بهینه سازی سایت

الگوریتم گوگل دنس ( Dance ) چیست؟ رقص رتبه ها در نتایج جستجو!

الگوریتم گوگل دنس ( Dance ) چیست؟

با نام و یاد خدای بزرگ, گوگل در حال حاظر الگوریتم های بسیار زیادی ارائه داده است که یکی از معروفترین آن ها الگوریتم گوگل دنس ( Dance ) میباشد! کارایی این الگوریتم این است که رتبه های سایت را در طی زمان مشخص تغییر پیدا میکند و یک روز در رتبه های بالا و یک روز در رتبه های پایین قرار میگیرد برای همین اسم این الگوریتم را گوگل دنس نامگذاری کرده اند!

درواقع گوگل میخواهد با استفاده از این الگوریتم رتبه های سایت ها را برسی نمایید و هر کدام از این محتوا ها که با کیفیت تر و حرفه ای تر باشد در جایگاه های بهتری قرار بگیرد! این الگوریتم میتواند متناسب با محتوا های سایت شما مفید یا مضر واقع بشود درواقع اگر محتوای با کیفیتری نسبت به بقیه سایت ها داشته باشید میتواند تاثیر مثبتی داشته باشد!

آنچه در این مقاله میخوانید:

  • الگوریتم Google Dance چگونه کار می‌کند؟
  • هدف اصلی الگوریتم Google Dance چیست؟
  • تاثیرات الگوریتم رقص گوگل بر روی سایت ها
  • چه نوع سایت هایی با الگوریتم گوگل دنس مواجه میشوند؟
  • هنگام رو به رو شدن با الگوریتم گوگل Dance چه کنیم؟
  • جمع بندی و نتیجه گیری کلی مطالب

الگوریتم Google Dance چگونه کار می‌کند؟

اجازه بدهید این موضوع را با یک مثال توضیح بدهیم! فرض بکنید شما یک وب سایت در زمینه ( فروشگاه فایل ) راه اندازی کرده اید! و محصولی با کلمه کلیدی ( آموزش وردپرس ) یک ارائه داده اید! پس از چند هفته با سرچ این کلمه محتوای سایت خود را در صفحه سه گوگل مشاهده میکنید! اما محتوای سایت شما بسیار با کیفیت است و انتظار داشته اید که رتبه های بهتری برای خود کسب بکند!

بعد از گذشت چند رو دوباره این کلمه را در گوگل سرچ میکنید و جایگاه صفحه شما تغییر کرده است و به صفحه یک انتقال پیدا کرده است! اما دوباره بعد از گذشت چند روز با سرچ همین کلمه دوباره جایگاه صفحه سایت شما تغییر پیدا کرده است! این موضوع در واقع کار الگوریتم دنس گوگل میباشد و با جایگاه صفحه سایت شما بازی میکند!

مثالی که در بالا گفتیم درواقع نحوه کار این الگوریتم گوگل میباشد حالا با توجه به این موضوع که این الگوریتم در طی بازه زمانی با رتبه های سایت بازی میکند اسم آن الگوریتم دنس گوگل ( Google Dance ) نامگذاری شده است! بنابراین کار اصلی این الگوریتم این است که با رتبه های در طی زمان مشخص سایت ها بازی بکند!

هدف اصلی الگوریتم Google Dance چیست؟

همانطور که در ابتدای این مقاله اشاره کرده ایم کار الگوریتم رقص گوگل این است که با عوض کردن جایگاه های نتایج جستجو بتواند بهترین محتوا را شناسایی و به جایگاه بهتری انتقال بدهد! این موضوع که کدام محتوا بهتر است به این صورت تشخیص داده میشود که افرادی که وارد صفحات سایت میشوند چه رفتاری از خودشان نشان میدهد تشخیص داده میشود!

اگر بخواهیم با مثال این موضوع را مشخص بکنیم میتوانیم بگوییم که فرض بکنید شما یک محتوا بسیار با کیفیت نسبت به بقیه سایت ها ارائه داده اید اما اگر محتوای سایت شما همیشه در یک رتبه باقی بماند نشان دهنده این است که سیستم جستجوی گوگل نمیتواند به خوبی محتوا های سایت را برسی و نشان بدهد بنابراین در اینجا الگوریتم گوگل دنس وارد کار میشود و رتبه های سایت شما را در طی بازه زمانی تغییر میدهد و اینقدر این کار را انجام میدهد تا بهترین جایگاه را برای صفحه شما قرار بدهد!

تاثیرات الگوریتم رقص گوگل بر روی سایت ها

حالا شاید این سوال پیش بیاید که آیا این الگوریتم همیشه برای سایت ما مفید و تاثیر مثبتی دارد؟ در جواب به این سوال میتوانیم بگوییم که در اکثر مواقع تاثیر مثبتی دارد اما در برخی مواقع میتواند تاثیر منفی بر روی سایت قرار بدهد چرا که اگر محتوایی در سایت شما در رتبه یک گوگل قرار دارد و با فعال شدن الگوریتم شاید محتوا های سایت بقیه از سایت شما مناسب تر بوده و با جایگاه شما تعویض شود!

اما باید به این موضوع نیز دقت داشت که در برخی مواقع نیز هیچ گونه تاثیری بر روی رتبه شما نمیگذارد چرا که بار ها شده این الگوریتم فعال شده و جایگاه رتبه تغییر پیدا کرده اما پس از کذشت مدتی زمان جایگاه رتبه به همان رتبه قبلی بازگردانده شده است دو دلیل این موضوع این است که گوگل به این نتیجه رسیده است که جایگاه رتبه شما مناسب بوده است.

چه نوع سایت هایی با الگوریتم گوگل دنس مواجه میشوند؟

درواقع نمیتوان مشخص کرد که چه نوع وب سایت هایی با این الگوریتم مواجه میشوند اما میتوان گفت که هر نوع سایتی احتمال دارد با این الگوریتم مواجه شود! حالا ما در ادامه چندین موضوع که در الگوریتم گوگل دنس تاثیر گذار هستند اشاره کرده ایم!

  • میزان رقابت کلمه کلیدی صفحه, رقابت بیشتر باعث فعال سازی بیشتر این الگوریتم میشود!
  • میزان قدمت و اعتبار وب سایت, دواقع سایت های تازه تاسیس بیشتر توسط الگوریتم گوگل دنس مورد برسی قرار میگیرند!
  • اعمال تغییرات در صفحه و لینک سازی خارجی و داخلی, انجام بروزرسانی در صفحه باعث فعال سازی الگوریتم گوگل دنس میشود!

به این موضوع نیز دقت داشته باشید که مدت زمان گوگل دنس کاملا متفاوت میباشد! به طور مثال میتواند روی کلمات کلیدی مختلف مدت زمان بیشتر یا کمتری داشته باشد! بنابراین اگر تحت تاثیر این الگوریتم قرار گرفتید نمیتوانید زمان مشخصی در نظر بگیرید که چه زمانی این الگوریتم غیر فعال خواهد شد!

هنگام رو به رو شدن با الگوریتم گوگل Dance چه کنیم؟

در واقع هر زمانی که محتوای سایت شما تحت تاثیر این الگوریتم قرار گرفت توصیه میکنیم که هیچ گونه کار خاصی در صفحه انجام ندهید! به طور مثال فرض بکنید که یک لینک سازی کاملا غیر اصولی در سایت خود انجام داده اید و الگوریتم رقص گوگل بر روی محتوای شما قرار گرفت اگر در همان زمان این لینک سازی را درست و یا پاک بکنید! محتوای سایت شما رتبه خود را در گوگل از دست خواهد داد!

بنابراین توصیه ای که میتوانیم در این زمینه بکنیم و بهترین گذینه این است که در همان ابتدای کار به صورت اصولی روی صفحه سایت خود کار بکنید! اگر صفحه شما با کیفیت و اصولی باشد در زمان فعال سازی این الگوریتم شما دیگر جای نگرانی ندارید که صفحه شما اعتبار خود را از دست بدهد بلکه این احتمال وجود دارد که محتوای سایت شما رتبه های بهتری را نیز در گوگل کسب بکند!

جمع بندی و نتیجه گیری کلی مطالب

ما در این مقاله یعنی مقاله ( الگوریتم گوگل دنس چیست؟ ) متوجه شدیم که گوگل برای این که بتواند رتبه های مناسب تری را بر روی صفحات سایت ما اعمال بکند محتوای سایت را با دیگر سایت ها با استفاده از این الگوریتم مورد برسی قرار میدهد! بنابراین باید در ابتدای کار روی محتوای یا صفحه سایتمان به خوبی کار بکنیم تا زمانی که این الگوریتم فعال شد رتبه های بهتری در گوگل کسب بکنیم!

امیدواریم این مقاله آموزشی از تی اف نت بلاگ برای شما مفید بوده باشد! همچنین اگر هر گونه سوالی در زمینه الگوریتم های گوگل دارید حتما در بخش نظرات همین پست برای ما ارسال نمایید ما تمام وقت پاسخگوی شما خواهیم بود!

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.