مطالب دسته بندی نشده

سئو محلی یا لوکال سئو چیست؟ و چه کاربردی دارد؟

سئو محلی یا لوکال سئو چیست ؟

با نام و یاد خدای مهربان با عرض سلام خدمت همراهان همیشگی تی ‏ اف نت پلاس. امروز در این مقاله آموزشی قصد داریم بگوییم سئو محلی یا لوکال چیست و چه کاربردی دارد. در ابتدا شما را با این واژه آشنا کرده و سپس از کاربردهای آن برای شما خواهیم گفت. پس در این مقاله آموزشی با ما همراه باشید.

در ابتدا می خواهیم بگوییم که یک استراتژی بازاریابی دیجیتالی وجود دارد ، که به آن سئو محلی می گویند. در واقع افراد می‌توانند مکان های مرتبط به موقعیت مکانی خود را توسط نتایج ارگانیک گوگل بیابند. که این موضوع حائز اهمیت از نظر کاربران و هم برای ارتقاء کسب و کارتان مفید و ضروری است. سئو محلی نه تنها برای کسب و کارهای کوچک بلکه برای کسب و کارهای بزرگ هم بسیار مفید است.

چرا که سئو محلی بیشتر برای کسب و کارهای چند ملیتی استفاده می‌شود و در مکانهای مختلف کاربردهای فراوانی دارد. برای اطلاعات بیشتر در این زمینه در ادامه محتوا با ما همراه باشید تا به شما بگوییم سئو محلی یا لوکال سئو چیست و چه کاربردی دارد.

به طور کلی می توان گفت که از مهمترین عواملی که روی سئو محلی تاثیرات مثبتی به دنبال دارد این است که نزدیک بودن موقعیت مکانی نسبت به موقعیت کسب و کار جغرافیایی محصولات سایت که نیازها و خواسته هایمان را برطرف می‌کنند. میزان حضور ما در کسب و کارهای محلی در سایت های معتبر در رابطه با حوزه فعالیت آنها در کسب و کارشان پس در ادامه با ما همراه باشید.

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

 • استراتژی سئو محلی
 • تحقیق در مورد کلمات کلیدی لوکال
 • تجزیه و تحلیل عملکرد رقبا در حوزه محلی
 • بهینه سازی Google My Business
 • بهینه سازی Google ، Ping Places ، Maps و Apple Maps
 • بهینه سازی نقل‌ قول ها یا اشاره ها به سایت
 • بهبود سئو محلی داخلی یا لوکال سئو on_Page
 • صفحه اصلی سایت را بهینه کنید
 • صفحات فرود محلی خود را بهینه سازی کنید
 • Schema Markup را اضافه کنید
 • لینک سازی داخلی را بهبود ببخشید
 • ساخت بک لینک برای سئو محلی
 • ایجاد یک استراتژی محتوای محلی برای بهبود سئو محلی
 • دریافت بازخورد مناسب از کاربران
 • ابزارهای سئو محلی
 • Bright Local
 • Bright Local `s Local Rank flux
 • Moz Local
 • Yext
 • Geo Ranker
 • نتیجه گیری

استراتژی سئو محلی

تصور کنید ، شما مدیر یک سایت هستید. برای اینکه بخواهید از نظر کاربران محلی رتبه بالایی داشته باشید ، باید عوامل موثر در سئو محلی که از استراتژی های مهمی است را مد نظر خود قرار دهید. برای اینکه کسب و کارتان در جستجوی کاربران محلی رتبه خوبی داشته باشد، این عوامل را حتماً زیر نظر قرار دهید. حالا در این مقاله با ما همراه باشید، تا به شما لیستی از مهمترین موارد برای استراتژی سئو محلی را معرفی کنیم.

تحقیق در مورد کلمات کلیدی لوکال

تحقیق کلمات کلیدی در لوکال سئو نسبت به تحقیقات کلمه کلیدی سئو بسیار آسوده است. کلمات کلیدی مرتبط با حوزه فعالیت کسب و کارها موضوعی مشترک است. میان سئو محلی و حتی خود سئو که موضوعی بسیار مهم است، برای تحقیق کلمات کلید باید رقابت کرد. این رقابت به موقعیت جغرافیایی محدود می‌شود. پس همانطور که گفتیم در لوکال سئو رقابت به یک موقعیت جغرافیایی محدود می شود.

و نکته مهم که در این قسمت وجود دارد این است که رقابت در برخی مکانها از مکان‌های دیگر سخت تر است. چرا که ممکن است برخی موقعیت ها در بسیاری از مکان‌ها کم و در بسیاری زیاد باشند. پس بهتر است در ابتدای کار برای تحقیق کلمات کلیدی و انتخاب بهترین کلمه مرتبط با کسب و کار اینترنتی خودتان ، یک لیست تهیه کنید. و تمامی عبارات را یادداشت کنید. که این راهکار طوفان مغزی یا همان Brains torm نام دارد.

و گاهی ممکن است یک کاربر یک موقعیت را در گوگل سرچ کند اما موقعیت مکانی آن را انتخاب نکند در این صورت گوگل به صورت خودکار و زیرکانه موقعیت فرد را شناسایی کرده ، و طبق آن نتایج را برای او مشخص می کند. منبع دیگری که برای تحقیق کلمات کلیدی به شما پیشنهاد می‌دهم استفاده از ابزارهایی همچون سایت Ahre Fs Keywords Explorer این است. که می توانید به آن بپردازید.

تجزیه و تحلیل عملکرد رقبا در حوزه محلی

تجزیه و تحلیل عملکرد رقبا در سئو محلی یا لوکال سئو ، از مهم ترین موارد است. بهتر از شما برای موفقیت روز افزون خود ، عملکرد رقبا را بررسی کنید و از ابزارهایی مثل Ahre Fs ، SeMRush، Spyfu ، استفاده کنید چون توسط این ابزارها به آسانی می توانید ، کلمات کلیدی که رقبای شما از آنها استفاده می کنند و توسط آن ها رتبه بالایی می‌گیرند را شناسایی کرده ، و از طریق آنها به مرتبه های والایی راه یابید.

در واقع شما همه این کارها را برای جذب مخاطب انجام می دهید. همانطور که گفتیم شما می‌توانید یک لیست از کلمات کلیدی رقبا تهیه و یادداشت کنید. اما توجه داشته باشید که این کلمات کلیدی در رابطه با کسب و کار شما باشد ، کلمات کلیدی که در اصطلاح به آن ها log tail Keyword گفته می شود.

شما از طریق تهیه لیست به راحتی می توانید رتبه های بالایی کسب کنید بهتر است شما را عملکردتان را توسط Bright Local بررسی کرده ، و پس از انجام این کارها بهتر است آن را با سئو محلی رقبایتان مقایسه کرده ، و لیست و بک لینک را شناسایی کرده و آنهایی را که قرار است استفاده کنید ، را انتخاب کنید.

بهینه سازی Google My Business

در این بخش به شما خواهیم گفت که ،Google My Business تاثیرات بسزایی در سئو محلی دارد. در واقع شما می توانید از طریق ابزارهای کاربردی گوگل کسب و کارتان را به عنوان یک بیزینس قانونی تایید کنید. و موتورهای جستجوگر گوگل را متوجه می کند که این سایت کسب و کار شما متناسب با نیاز و خواسته هایتان است.

هنگامی که پروفایل مرتبط با کسب و کار محلی خود را ثبت می کنید ، در واقع شما احتمال دیده شدن صفحه خود در نتایج جستجوی محلی را افزایش می دهید. اطلاعات خود را در Google My Business ثبت کنید. تا توسط این کار بتوانید در پایگاه گوگل ثبت شوید. و هنگامی که کاربران نام تجاری یا برند شما را جستجو می کنند ، اطلاعاتی نظیر مکان دقیق کسب و کار ، شماره تلفن و سایر… به کاربران نمایش داده می شود.

همچنین شما می توانید برای بهینه سازی سایت Google My Business یک صفحه در سرویس گوگل برای کسب و کار خود ایجاد کرده ، و اطلاعات خواسته شده را به صورت کاملاً صحیح وارد کنید. توجه داشته باشید که در صورت ایجاد تغییر در هر کدام یک از این اطلاعات آن را در این سرویس هم اصلاح کنید. اگر مکان کسب و کار شما تغییر کرد آن را به سرعت اصلاح کنید.

بهینه سازی Google ، Ping Places ، Maps و Apple Maps

در این بخش از محتوای سئو محلی یا لوکال چیست و چه کاربردی دارد ، به شما خواهیم گفت که در سئو تدوین استراتژی مناسب برای کسب رتبه در موتورهای جستجو گوگل موجود است. که به عنوان بزرگ ترین و کاربردی ترین موتور جستجوی گوگل به حساب می‌آید. به عنوان مثال موتور جستجو Bing بسیار موثر است و نیازی به استراتژی به صورت جداگانه و تک تک وجود ندارد.

اما به طور کلی باید گفت که در لوکال حتماً و حتماً باید اطلاعات مکانی کسب و کار وجود داشته باشد. یعنی به عبارتی علاوه بر Google My Business . اما به طور کلی Google My Business مرتبط با سایت گوگل است. که می تواند در بخش Bing Place هم ثبت شود. از این موتورها می‌توان برای جذب ترافیک محلی هم استفاده کرد. در واقع باید گفت که سرویس Apple Maps یک سیستم راهبری مناسب است که به صورت پیشفرض در گوشی تلفن های همراه آیفون وجود دارد.

بهینه سازی نقل‌ قول ها یا اشاره ها به سایت

حال به شما خواهیم گفت ، که منظورمان از اشاره ها و نقل قول ها چیست. به طور کلی منظور ما از اشاره ها قرار دادن اطلاعات کسب و کارهایی همچون مکان ، ساعات کاری ، و اطلاعات تماس و سایر موارد است که در سایتهای دیگر به عنوان معرفی قرار داده می شوند.

که این موضوعی که حائز اهمیت در بهبود سئو محلی است.و کاربردهای فراوانی هم دارد. حال شما می توانید در شبکه های اجتماعی همچون فیس بوک ، اینستاگرام و سایر سایت ها اطلاعات کسب و کاری خود را قرار داده ، و اطلاعات کسب و کاری خود را در یک یا چند سایت و یا یک صفحه مرتبط با حوزه فعالیتی خود قرار دهید.

تا از طریق آن بتوانید ترافیک محلی متناسب با کسب و کارتان را جذب کنید. اطلاعات خود را در Bright Local وارد کنید. تا از طریق آن بتوانید موارد نادرست و اشتباه را حذف کنید. در ادامه این محتوا با ما همراه باشید:

بهبود سئو محلی داخلی یا لوکال سئو on_Page

به طور کلی می‌توان گفت ، که از عوامل مهم در سئو محلی هم همانند خود سئو مهم و کاربردی است. در واقع سئو On_page که سئو داخلی هم نامیده می‌شود ، در بهبود لوکال سئو موثر است.

پس بهتر است روی سئو داخلی هم کار کنید. پس برای این کار اولین گام این است که سایت آن را توسط اصول سئو محتوا بهینه‌سازی کرده و به آن رتبه بدهید. برای انجام این کار بهتر است از رنگ ها استفاده کنید. عنوان ها را نادیده نگیرید. و توضیحات را کامل و صحیح پر کنید. سپس در این زمینه با ما همراه باشید.

صفحه اصلی سایت را بهینه کنید

در این بخش شما باید بدانید که کلمات کلیدی که آنها را در نظر گرفته اید ، را به صورت کامل و اساسی اصلاح کنید. از داده ها و تگ های H1 و H2 برای عنوان های خود استفاده کنید. پس شما باید صفحه خود را توسط اصول سئو بهینه سازی کنید. پس دقت داشته باشید که حتماً در بخش متا از عنوان‌ها و بخصوص محتواهای اصلی سایت خود از کلمات کلیدی استفاده کنید. تا رتبه خود را بالا ببرید.

صفحات فرود محلی خود را بهینه سازی کنید

تمامی صفحات فرود (Landing Page) را در سایت خود بهینه کرده ، و برای این کار باید محتوای محلی باکیفیت و رعایت اصول صحیح محتوا در این صفحات را قرار داده ، و آن را به صورت کامل بهینه کنید. پس باید در این بخش شما صفحات فرود محلی خود را بهینه کنید. در ادامه با ما همراه باشید.

Schema Markup را اضافه کنید

در واقع در این بخش باید بگویم که Schema Markup نوعی از داده‌هایی است که شما آن را به سایت خود اضافه میکنید. اضافه کردن این شکل داده و موجب می‌شود تا موتورهای جستجو بتوانند به راحتی بهترین نتایج را به کاربران نشان دهند. به طور کلی می‌توان گفت که برای مکان های کسب و کار انواع مختلفی از نشانه گذاری ها وجود دارد.

که می توان برای نمایش ساعت ها کاری ، و جزئیات مکان و… در صفحه نتایج موتورهای جستجو استفاده کرد. پس Schema Markup را در بخش Structured data Markup helper بیفزایید. سپس به گوگل رفته گزینه Local Business را انتخاب و تگ های مورد نیاز و مورد استفاده خود را در این بخش اضافه کنید.

لینک سازی داخلی را بهبود ببخشید

همانطور که از عنوان این بخش پیداست ، شما باید لینک سازی داخلی را بهبود ببخشید. پس باید خیلی به آن دقت کنید چرا که با استفاده از این لینک ها گوگل ارتباط میان صفحات مختلف سایت را بررسی کرده. و آنها را به راحتی درک می‌کند. که این موضوع برای لوکال سئو بسیار حائز اهمیت بوده و مفید است.

ساخت یک لینک برای سئو محلی

در واقع بهتر است شما از فاکتورهای موثر برای بهبود لوکال سئو استفاده کنید. درست همانند سئو لینک سازی از سایت های معتبر برای سایت مورد نظر خودتان. در اینجا یک پیشنهاد برای شما دارم.

و آن هم این است که شما برای تهیه بک لینک با وبلاگ نویسان و نویسنده ها ارتباط برقرار کرده ، و از آنها این درخواست را داشته باشید که لینک قسمتی از سایت شما در محتوای خود قرار دهند. و از طریق ساخت بک لینک برای سئو محلی بتوانید به راحتی سایت خود را بهینه سازی کنید.

ایجاد یک استراتژی محتوای محلی برای بهبود سئو محلی

در این بخش به شما می‌گوییم که تنها می توانید برای جذب مخاطبان یک استراتژی محلی در حوزه محلی خود ایجاد کنید. در واقع هر چه این محتوا منظم تر و جذاب تر باشد مخاطبان زیادی را جذب خواهد کرد. و بالعکس. در واقع شما با تدوین استراتژی مناسب رتبه خود می توانید مخاطبان را جذب سایت خود کنید. فقط با دقت کار کنید و همراه ما باشید.

دریافت بازخورد مناسب از کاربران

بازخورد رفتار کاربران هنگامی که وارد سایت شما می شوند بسیار مهم است. چرا که آنها در هنگام ورود به سایت در صفحه نتایج جستجو و لوکال سئو بسیار مهم و موثر است. برای بهبود رتبه سایت خود باید از بازخورد مناسبی ازکاربران خود در حوزه کاریتان به گوگل منتقل کنید.

ابزارهای سئو محلی

حالا در این قسمت به شما خواهیم گفت چندین مورد از کاربردی ترین ابزار ها وجود دارند ، که در ادامه شما را با آنها آشنا خواهیم کرد در ادامه با ما همراه باشید.

ابزارهای محلی

Bright Local

توسط این ابزار شما که مدیر سایت هستید و از طریق آن به کسب و کار می پرداختید می‌توانید عملکرد سایر رقبای تان را بررسی کنید. و حتی می توانید به راحتی سئو محلی خود را به روز رسانی کنید.

Bright Local `s Local Rank flux

در واقع این یک ابزار است که به صورت رایگان در اختیار شما قرار می گیرد. و شما می توانید تغییرات الگوریتم جستجو محلی خود را توسط این بخش در گوگل بررسی کنید. توجه داشته باشید که ایجاد تغییر ناگهانی در ترافیک سایت برای آن بسیار مفید و موثر است.

Moz Local

در این بخش می خواهیم بگوییم ابزار سایت Moz Local اطلاعات مرتبط با کسب و کارتان را در سایت‌ها توزیع و پخش می کند. و اطلاعات مرتبط با آن را به صورت خود کار بررسی و مدیریت می‌کند.

Yext

نقل قول های محلی توسط این ابزار ایجاد می‌شود و امکان بهینه سازی را از این طریق فراهم می‌کند. علاوه بر تمامی این کارها شما می توانید توسط ابزار کاربردی لوکال سئو بهینه کرده و مکان مورد نیاز خود را ایجاد کنید.

Geo Ranker

این یکی از ابزار مفید لوکال به حساب می‌آید. که به کسب و کارهای محلی شما این امکان را می دهد که داده های مفید را در رابطه با کلمات کلیدی پیدا کنید. و سایت خود را از طریق تبلیغات محلی در فضاهای محلی یا فیس‌بوک تجزیه تحلیل و بررسی کنید. پس در ادامه با ما همراه باشید.

نتیجه گیری

در این مقاله آموزشی سعی کردیم تا همه چیز را در رابطه با سئو محلی یا لوکال چیست و چه کاربردی دارد برای شما توضیح دهیم. امیدواریم که توانسته باشیم همه چیز را به خوبی و خوب به اطلاع شما برسانیم. و شما را از آن آگاه کنیم. همه چیز را در رابطه با سئو محلی گفتیم و استراتژی را برای آن مشخص کردیم. در رابطه با تحقیق کلمات کلیدی لوکال سئو گفتیم.

و همه چیز را در رابطه با آن مشخص کردیم. و از کاربردهای فراوان و موثر آن برایتان توضیح دادیم. و در پایان امید داریم توانسته باشیم موضوعات را به صورت کامل و جامع در اختیارتان قرار دهیم. اگر شما نیز علاقه مند به موضوعاتی از این قبیل هستید به وبلاگ ما در تی اف نت پلاس مراجعه کنید. نظرات و پیشنهادات و انتقادات خود را در بخش نظرات برای ما بیان کنید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.