بهینه سازی سایت

الگوریتم کافئین گوگل چیست؟ – برسی Google Caffeine در سئو

الگوریتم کافئین گوگل چیست؟

با نام و یاد خدای بزرگ, الگوریتم کافئین گوگل یکی دیگر از اصلی ترین و قدیمی ترین الگوریتم های گوگل به حساب میاید! این الگوریتم در سال 2009 معرفی شد و پس از مدت یک سال یعنی در سال 2010 فعالیت خود را آغاز کرد! این یک سال تنها جهت برسی فعالیت این الگوریتم بود یعنی گوگل زمانی که این الگوریتم را معرفی کرد از سئو کار ها درخواست کرد تا فعالیت این الگوریتم را مورد برسی قرار بدهند!

البته باید در نظر گرفت که این الگوریتم تنها برای بهینه سازی سیستم ایندگس گوگل معرفی شده است! حالا با ما در ادامه این الگوریتم یعنی ( Google Caffeine ) از وبلاگ تی اف نت بلاگ همراه باشید تا اطلاعات جالبی در این زمینه کسب بکنیم!

آنچه در این مقاله میخوانید:

  • چرا گوگل الگوریتم Google Caffeine را معرفی کرد؟
  • هدف اصلی الگوریتم گوگل کافئین چیست؟
  • چه نوع وب سایت هایی تحت تاثیر الگوریتم کافئین قرار میگیرند؟
  • آیا الگوریتم گوگل کافئین به محتوای تازه تر رتبه بهتری میدهد؟
  • تاثیرات الگوریتم Google Caffeine بر نتایج جستجو
  • جمع بندی و نتیجه گیری کلی مطالب

چرا گوگل الگوریتم Google Caffeine را معرفی کرد؟

درواقع زمانی که سیستم جستجوی گوگل ایجاد شد در سال 1998 بود در آن زمان دنیای سمت وب محتوا های بسیار کمتری نسبت به الان داشتند! بنابراین در سال 2009 محتوا های وب سایت ها بسیار زیاد شده اند و گوگل نیز باید همراه با آن ها ارتقا پیدا میکرد! بنابراین الگوریتم گوگل کافئین معرفی شد تا بتواند همه محتوا ها برسی و ایندگس بکند!

اجازه بدهید برای درک بهتر این موضوع یک مثال بزنیم! شما فرض بکنید که یک سوپر مارکت دارید و طی گذشت چند سال مشتریان شما روز به روز افزایش پیدا میکند! بنابراین شما فضای کافی برای ارائه خدمات به مشتریان خود نخواهید داشت پس دنبال یک راه چاره میگردید! در جواب به این راه چاره سیستم مغازه خود را عوض میکنید! به طور مثال مغازه خود را بزرگ کرده و محصولات خود را افزایش میدهید!

خوب حالا با این مثالی که زدیم مطمعنا متوجه شدید که چرا الگوریتم گوگل کافئین ارائه شد! درواقع گوگل با این الگوریتم سیستم اندگس محتوا ها را عوض کرد تا بتواند ارائه بهتری در جستجو داشته باشید!

هدف اصلی الگوریتم گوگل کافئین چیست؟

باید بگوییم که الگوریتم گوگل کافئین تاثیرات زیادی بر روی سیستم جستجو و رتبه های گوگل نداشته است! اما کار اصلی این الگوریم در اصل بهینه سازی سیستم ایندگس گوگل بوده است یعی بعد از انتشار این الگوریتم گوگل توانست محتوا های وب سایت ها را با سرعت و کیفیت بهتری ایدگس بکند!

اگر در آن زمان یعنی در سال 2009 گوگل این الگوریتم را ارائه نمیداد به احتمال زیاد نمیتوانسد یک موتور جستجوی موفقی شود! یعنی امروزه در وب سایت روزانه چندین صفحه انتشار داده میشود و حتی وب سایت های جدیدی به دنیای وب قدم میگذارند بنابراین اگر گوگل با همان سیستم قدی جلو آمده بود به هیچ عنوان نمیتواند این صفحات را ایندگس و یا بروزرسانی بکند!

چه نوع وب سایت هایی تحت تاثیر الگوریتم کافئین قرار میگیرند؟

همانطور که گفته شد الگوریتم Google Caffeine تاثیرات زیادی بر روی نتایج جستجو نداشته است و ندارد! درواقع این الگوریتم تنها بر روی سرعت ایندگس صفحات وب سایت ها بسیار موثر بوده است! بنابراین جای هیچ گونه نگرانی مبنی بر این که تاثیرات مثبت یا منفی بر نتایج دارد نیست! و تنها با کمک این الگوریتم در هر ثانیه چندین هزار صفحه در گوگل برسی و ایندگس میشود!

آیا الگوریتم گوگل کافئین به محتوای تازه تر رتبه بهتری میدهد؟

در واقع بسیاری از سئو کار ها و مدیران بر این باور هستند که الگوریتم گوگل کافئین برای محتواهای تازه تر رتبه بهتری در نظر میگیرند! اما این موضوع کاملا اشتباه میباشد و همانظور که گفته شد این الگوریتم تنها بر روی سرعت ایندگس و بهینه سازی ایندگس گوگل ارائه شده است! و اگر محتوا شما رتبه بهتری کسب کرده باشید ربطی به این الگوریتم ندارد! بلکه به احتمال این وجود دارد که سایر الگوریتم های گوگل تاثیر گذار بوده است!

درواقع الگوریتم های بسیار زیادی در گوگل وجود دارد که هر کدام از آن ها کار خاصی را انجام میدهند و گوگل برای هر کاری یک الگوریتم ایجاد کرده است! بنابراین شما باید بدانید که کدام الگوریتم بر روی نتایج جستجو تاثیر گذار میباشد!

تاثیرات الگوریتم Google Caffeine بر نتایج جستجو

مطمعنا تا اینجای مقاله متوجه شدید که این الگوریتم یعنی ( Google Caffeine ) هیچ تاثیر مثبت و منفی در نتیج جستجو ندارد و نمیتوان گفت که دقیقا چه تاثیرات دارد! اما با اطمینان میتوان گفت که تنها این الگوریتم مخصوص بهینه سازی ایندگس گوگل ( Google Index ) طراحی و ارائه شده است!

تنها باید به این نقطه توجه داشت که این الگوریتم با سرعت بسیار زیادی صفحات را ایندگس میکند! بنابراین میتوان نتیجه گرفت که رقیبان شما روز به روز بیشتر میشوند و صفحات همه وب سایت ها اندگس میشوند! اما در کل هدف اصلی این الگوریتم این موضوع نبوده که روی نتایج جستجو تاثیر گذار باشد!

جمع بندی و نتیجه گیری کلی مطالب

ما در این مقاله آموزشی یعنی ( الگوریتم کافئین گوگل چیست؟ ) متوجه شده ایم که این الگوریتم چه کارهای مفیدی برای وب سایت ها انجام میدهد! اما در پایان اجازه بدهید این موضوع را با یک جمله جمع بندی بکنیم! ( هدف اصلی الگوریتم گوگل کافئین این است که به ایندگس گوگل سرعت و کیفیت بهتری بدهد! ) این تمام کار کافئین میباشد!

امیدواریم این مقاله برای شما مفید بوده باشید! اگر هر گونه سوالی در زمینه الگوریتم کافئین دارید میتوانید در بخش نظرات برای ما ارسال بکنید ما در کمترین زمان ممکن پاسخگوی شما خواهیم بود!

بازگشت به لیست

یک نظر در “الگوریتم کافئین گوگل چیست؟ – برسی Google Caffeine در سئو

  1. سینا گفت:

    ممنونم بسیار مفید بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.