترتیب آنچه گونه باشد و محتوای شما از چه اجزایی تشکیل شده باشد ، تا به صورت کامل در اختیار مخاطبان تان قرار بگیرد.

به تمامی سوالات پاسخ دهید. درباره آنها بیاندیشید. کلمات کلیدی مورد استفاده در آنها را درک کنید. و یک دید کلی نسبت به محتوای خود داشته باشید. پیشنهادی که برای شما دارم این است که پس از تکمیل شدن محتوای خود ، خودتان را به جای مخاطب بگذارید.

شروع به خواندن کنید. کلمات کلیدی را بررسی کند. اگر به خوبی توانستید پاسخ سوالات خود را بگیرید و اطلاعات مفید و موثری کسب کنید و توانستید به خود نمره مثبت بدهید. آنگاه شما کاملاً در نگارش محتوای خود موفق بوده‌اید و می توانید پیشرفت کنید. در ادامه نیز با ما همراه باشید.

هدف محتوا و هدف جست و جوی کاربر

در این بخش از مقاله کپی رایتینگ چیست ، لازم است بگویم که در این حالت به بخش قبلی باز گردید به پرسش‌های گفته شده توجه کنید. اولین پرسش نگاه کنید. بله ! درست است. در بخش قبلی هدف ما از نگارش محتوا بسیار مهم است. حالا شاید تصور ما بر این باشد که هنگام نگارش محتوا ، باید حتماً صفحه یا وب سایتی به روز داشته باشیم.

تا بتوانیم به رتبه های برتر نتایج راه یابیم. بله صحیح است نه اینکه این موارد نادرست باشند اما خواسته ما در اولین مرحله باید این باشد که محتوای ما باید خوب و جذاب و کاربر پسند و مخاطب پسند باشد تا مخاطبان زیادی بتوانند محتوای شما را با دقت بخوانند. به آن توجه کنند ، اهمیت بدهند.

و برای محتوای شما وقت بگذارند. اگر محتوای تولید کنید ، که بی کیفیت باشد بی هدف از آن استفاده می کنند. این بخش لازم است ساختار محتوا خود را به گونه‌ای تنظیم کنید ، که مخاطبان و موتورهای جست و جو بخش‌های مهم تر را به خوبی متوجه شوند .

و آن را کامل درک کنند. این کار موجب می‌شود که موضوع محتوای شما تأثیرات مثبت و بسزایی بر کاربران و مخاطبان داشته باشد. ساختار محتوا موضوع حائز اهمیت در این زمینه است. پس شما میتوانید ساختار صحیح و مناسب را مد نظر خود قرار دهید. تا به اهداف خود برسید. پس به این موضوع کاملاً توجه کنید. ساختار محتوا یک موضوع بسیار مهم و اساسی است.

ساختار محتوا

دیگر امر مهم در آماده سازی و نگارش محتوا ، این است که ساختار مقاله چگونه است؟ اگر شما قصد کار آن هم به صورت کاملا حرفه ای ، در زمینه کپی رایتینگ را دارید ، باید این موضوع ساختار محتوا را کامل مد نظر قرار دهید. یعنی برای نوشتن یک محتوا باید در نظر بگیرید که ساختار آن چیست. و ساختار آن را مشخص کنید.

به این موضوع توجه کنید ، اگر قصد دارید در زمینه کپی رایتینگ به صورت کاملاً حرفه‌ای کار کنید. پس به راحتی می توانید ساختار مقاله خود را مشخص کنید. محتوای خوب موجب می‌شود ، تا رتبه شما در صفحه نتایج بالا برود. و کاربران و حتی گوگل به راحتی آن را درک کرده و بتوانند به راحتی از آن استفاده کنند.

در این بخش لازم است ساختار محتوای خود را به گونه ای تنظیم کنید ، که مخاطبان و موتورهای جستجو بخش‌های مهم تر را به خوبی متوجه شوند. و آن را کامل درک کنند. این کار موجب می شود که موضوع محتوای شما تاثیرات مثبت و بسزایی بر کاربران و مخاطبان داشته باشد‌.

پس ساختار و محتوا موضوع حائز اهمیت در این زمینه است. پس شما میتوانید ساختار صحیح و مناسب را مد نظر خود قرار دهید تا به اهداف خود برسید. پس به این موضوع کاملاً توجه کنید. ساختار محتوا یک موضوع بسیار مهم و اساسی است.

کپی رایتینگ و شروع به نگارش محتوا (گام سوم)

در این بخش از مقاله کپی رایتینگ چیست ، copy writing نگارش محتوا رسیدیم که سومین مرحله از کپی رایتینگ است. شما برای نوشتن محتوا نیاز به مهارت نوشتن دارید ، و آن را مدنظر خود قرار می دهید. اگر شما نویسنده خوبی باشید ، و در نوشتن و نگارش محتوا مهارت داشته باشید ، قطعاً به راحتی می توانید به صورت حرفه ای وارد کار شده و شروع به نوشتن محتوا کنید.

در این بخش از کپی رایتینگ چیست، قصد داریم شما را با پنج بخش آشنا کنیم. به این پنج بخش توجه لازم را داشته باشید. و با دقت به آنها گوش کنید. و به آنها عمل کنید. و مطمئن باشید که در این حالت می توانید به راحتی شروع به نوشتن یک محتوا کنید. و این پنج بخش در این زمینه کمک بسزایی به شما خواهد کرد.

شروع به نوشتن کنید

هنگامی که به این بخش از محتوای کپی رایتینگ چیست رسیدید ، یعنی تمام این مراحل را رد کرده و در این قسمت تنها کافیست شروع به نوشتن و نگارش محتوا کنید . معمولاً تمامی نویسندگان ، یا مدیران وب سایت ها و یا مقاله نویسان و تولیدکنندگان در هنگام نوشتن بخش مقدمه از محتوا یا نگارش پاراگراف و جمله های اولیه مشکل دارند و معمولا آن را سخت و دشوار تلقی می‌کنند.

همانطور که در یک محتوا مقدمه ارزش و اهمیت خاصی دارد پاراگراف اول نیز بسیار حائز اهمیت است. هنگام شروع نوشتن و تولید محتوا با دقت فکر کنید ، توجه کنید محتوای خود را بررسی کنید. در واقع توجه ما در نوشتن مقدمه و اهمیت ما به این موضوع تنها این است که مخاطب تنها با خواندن مقدمه است که تصمیم می‌گیرد در صفحه وب سایت شما بماند یا صفحه را ترک کرده و آن را رها کند.

پس مقدمه از مهمترین بخش‌های محتوا به حساب می‌آید که بسیار حائز اهمیت است. برای ما مهم است که مقدمه جذاب و گیرا باشد. مقدمه جذاب از نظر مخاطب این است که مقدمه کوتاه ،مختصر و مفید باشد تا مخاطب چند کلمه از آن را بخواند و سپس به سراغ بدنه اصلی برود.

پس شما با نگارش مقدمه جذاب خود مخاطب را ترغیب می کنید ، تا به سراغ بخش های دیگر محتوای شما برود. لازم است که بدنه محتوای شما کامل و جامع باشد ولی حتما به مقدمه و نتیجه گیری آن توجه داشته باشید. اگر محتوای خود را تمام کردید هنگامی که برای بار دیگر آن را می خوانید ، با مشکل خوانایی در آن مواجه شدید.

و حس کردید که محتوای شما خانه های خوبی ندارد ،و یا پاراگراف بندی خوبی ندارد.و علامت نگارشی آن درست نیست و اصلاً نگران نباشید ، چرا که به راحتی می توانید مجدد آن را بررسی کرده و اشکالات آن را برطرف کنید. اگر تک کارهای گفته شده را به دقت انجام دهید .

به راحتی می توانید کیفیت محتوایتان را افزایش داده و یک محتوای کاملا حرفه ای ایجاد کنید. در واقع ناگفته نماند که اگر شما این کارها را به خوبی انجام دادید یعنی یک نویسنده ماهر هستید که مهارت نوشتن دارید پس شما در کار خود کاملاً حرفه‌ای هستید.برای اطلاعات بیشتر در رابطه با مقدمه و اجزای نوشته میتوانید به آموزش تولید محتوای با کیفیت مراجعه کنید.

ساختار متن و محتوا را فراموش نکنید!

در این قسمت ازمحتوای  کپی رایتینگ چیست نیاز است که به بخش قبلی باز گردید،همانطور که در آن بخش گفتیم ، یکی از مهم ترین و حائز اهمیت ترین موضوعات ساختار محتوا است. که این ساختار به طور کاملاً جدی برای ما مهم بوده و هست. در واقع شما باید تمام تلاش خود را بکنید ، که هنگام نوشتن محتوا این ساختار را خراب نکرده و آن را حفظ کنید.

معمولاً گاهی نویسنده ها هنگام شروع نوشتن محتوا ساختاری برای آن در نظر می گیرند. و سعی می کنند آن را حفظ کنند. و در نهایت شروع به نگارش می‌کنند. اما در آخر محتوا متوجه می‌شوند که نه تنها این ساختار را حفظ نکرده اند بلکه آن را نیز از دست داده اند. پس برای بار چندم تاکید می‌کنم ، که شما باید حتماً روی ساختار محتوا توجه داشته باشید. و آن را حفظ کنید. تا هم باعث زیبایی محتوای خود شوید و هم نظر کاربران را به خود جلب کنید.

بررسی خوانایی

اگر قصد و نیت شما از نگارش محتوا این است که مخاطب ، جذب نوشته های شما شود ، و تا انتها محتوایی تان را بخواند ، باید محتوای خود را بسیار ساده و مفهومی بیان کنید. درست است که برخی از کلمات ادبی موجب زیباتر شدن محتوای شما می شوند ، اما گاهی موجب می شوند مخاطب آن را درک نکند.

و از خواندن آن اجتناب کند. دلیل اینکه تاکید بر سادگی نوشتار دارم این است که ، خواندن محتوا در صفحه نمایش کمی سخت‌تر از خواندن آن در کتاب است. پس نمی‌توان خواندن از صفحه نمایش را با کتاب مقایسه کرد.

حال تصور کنید شما یک محتوا نوشته‌اید ، آن هم به نثری ساده و روان ، در این حالات قطعاً مخاطبان تا انتهای محتوای شما را می خوانند. وب سایت شما را رها نمی کنند. حتی ممکن است گاهی به وبسایت شما بازگشته و آن محتوای شما را دوباره بخوانند. البته اگر محتوای شما کاربردی باشد و اطلاعات کافی را به آن ها برساند. در ادامه نیز با ما همراه باشید.

روش های بهبود سبک نوشتار در محتوا

در بخش های قبلی از محتوای کپی رایتینگ چیست سعی کردیم ، تا حدودی شما را با مهارت نویسندگی و استعداد نوشتن آشنا کنیم. و به شما گفتیم که نویسندگی و نوشتن یک مهارت است ، و تنها کسی می تواند آن را انجام دهد ، که استعداد نویسندگی دارد. چراکه کار هرکسی نیست. برخی افراد به صورت کلی استعداد نویسندگی دارند ، و نسبت به بقیه بهتر می نویسند .

همین امر باعث تمایز آنها از دیگران می‌شود. معمولاً تجربه ثابت کرده که این افراد نیازی به کمک و تجربه ندارند. و خیلی راحت و آسوده می توانند یک محتوای جذاب نگارش کنند. و به مخاطبان خود برسانند. اما توجه داشته باشید که همگی افراد این گونه نیستند. درست است که تمرین و تلاش تأثیر به سزایی در مهارت نوشتن دارند ، اما استعداد شخصی نیز بخشی از آن مهارت را ایجاد می کند.

حالا در این قسمت کپی رایتینگ چیست تصور کنید فردی قصد دارد نویسنده شود ، و میخواهد شروع به نگارش کند اما هیچ اطلاع آگاهی از این کار ندارد. و حرفه‌ای هم نیست. حال باید چه کند؟ در واقع او شخصی است که این استعداد را در خودش یافته است و اصلاً نگران نباشید تنها کافیست به گفته های ما گوش فرا دهید و به این چند نکته طلایی توجه کنید ، تا بتوانید با گذر زمان حرفه‌ای شوید.

زیاد بخوانید!

اگر قصد شما از نویسندگی این است که میخواهید یک نویسنده ماهر و حرفه ای شوید ، آن هم در مدت زمان کوتاه ، تنها کافیست میزان مطالعه خود را افزایش دهید. چرا که مطالعه و خواندن مطالب مفید موجب می شود مهارت شما افزایش پیدا کند. مهم نیست دقیقاً چه چیزی می خوانید ، فقط پیشنهاد ما به شما این است مطالبی را انتخاب کنید ، که حداقل برای شما مفید باشند.

توجه داشته باشید که شما در این حالت هم می‌توانید رمان بخوانید ، هم کتاب‌های روان‌شناسی ، هم مجلات ، که برای شما مفید هستند. و هم می‌توانید از وبلاگهای مختلف دیدن کنید و آنها را یک به یک مطالعه کنید. پس این امر وابسته به انتخاب خود شما است.

دلیل این که به شما می گویم همیشه وقت خود را صرف مطالعه کنید ، این است که با این کار می توانید به راحتی مطالب را جمع بندی و پاراگراف بندی کنید و می دانید که می توانید دقیقاً از چه علائم نگارشی در کجای محتوا استفاده کنید. مطالعه بیشتر مساوی است با افزایش مهارت نویسندگی.

پس شما توسط مطالعه محتوای مفید می توانید به راحتی به یک نویسنده ماهر و حرفه ای تبدیل شوید. در این بخش برای شما پیشنهادی دارم ، و آن این است که مطالبی که متناسب با فعالیت کاری شما هستند را بخوانید. در این حالت هم می توانید مهارت خود را افزایش دهید ، و هم می توانید اطلاعات خود را در زمینه کاریتان بالا ببرید.

سبک نگارش هرم و ارانه

در این بخش از کپی رایتینگ چیست به شما خواهیم گفت که ، اگر تا به حال سابقه نویسندگی را داشته‌اید ، قطعاً با سبک نگارش هرم و ارانه آشنایی دارید. حال این سوال برای شما ایجاد می شود که این سبک چگونه است؟ و چه تفاوتی با سایرین دارد؟

در این حالت به شما می‌گوییم ، که این سبک هرم و ارائه این گونه است که مطالب و محتوا های مفید موثر را در ابتدا قرار می دهند ، و سایر مطالب را در انتهای مقاله می‌نویسند. البته ناگفته نماند که این حالت معمولاً برای محتوا های خبری است.

که خبرهای مهم را در ابتدا می‌نویسند. و شما را از آن آگاه می کند. این کار موجب می‌شود خبرهای مهم محتوای شما خیلی راحت در اختیار مخاطب قرار بگیرد. پس همانطور که گفتیم صفحه های خبری از این سبک استفاده می‌کنند. و نویسنده‌های خبری از آن استفاده می کنند.

برای بازدهی بهتر، استراحت کردن را فراموش نکنید!

نوشتن و نگارش محتوا یک کار بسیار سخت و مشکل است. اگر قرار است شما تا سال‌های آینده محتوا بنویسید ، قطعاً از آن خسته می شوید ، و این کار می‌تواند ذهن شما را خسته و درگیر کند. و نمی توانید به راحتی تمرکز کنید. و مطالب خود را نگارش کنید. به این موضوع توجه داشته باشید که اگر به خودتان استراحت ندهید ، محتوای شما بی‌کیفیت شده و دیگر مفید نخواهد بود.

پس به این موضوع توجه کنید ، که همیشه اگر احساس خستگی کردید ، حتی اگر خودتان دوست داشتید محتوا بنویسید دست به این کار نزنید. به خودتان سخت نگیرید. شما قرار است یک محتوای عالی تهیه کنید. پس برای شما کیفیت محتوا مهم است ، نه کمیت آن. پس به خودتان استراحت دهید تا بتوانید یک محتوای عالی تهیه کنید.

کپی رایتینگ و ویرایش محتوا ( گام چهارم)

در این بخش کپی رایتینگ چیست لازم است آخرین مرحله از فرایند کپی رایتینگ را برایتان بیان کنیم. تا بتوانید محتوای خود را که نگارش کرده اید ، ویرایش کنید. ممکن است که این حالت بسیار خسته کننده باشد ، اما موجب می شود که خیالتان از صحت محتوا راحت شود.

شما در انتها باید با دقت کامل محتوا را بخوانید ، و مشکلات آن را بررسی کرده و آنها را اصلاح کنید. یعنی اگر مشکلات نگارشی یا املایی داشتید در این مرحله می توانید به آسانی آن را رفع و برطرف کنید.

نکات مهم در ویرایش محتوا

هنگامی که به این بخش از کپی رایتینگ چیست رسیدید ، لازم است به شما بگویم که کاملاً استراحت کنید. تمرکز کنید. این را بدانید که اصلاً عجله ای ندارید و آرام آرام و شمرده محتوا را مطالعه کنید. پس جملات را بخوانید به پاراگراف بندی ها و جملات توجه کنید.

و مطمئن شوید که محتوای شما خوب است. از لحاظ خوانایی عالی است. و اشکالات و غلط املایی ندارد. هنگامی که مشکلات درونی آنها را برطرف کردید ، یک نگاه کلی به محتوا بیندازید. و ببینید که ساختار آن هم حفظ شده است ، یا خیر. پس لازم است در این زمینه به دقت آن را بررسی کنید. و مشکلاتش را برطرف کنید. پس کاملاً با توجه و با تمرکز کار کنید.

کپی رایتینگ سایت های چند زبانه

تا اینجای مقاله حتماً متوجه شدید که نوشتن یک کار بسیار سخت و دشوار است و اگر مهارت نداشته باشید هرگز قادر به نگارش محتوا نخواهید بود حال تصور کنید که سایت شما چند زبانه است.کار شما هم دشوارتر خواهد بود چون اگر قرار باشد به زبان‌های دیگری محتوا بنویسید که زبانی به جز زبان فارسی باشد کار شما سخت می‌شود.

چراکه شاید شما اصلاً چیزی از آن زبانها ندانید در این حالت توصیه می کنم تا از یک کپی رایتر استفاده کنید کپی رایت ری که زبان مادری آن برای محتوای سایت شما مناسب است شما با این کار در واقع کیفیت آن را افزایش می دهید برای اطلاعات بیشتر در زمینه سایت های چند زبانه می توانید به مقاله ای که پیشتر منتشر کردیم( تگ hre flang چیست و چه تاثیری بر سئو می گذارد؟) می توانید مراجعه کنید.

نتیجه گیری

در این مقاله آموزشی ، کپی رایتینگ چیست ؟و چه تاثیری بر سئو می گذارد ؟به شما گفتیم که copy writing یک مهارت است ، که بسیار حائز اهمیت بوده و سئو کاران نیز به آن توجه خاصی اختصاص می دهند. در واقع ما در این مقاله آموزشی سعی کردیم تا همه موضوعات را به صورت کامل و جامع برایتان توضیح دهیم.

و این موضوع را در اختیار شما قرار دهیم. شما نیز اگر با توجه و تمرکز ، تمام این مطالب را مطالعه کنید ، و به تک تک آنها توجه کنید و آنها را انجام دهید ، قطعاً می توانید در کار خود پیشرفت کرده و موفق شوید.

و در نهایت امیدواریم که توانسته باشیم آنچه را که باید در اختیار شما قرار دهیم. و اطلاعات شما را افزایش دهیم. اگر شما نیز علاقه مند به موضوعاتی از این قبیل هستید ، می توانید به وبلاگ ما در( تی اف نت پلاس) مراجعه کنید. و نظرات خود را برای ما ارسال کنید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.