بهینه سازی سایت

الگوریتم ونیز گوگل چیست؟ – Google Venice شروع سئوی محلی

الگوریتم ونیز گوگل چیست؟

با نام و یاد خدای بزرگ, الگوریتم ونیز گوگل یکی دیگر از الگوریتم های معروف گوگل میباشد که مخصوص سئوی محلی طراحی و ساخته شده است! این الگوریتم یعنی ( Venice ) در سال 2012 توسط گوگل معرفی شد که کاربرد اصلی آن بهبود بخشدین به سئوی محلی در نتایج گوگل است! درواقع زمانی که افراد در گوگل سرچ های محلی زیادی انجام دادند گوگل تصمیم گرفت که این الگوریتم را ارائه بدهد!

حالا با ما در ادامه این مقاله یعنی ( الگوریتم ونیز گوگل چیست؟ ) از وب سایت تی اف نت پلاس همراه باشید تا اطلاعات مفیدی در مورد الگوریتم ( Google Venice ) کسب بکنیم! و در رشد و پیشرفت وب سایت خود استفاده بکنیم!

آنچه در این مقاله میخوانید:

  • تاثیرات الگوریتم گوگل ونیز در وب سایت ها
  • هدف اصلی الگوریتم Google Venice چیست؟
  • سو استفاده سئو کار ها از الگوریتم ونیز گوگل
  • گوگل چگونه متوجه موقعیت مکانی مخاطبین میشود؟
  • بهینه سازی سایت برای الگوریتم گوگل ونیز
  • جمع بندی و نتیجه گیزی کلی مطالب

تاثیرات الگوریتم گوگل ونیز در وب سایت ها

درواقع الگوریتم Google Venice تاثیرات بسیار زیادی در نتایج جستجوی گوگل داشته است! اجازه بدهید این موضوع را یک مثال توضیح بدیم! به طور مثال قبل از ارائه این الگوریتم وب سایت ها با کلمات کلیدی بالا میامدند! یعنی اگر یک وب سایتی در زمینه سوپر مارکت یا رستوارن مقاله ای انتشار داده بود بدون در نظر گرفتن موقعیت مکانی در رتبه های اول قرار میگرفت!

اما اگر امروز یک سرچ در زمینه رستوران یا کافی شاپ انجام بدید نتایج جستجو طبق موقعیت محلی شما نشان داده خواهد شد و نزدیک ترین رستوران ها را برای شما به نمایش قرار خواهد داد! درواقع این همان کار الگوریتم گوگل ونیز میباشد! و نتایج را تا حد امکان شخصی سازی میکند! تا افراد در سریعترین زمان ممکن به خواسته خود برسند!

هدف اصلی الگوریتم Google Venice چیست؟

همانطور که گفته شد الگوریتم ونیز سعی کرده است تا نتایج محلی گوگل را بهینه سازی بکند! و در این زمینه این الگوریتم کاملا موفقیت آموز بوده است! اما در این میان الگوریتم های دیگر نیز مانند الگوریتم کبوتر به کمک این الگوریتم آمدند و نتایج محلی گوگل را تا حد زیادی با کیفیت کردند!

البته یکی از ویژگی های محبوب این الگوریتم این است که کمک بسیار بزرگی برای کسب و کار های کوچیک انجام داد به طور مثال فرض کنید یک فروشگاه کوچیک دارید! نمیتوانید سرمایه و بودجه زیادی را برای وب سایت خود اختصاص بدهید! در این بخش الگوریتم ونیز گوگل کمک بسیاری برای شما کرده است چرا که با در نظر گرفتن موقعیت محلی وب سایت شما میتواند در رتبه های اول گوگل قرار بگیرد!

سو استفاده سئو کار ها از الگوریتم ونیز گوگل

زمانی که این الگوریتم یعنی ( Google Venice ) انتشار داده شد سئو کار ها متوجه تاثیرات بینظیر این الگوریتم شدند بنابراین در سایت های خود صفحاتی با کلمات کلیدی شهر ها ایجاد کردند تا با کمک این الگوریتم رتبه های اول را کسب بکنند! برای مثال آمدند در زمینه طراحی وب سایت کلماتی مانند ( طراحی سایت در تبریز, طراحی سایت در تهران, طراحی سایت در مشهد و … ) استفاده کردند!

تا حدی زیادی این موضوع جوابگو بود! اما همانطور که بارها گفته شده است ( گوگل باهوش تر از این حرف ها است. ) بنابراین توسط گوگل اسپم شدند! اگر شما نیز یک وب سایت محلی دارید نیازی به نگرانی نیست میتوانید سایت خود را بر روی سئوی محلی خود سئو بکنید! چرا که گوگل روز به روز در حال آپدیت الگوریتم ها میباشد و این موضوع میتواند بر روی سایت های محلی مفید باشد!

گوگل چگونه متوجه موقعیت مکانی مخاطبین میشود؟

در حال حاظر گوگل با کمک GPS و IP مخاطبین متوجه موقعیت کاربری افراد میشود! و سعی میکند تا نتایجی دقیق به موقعیت مکانی شما ارائه بدهید! در این میان نیز کلمه ای که سرچ کرده باشید مهم میباشد به طور مثال اگر شما کلمه ( رستوران های تبریز ) را سرچ بکنید! گوگل متوجه میشود که دنبال رستوران در شهر تبریز هستید بنابراین در نتایج جستجو رستوارن های تبریز را به نمایش میگذارد!

بهینه سازی سایت برای الگوریتم گوگل ونیز

برای بهینه سازی سایت در الگوریتم گوگل ونیز توصیه میشود حتما در صفحه ارتباط با ما و حتی در صفحه درباره ما آدرس دقیق استان و شهر خود را قرار بدهید با این کار میتوانید تاثیرات بسیار مفیدی را به سئوی محلی سایت خود هدایت بکنید! و حتما سایت خود را در گوگل مپ ثبت بکنید چرا که تاثیرات این کار بسیار چشم گیر است!

و در مرحله سوم پیشنهاد میشود حتما یک صفحه با کلمه کلیدی محلی شهر خود ایجاد نمایید به طور مثال اگر در شهر تبریز هستید! و خدمات سئو و بهینه سازی وب سایت انجام میدهید میتوانید یک صفحه با کلمه کلیدی خدمات سئو در تبریز ایجاد کرده و آن صفحه را سئو بکنید! با این کار نیز به گوگل میفهمانید که شما قطعا در شهر تبریز فعالیت دارید و سئوی محلی شما بسیار تقویت خواهد شد!

جمع بندی و نتیجه گیزی کلی مطالب

ما در این مقاله یعنی ( الگوریتم ونیز گوگل چیست؟ ) متوجه شدیم که واقعا این الگوریتم چقدر میتواند به سئوی محلی تاثیر گذار باشید و گوگل در نایج جستجوی محلی چقدر حساس میباشد! اجازه بدهید این موضوع را با یک جمله جمع بندی بکنیم! ( الگوریتم گوگل ونیز مخصوص بهینه سازی سئوی محلی سایت میباشد! ) و این الگوریتم واقعا در نتایج جستجو بسیار تاثیر گذار است!

امیدواریم این مقاله آموزشی برای شما مفید واقع شده باشد! اگر هر گونه سوالی در مورد الگوریتم Google Venice دارید میتوانید در بخش نظرات همین پست از ما بپرسید ما در کمترین زمان ممکن پاسخگوی شما خواهیم بود!

بازگشت به لیست

یک نظر در “الگوریتم ونیز گوگل چیست؟ – Google Venice شروع سئوی محلی

  1. فرزاد گفت:

    الگوریتم بسیار جالبی میباشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.