بهینه سازی سایت, خطا ها و ارور های وردپرس, مطالب دسته بندی نشده

محتوای تکراری چیست؟ راه حل مشکل محتوای کپی در سایت

محتوای تکراری چیست؟

با نام و یاد خدای بزرگ, امروز میخواهیم در مورد محتوای تکراری که در بیشتر سایت ها بسیار زیاد به کار میرود یک صحبت کاملی داشته باشیم بیایید فرض بکنیم شما در وب سایت خود از یک محتوا در چندین صفحه از سایت خود استفاده کرده اید به این کار محتوای تکراری یا Duplicate Content میگویند که باعث میشود تا تاثیر منفی در سایت خود از موتورهای جستجو بگیرید و رتبه های بسیار پایین تری در صفحات سایت خود بگیرید!

اگر شما در زمینه سئو ( SEO ) کار کرده باشید مطمعنا میدانید که استفاده از محتوای تکراری در سایت بسیار مضر میباشد و باید تحت هیچ شرایطی از محتوای تکراری یا کپی در وب سایت خود استفاده نکنید برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه در ادامه این مقاله با ما همراه باشید.

آنچه در این مقاله میخوانید:

  • محتوای تکراری چیست؟
  • چرا باید از محتوای تکراری استفاده نکنیم؟
  • بهترین روش برای حل مشکل محتوای تکراری
  • جمع بندی و نتیجه گیری کلی

محتوای تکراری چیست؟

خوب در واقع محتوای تکراری میتواند داخلی یا خارجی باشد به طور مثال اگر شما در وب سایت خود از دو مقاله مشابه استفاده کرده باشید میتوان اسم آین مقاله ها را محتوای تکراری نام گذاری کرد یا اگر شما از یم سایت خارجی در سایت خود محتوای کپی بگذارید این رو هم میتوان محتوای تکراری نام گذاری کرد جالب است بدانید که در برخی از مواقع بدلیل مشکل فنی کوچیک در سایت ممکن است محتوای تکراری ایجاد شود به طور مثال اگر وب سایت شما با www در دسترس باشد و همزمان بدون www در دسترس باشد باعث میشود تا محتوای تکراری در سایت ایجاد شود.

نقطه قابل توجه در این زمینه این است که موتورهای جستجو مثل گوگل مشکلی با این محتوای کپی ندارند و فقط در صورتی رتبه های بسیار بدی به شما میدهند که قصد داشته باشید گوگل را فریب بدهید به طور مثال در حال حاظر بسیار مدیران از تصاویر کپی استفاده میکنند و با ویرایش اندازه ها و چرخواندن تصاویر قصد دارند گوگل را فریب بدهد در حالی گوگل متوجه این قضیه شده و همیشه آن ها را در نتایج پایین تری نشون میدهند.

چرا باید از محتوای تکراری استفاده نکنیم؟

همانطور که در مطالب بالا گفته شد محتوای تکراری و کپی در وب سایت مثل یک سم عمل میکند و سایت را به نابودی کامل میکشاند با این که بسیاری از مدیران وب سایت ها به این موضوع آگاه هستند اما اجازه میدهند تا افرادی که برای آن ها تولید محتوا انجام مدهند محتوای سایت های دیگر را کپی کرده با تغییر چند کلمه محتوای کپی در سایت انتشار بدهند و با این کار موتورهای های جستجو به آن ها رتبه های بسیار کمتری میدهند چرا که گوگل و موتورهای جستجوی دیگه فکر میکنند قصد فریب آن ها دارید بنابراین باید به این موضوع دقت کافی را داشته باشید.

بهترین روش برای حل مشکل محتوای تکراری

همانطور که گفته شد افراد بسیار زیادی وجود دارد که قصد دارند محتوای تکراری و کپی شده در سایت به انتشار بگذارند اما غافل از این که گوگل الگوریتم بسیار پیشرفته ای در سطح وب به کار گرفته است و به راحتی میتواند محتوای کپی را تشخیص و شناسایی نمایید بنابراین شما نمایید از محتوای تکراری در سایت بگذارید! اما بیایید فرض بکنیم که شما چندین محتوای تکراری و کپی شده در سایت دارید و دنبال راه حل آن هستند.

در اولین روش میتوانید از تگ کنونیکال ( Canonical ) استفاده نمایید با این تگ که با استفاده از افزونه های سئوی وردپرس مانند یواست سئو قابل انجام است دیگر محتوای شما را برسی نمیکنند و به تگی که لینک داده اید برسی و رتبه صفحه را به صفحه قانونی میدهند این یکی از بهترین روش ها میباشد!

و در دومین روش میتوانید به پاک کردن صفحه فکر بکنید و به همراه پاک کردن صفحه ریدایرکت 301 بهترین گذینه میباشد با این ریدایرکت صفحه کپی شما پاک شده و ارور 404 را به خود نمیگیرد و به صفحه های مشابه محتوا ریدایرکت میشود در اکثر مواقع افراد از روش دوم استفاده میکنند چرا که مناسب است.

جمع بندی و نتیجه گیری کلی

اگر مطالب بالا را مشاهده و مطالعه کرده باشید قطعا متوجه شدید که محتوای تکراری چیست و چقدر برای سایت مضر میباشد بهترین توصیه ای که ما میتوانیم بکنیم این است که شما باید محتوا های سایت خود را با بهترین کیفیت تولید نمایید چرا که محتوا برای وب سایت مثل یک سوخت میماند و برای زنده نگه داشتن وب سایت باید از بهترین سوخت استفاده کرد بنابراین اگر دوست دارید یک تولید کننده محتوای بینظیر بشوید حتما مطالب بخش تولید محتوا را مشاهده نمایید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.