بهینه سازی سایت

الگوریتم پنگوئن گوگل چیست؟ – هر چه را که باید درباره گوگل پنگوئن بدانیم!

الگوریتم پنگوئن گوگل چیست؟

با نام و یاد خدای بزرگ, یکی از سوالاتی که بسیاری از افراد از خود میپرسند این است که ( الگوریتم پنگوئن گوگل چیست؟ ) و یا اگر یک سئو کار باشید و حتی اگر در حد ابتدایی سئو را بلد باشید مطمنا با کلمه ( الگوریتم پنگوئن گوگل ) شنیده اید! ما در این مقاله آموزشی از تی اف نت بلاگ قصد داریم این الگوریم را توضیح بدهیم رو روش کارایی آن را در سایت ها و تاثیر آن بر سئو بپردازیم.

در واقع این الگوریتم در آوریل سایت 2012 منتشر شد که در حال حاظر یکی از الگوریتم های اصلی گوگل به حساب میاید! این الگوریم کاراییش به ان صورت است که طراحی شده برای مبارزه با لینک های خارجی اسپم سایت را شناسایی بکند و اگر شما به صورت کاملا غیر طبیعی شروع بکنید به سایت بک لینک سفارش بدهید و یا از سایت های دیگر به سایت خود لینک ارسال بکنید توسط این الگوریم شناسایی و جزیمه خواهید شد.

آنچه در این مقاله میخوانید:

  • الگوریم پنگوئن گوگل چگونه کار میکند؟
  • تاثیرات لینک سازی غیر طبیعی و اسپم بر سئو
  • تاثیرات استفاده بش از حد از کلمات کلیدی بر سئو
  • چگونه بفهمیم که الگوریتم پنگوئن سایت را جریمه کرده است!
  • رفع مشکل الگوریتم پنگوئن گوگل با روشی بسیار ساده
  • جمع بندی و نتیجه گیری کلی مطالب

الگوریم پنگوئن گوگل چگونه کار میکند؟

در واقع الگوریم پنگوئن طراحی شده است که با دو نو وب سایت برخورد بکند و این بخورد میتواند بسیار شدید باشد و سایت را از رتبه های گوگل حذف نمایید! اجازه بدهید نوع اول را معرفی بکنیم در نوع اول سایت هایی که ( لینک سازی اسپم و غیر طبیغی دارند ) و در نوع دوم سایت هایی که ( بیش از حد از کلمات کلیدی استفاده میکنند ) جرمیه میکند!

تاثیرات لینک سازی غیر طبیعی و اسپم بر سئو

به این نقطه که لینک سازی خارجی وب سایت از اهمیت بسیار زیادی بر گوگل دارد بنابراین بسیاری از افراد و مدیران وب سایت ها تصمیم میگرند که این لینک سازی را به صورت دستی و به دست خودشون انجام بدهید اما یک نقطه را در نظر نمیگیرند که ممکن است این سازی اسپم شناسایی شود و اگر شما با استفاده از الگوریتم پنگوئن اسپم شناسایی بشوید ممکن از تاثیرات بسیار بدی بر سایت شما بگذارد!

حالا اجازه بدهید که بگوییم در چه مواقعی لینک سازی های شما اسپم شناسایی میشود! شما فرض بکنید یک وب سایت در زمینه فروش ابزار آلات دارید و از یک سایت دیگر که در زمینه زیبایی و جراحی فعالیت دارید به سایت خود لینک میدهید! خوب با این کار گوگل با استفاده از الگوریتم پنگوئن متوجه میشود که موضوع سایت شما با در زمینه جراحی و زیبایی نمیباشد و باعث اسپم شدن بک لینک ها میشود و تاثیرات منفی به سایت شما منتقل میشود!

حالا فرض بکنید شما در زمینه فروش ابزار آلات فعالیت دارید و از یک سایت دیگر که با موضوع سایت ( فروش ابزارآلات ) شما یکی است بک لینک به سایت خود میدهید. خوب تا این جا هیچ مشکلی وجود ندارد اما فرض کنید سایت متقابل که به سایت خود لینک داده اید بعد از یک سال بک شما حذف شود خوب با این کا دو باره شما توسط الگوریتم پنگوئن جریمه خواهید شد!

تاثیرات استفاده بش از حد از کلمات کلیدی بر سئو

مطمعنا میدانید که در هر صفحه ما از کلمات کلیدی صفحه استفاده میکنید و تاثیرات بسیار زیادی بر سئوی وب سایت میگذارد! بنابراین بسیاری از افراد در استفاده از کلمه کلیدی صفحه بسیار زیاد استفاده میکنند و گوگل این موضوع را نیز به راحتی درک میکند که اون صفحه از کلمه کلیدی غیر عادی استفاده کرده است و الگویتم پنگوئن دیگر به اون صفحه اجازه حضور در صفحات گوگل را نمیدهد!

به طور مثال شما میخواهید یک صفحه در زمینه ( طراحی وب سایت با وردپرس ) ایجاد بکنید و برای این که با این کلمه کلیدی در صفحات اول گوگل دیده بشوید اگر این کلمه را در سایت خود بش از حد استفاده بکنید طوری که دیگر متن های صفحه به سختی قابل خواندن باشد شما توسط الگوریتم گوگل پنگوئن جریمه خواهید شد و دیگر صفحه شما در نتیج گوگل نمایش داده نمیشود.

چگونه بفهمیم که الگوریتم پنگوئن سایت را جریمه کرده است!

مطمعنا با این موضوع که ( الگوریتم پنگوئن گوگل چیست؟ ) آشنا شدید حالا ممکن است برای شما این سوال پیش بیایید که آیا سایت شما توسط گوگل پنگوئن جریمه شده است یا خیر؟ خود در جواب به این سایل میتوانیم بگوییم راه حل بسیار ساده ای در این زمینه وجود دارد که میتوانید از آن استفاده بکنید! برای برسی کافیست ترافیک صفحات سایت خود را برسی بکنید اگر ترافیک سایت شما بشدت کاهش یافته باشد صفحه شما دچار الگوریتم پنگوئن میباشد!

البته یک نقطه مهم که میتواند  در برسی این موضوع شما را دچار شک و تردید بکند! اجازه بدهید این موضوع را دقیق تر بگوییم! در بخش از مواقع صفحاتی در وب سایت ما وجود دارد که میزان سرچ آن ها در زمان های مشخص بشدت بالا میرود و در برخی از زمان ها بسیار پایین میباشد! به طور مثال کلمه ( خرید لباس عید سال نو ) میتواند در زمان های نزدیک به عید سال نو بسیار بالا برود و بعد از اتمام عید این کلمه میزان سرچ بسیار کمتری خواهد داشت.

رفع مشکل الگوریتم پنگوئن گوگل با روشی بسیار ساده

راه حل رفع این مشکل بسیار ساده میباشد چرا که تنها کافیست شما مشکلی که در سایت وجود دارد را شناسایی بکنید به طور مثال اگر صفحه شما از کلمه کلیدی بسیار زیادی برخودار است شناسایی بکنید و سپس سریعا با ویرایش این صفحه و رفع مشکل پس از مرور زمان از حالت پنگوئن گوگل خارج خواهید شد و این موضوع در زمینه لینک سازی نیز کاملا مفید میباشد بنابراین اگر از لینک سازی های غیر طبیعی استفاده کرده اید سریعا لینک ها غیر طبیعی را از سایت ها پاک بکنید.

جمع بندی و نتیجه گیری کلی مطالب

ما در این مقاله آموزشی متوجه شدیم که ( الگوریتم پنگوئن گوگل چیست؟ و در چه مواقعی سایت ما دچار این الگوریتم میشود! ) امیدواریم این مقاله آموزشی برای شما مفید واقع شده باشد و توانسته باشیم در رفع این مشکل کمکی برای سایت شما کرده باشیم. همچنین اگر هر گونه سوالی در این زمینه دارید میتوانید در بخش نظرات همین پست با ما در میان بگذارید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.