مطالب دسته بندی نشده

توضیحات متا چیست | اضافه کردن META DESCRIPTION به صفحات سایت

توضیحات متا چیست | اضافه کردن توضیحات متا به صفحات سایت

به نام بزرگ ترین خالق هستی. سلام عزیزانم ما امروز می خواهیم به مسئله توضیحات متا چیست ؟را در وبلاگ تی اف نت پلاس به شکلی دقیق و کامل بپردازیم .توضیحات متا در سئو یک فاکتور با ارزش است و باید به شکلی دقیق و با حساسیت زیادی آن را نوشت . و حتما باید فاکتور هایی را در نگارش آن رعایت کرد .

سوالی ک  اخیرا ذهن خیلی هارا به خود مشغول کرده این است این می باشد ک چگونه میتوان توضیح متای مناسب نوشت .ما امروز در این محتوا نه تنها شما را با مفهوم صحیح این کلمه یعنی (META DESCRIPTION) آشنا میکنیم بلکه روش های موثری را هم برای نوشتن یک توضیح متای جذاب و تاثیر گذار به شما معرفی خواهیم کرد.

آنچه ک در این محتوا خواهیم خواند:

  • مفهوم کامل توضیحات متا
  • توضیحات متا چه ارزشی دارد
  • اثرگذاری توضیحات متا بر سئو
  • فاکتور های کلیدی برای نوشتن توضیحات متا
  • افزونه های مرتبط به توضیحات متا
  • نتیجه کلی

مفهوم کامل توضیحات متا

 توضیحات متا یا META DESCRIPION  به خلاصه یا چکیده ای از محتوای یک سایت گفته می شود.این مورد یکی از تاثیر گذار ترین موارد برای این است ک سایت شما روز به روز بالاتر برود و رشد کند.و رعایت کردن آن کمک بزرگی را برای حرفه ای جلوه دادن سایت شما میکند .

چرا ک توضیحات متا باعث می شود کاربران با خواندن جزئی از محتوای سایت شما ترغیب بشوند و تصمیم به کلیک روی سایت شما و خواندن محتوا بگیرند پس حتما شما مدیران سایت ها باید برای نوشتن آن وقت بگذارید و البته اهمیت قائل بشوید تا ک یک توضیح متای جذاب و خاص ایجاد کرده و باعث رشد سایت خود شوید .

توضیحات متا چه ارزشی دارد

توضیحات متا برچسب هایی مهم و قابل ارزش برای یک سایت محسوب می شوند و میتوانند به انتخاب کاربران در رابطه با سایت مورد نظر کمک کند و  هارا قانع سازد ک محتوای سایت سرشار از مطالبی مفید و پر سود است . شاید اینکه توضیحات متا چیست و اصلا چرا انقدر اهمیت دارد و باید به آن توجه شود؟ در ذهن خیلی از شما سوالی عجیب شده باشد.

من به شما پاسخ را به شکلی واضح خواهم داد و آن این است ک در اغلب اوقات شاید باید بگویم بیشتر اوقات گوگل و موتور های جست و جو دیگر در سرچ یک کاربر سایت هایی را همراه با توضیحات متای آن برای کاربر نمایش می دهد و این توضیحات مختصر در قسمت پایین عنوان سایت ک توضیحات متا نام دارد می تواند تاثیر چشمگیری در گزینش کاربران نسبت به آن سایت بگذارد .

اثرگذاری توضیحات متا بر سئو

خب شاید این توضیح ک الان میخواهم به شما بدم پاسخ جامعی برای سوال توضیحات متا چیست باشد .و البته کمی شمارا در توجه به توضیحات متا  یا  META DESCRIPTION  سست کند زیرا ک گوگل چند سال قبل اعلام کرد ک توضیحات متا هیچ تاثیری برای سئو ندارد و نخواهد داشت و حتی در بعضی از مواقع گوگل آن را نادیده میگیرد و به آن ارزش چندانی قائل نمی شود. در صورتی ک بسیار تاثیر گذار در زمینه پیشرفت سایت است .

ولی موضوعی ک باید آن  را بدانید و به آن آگاه باشید این است ک اگر چه این برچسب برای سئو و گوگل بی اهمیت جلوه می کند ولی چیزی ک میتواند درباره این مورد طلایی باشد این است ک به جذب کاربر بسیار کمک میکند و همین برای رشدو پیشرفت سایت شما کافی است زیرا هر چه بیشتر سایت شما توسط کاربر کلیک شود به سئو داخلی کمک کرده و باعث مهم شدن سایت شما در گوگل و موتور های جست و جو دیگر می شود. همین برای رتبه گیری سایت شما در گوگل دلیلی به شدت کافی میباشدزیرا ک شما از نظر کاربران تایید شده اید .

فاکتور های کلیدی برای نوشتن توضیحات متا

چند مورد کلیدی ک در نوشتن توضیحات متا یا META DESCRIPTION باید رعایت کنید. مرحله اول باید بگویم ک به هیچ عنوان متن توضیحات متارا کپی نکنید زیرا ک برای سایت شما مضر خواهد بود و در وهله دوم موردی ک باید خیلی به آن اهمیت دهید وجود کلمه کلدی در متن توضیحات متا است ک باید حداقل یک بار یا دوبار از آن در META DESCRIPTION استفاده کنید.

و این نکته را هم همیشه در ذهن خود داشته باشیدک حتما باید توضیحات متای شما همساز  با محتوا باشد و تا جایی ک میتوانید از کاراکتر های الفبایی استفاده کنید و دور کاراکتر های غیر الفبایی را در نوشتن این قسمت خط قرمز بکشید. زیرا ک وجود آن ها بی سود و بی معنی بوده و کمکی به شما نخواهد کرد. در اصل شما باید یک متن تبلیغاتی را در توضیحات متا قرار دهید تا ک کاربران بیشتری را جذب سایت خود کنید .

افزونه های مرتبط به توضیحات متا

حالا شاید شما با خود بپرسید ک توضیحات متا چیست و کجا باید آن را برای سایت خود به ثبت برسانیم . ایجاد توضیحات متا برای سایت بسیار راحت و قابل حل است کافیست ک شما از دو افزونه استفاده بکنید ک جز  افزونه های سئو ورد پرس میباشد . و شما اگر با وردپرس آشنایی لازم را داشته باشید به راحتی میتوانید از آن برای سایت خود استفاده بکنید .

نام یکی از آن افزونه ها یوست سئو (YOAST SEO) است ک کار با این افزونه بسیار ساده میباشد تنها کافی است ک به قسمت پیش نمایش گوگل رفته ونوشته مورد نظر خودرا در قسمت توضیحات متا قرار دهید . و دومین افزونه هم رنک مث (RANKMAST) نام دارد در این افزونه لازم است روی دکمه EDIT SNIPPET کلیک کرده و توضیحات متای خودرا وارد نمایید.

نتیجه کلی

در نهایت باید بگویم این بهترین فرصت هست ک شما با خواندن این محتوا بتوانید  جواب خودرا برای سوال توضیحات متا چیست بیابید و سایتی را ایجاد کنید ک توضیحات متا یا (META DESCRIPTION) جذاب و خاصتی را دارا باشد و تاثیر بسزایی بر روی کاربران بگذارد و همین برای به دست آوردن رتبه در گوگل کافی است. پس به هیچ عنوان از کنار این قضیه به راحتی عبور نکنید .

اگر ک این محتوا برای شما مفید واقع شده است خواهشمندم ک نظرات خودرا برای ما ارسال نمایید و حتما برای داشتن یک سایت حرفه ای و قوی به محتواهای دیگر ما مانند محتوای بررسی ایندکس شدن سایت در گوگل داخل وبلاگ تی اف نت پلاس مراجعه فرمایید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.