مطالب دسته بندی نشده

سئو چیست؟ و چرا سئو برای سایت مهم است؟

سئو سایت

به نام خدا سلام دورد خدمت همراه همیشگی تی اف نت پلاس این سری قصد داریم که شما را با مفاهیم اولیه سئوی وب سایت آشنا کنیم این مقاله آموزش هایی برای کاربران تازه وارد در حوزه دیجیتال مارکتینگ میباشد.  اگر وب سایت دارید یا تو فکر ساخت یک وب سایت برای کسب کارتان میخواهید راه اندازی کنید قطعا بارها با نام سئو به گوشتان خورده است و درباره اهمیت آن و نتیجه های که برای وب ساتتان به ارمغان میارد به گوشتان خورده است.

اما متاسفانه بسیاری از مدیران با این که با مفهوم سئو آشنایی دارد اما از در وب سایت خود اصلا استفاده نمیکنند با ما در این مقاله آموزش از وب سایت تی اف نت بلاگ همراه باشید تا اطلاعات مفیدی در زمینه سئو کسب بکنیم!

آنچه در این مقاله میخوانید:
 • اما سئو واقعا چیست؟
 • و اما سوال اصلی سئو چیست؟
 • سئو کردن یک وب سایت خوب چگونه است؟
 • تولد موتور های جستجو
 • سئو کردن در معنای واقعی یعنی چی؟
 • چرا سئو اینقدر برای وب سایت مهم هست؟
 • فواید یک سئو خوب در چیست؟
 • تاثیر محتوا در سئوی وب سایت
 • تاثیر لینک های وب در سئوی سایت
 • باور های غلط سئو که نیاز به اصلاح دارد
 • آیا همه وب سایت ها نیاز به سئو دارند؟
 • جمع بندی این مقاله

اما سئو واقعا چیست؟

در این مقاله آموزشی میخواهیم به طور مفصل پاسخ این سوال بپردازیم و کمی هم درباره نتایج آن صحبت بکنیم اگر شما به این مقاله عقامند هستید وقت گزاشته و تمامی این مقاله رو مطالعه کنید و همچنین ادامه این آموزش طی چندین مقاله نوشته شده است میتوانید از قسمت دسته بندی ها به بخش آموزش سئو رفته تمامی مقاله هارو مطاله کنید. تا یک آشنایی کامل با سئوی سایت داشته باشید و اشتباهاتی که برخی از مدیران مرتکب میشوند را رعایت بکنید!

و اما سوال اصلی سئو چیست؟

سئو مفهومی به ظاهر ساده است و دلی در بیان پیچیدگی بسیار زیادی دارد این دانش هر روز بزرگ و پیشرفته تر میشود برای درک آن نیاز به مطاله مداوم و همیشگی است. سئو در معنای ساده یعنی تلاش برای بالا بردن بازدید  سایت توسط موتور های جستجو مانند گوگل است که در حال حاظر موتور های جستحو بالا ترین بازدید سایت ها رو در اختیار دارند

سئو کردن یک وب سایت خوب چگونه است؟

دوستان عزیز برای این که روند کار انجام سئو خوب رو بفهمیم اول باید کمی اطلاعات در مورد موتور های جستجو کسب کنیم. قبلا پیش از پیدایش موتور های جستجو, هر شخصی که میخواست اطلاعاتی در دنیای وب سایت بدست بیاورد باید آدرس آن سایت یا دامنه رو از قبل میدانست تا مستقیم وارد سایت شده و مطالبی دریافت کند با بزرگ شدن و پیرفته شدن اینترنت و افزایش بیرویه وب سایت ها  قطعا با روند قبلی بسیاری از سایت ها ناشناخته باقی میماند حتی اگر مطالب ناب و بخصوصی داشتند

تولد موتور های جستجو

برای این مشکل بزرگ موتور های جستجو به وجود آمدید و دنیای وب رو زیر رو کردن, این موتورهای جستجو مانند گوگل با استفاده از ربات هایی به اسم خزنده تمام سطح وب را اسکن و مشخص کردند که کدام یک رتبه برتری نسبت به بقیه دارد! با این کار وقتی کلمه ای در اینا جستجو میشود نسبت به سرچ آن کلمه جستجو کرده و به کاربران نمایش داده میشود حالا الویت با وب سایت هایی هست که تمامی استاندارد های سئو رو به درستی انجام داده باشند.

سئو کردن در معنای واقعی یعنی چی؟

سئو کردن در معنای واقعی یعنی بهینه سازی تمامی مطالب سایت با اولویت های موتور های جستجو در واقع ابتدا باید تمامی ملاک های موتورهای جستجو را شناسایی کرد و بعد طبق اون اولویت ها مطالب, پست های سایت خود انتشار بدهید به طور کلی اگر مطالب سایت شما غیر از این ملاک ها باشید به هیچ عنوان داخل موتورهای جستجو دیده و موفق نخواهید شد.

نقطه: برای پیشرفت باید اولویت اصلی رو به کاربران اختصاص بدهیم اگر کاربران سایت مارو دوست داشته باشند این مفهوم را به گوگل میرساند که ما در بین مردم عزیزم و گوگل هم به ما علاقه پیدا خواهد کرد.

نقطه: موفقیت در سئو یک وب سایت این نیس که بتوانیم گوگل رو گول بزنیم, در واقع امکان گوگل زدن موتور های جستجو وجود ندارد, سئو این است که با موتور های جستجو همکاری صادقانه ای داشته باشیم.

چرا سئو اینقدر برای وب سایت مهم هست؟

در یک جمله خیلی ساده چون سئو پول ساز است برای درک این کلمه یک مثال ساده میزنم در ادامه این مقاله رو با دقت مطاله کنید! فرض کنید شما یک وب سایت فروشگاهی دارید مثلا فروشگاه کتاب, میخواهید فروش بیشتری بدید از این رو تبلیغات انجام میدهید مثلا داخل روزنامه ها, رادیو, اینستاگرم. تلویزیون و… و هزینه زیادی برای تبلیغات میدهید البته فروش قابل توجهی هم میدهید ولی نسبت به هزینه و وقتی که گزاشتید ناچیز است.

اما اگر یک وب سایت خوب و سئو شده داشتید چه اتفاقی میفتاد شما دوباره فرض کنید یک وب سایت فروش کتاب دارید کاملا سئو شده با هر سرچ در اولین گوگل هستید روزانه هزاران نفر که واقعا قصد خرید کتاب رو دارن وارد سایت شما میشوند اگر سایت قابل توجهی داشته باشید از این که برای خرید اومدند قطعا خرید رو انجام میدهند

فواید یک سئو خوب در چیست؟

خوب تا اینجای مطلب متوجه شدیم که سئو علم بزرگ و برای تمامی وب سایت ها مورد نیاز میباشد تا برای کسب کارهایشان کمک بزرگی باشد. در اینجا میخواهیم یسری از موارد سئو را مطاله کنیم تا آشنایی بیشتری با سئو داشته باشم.

 • سئو باعث افزایش موشکی بازدید سایت میشود
 • باعث فروش بلالا میشود در نتیجه سود بیشتر برای شما
 • باعث برند شدن وب سایت شما و در الویت های جستجو قرار میگیرید

در 99 درصد کاربران موقع سرچ از 5 نتیجه اول یازدید یا خرید خود را انجام میدهند بنابر این اگر دنبال بالا بردن سایت, بازدید برای پست ها یا فروش هستید ناچارید که رتبه های جستجوی خود را به صدر جستجو برسانید سئو تنها برای کار با موتور های جستجو نیس بلکه یک سئوی خوب باعث بالا رفتن رتبه بین کاربران و وب سایتتان نیز میباشد, سئو ماندگاری بسیار بالای به دیگر روش های بازاریابی و فروش دارد, هزینه ای که برای یک وب سایت انجام میشود قطعا با انجام مداوم آن شما را به درآمد میلیاردی میرساند.

تاثیر محتوا در سئوی وب سایت

تمامی موتورهای جستجو به صورت کلی محتوا رو خیلی دوس دارند هر چقدر متوای بیشتر و باکیفیت تولید کنید گوگل عاشق شما میشود توجه داشته باشید خیلی مهمه که محتوای شما کپی نباشد از سایت های دیگه از انواع محتوا میتواند یه محتوای متنی, عکس, محصول و… اشراره کرد. محتوای ویدیویی به تازگی جایگاه ویژه ای رو به خود اختصاص داده دلیل اصلی این است که ویدیو ها باعت ماندگاری بیشتر کاربر داخل وب سایت ها شده است توصیه من حتما از ویدیو داخل پست هاتون استفاده بخصوصی بکنید

تاثیر لینک های وب در سئوی سایت

یکی از مواردی که گوگل برای سنجش و اعتبار وب سایت ها به کار میبرد لینک هایی که داخل آن وب سایت بکار رفته است رو برسی میکند هر چقدر لینک های سایت شما دسته بندی ها و صفحات سایت شما بیشتر و با کیفیتر از سایت های دیگه باشد رتبه بهتر از گوگل کسب خواهید کرد!

سعی نکنید گوگل را گول بزنید هوش مصنوعی گوگل فراتر از این حرفاس لینک ها یکی از فاکتور های مهم گوگل هستند بعضی از سئو کار ها و صاحبان وب سایت های مختلف با ایجاد لینک های مصنوعی و کم اهمیت سعی میکنند گوگل را گول بزنند ولی در نهایت این سایتشان هست که شکست میخورد!

باور های غلط سئو که نیاز به اصلاح دارد

یسری از باور های غلط سئو مانند یک سم به جان کسایی که علاقه دارند این رشته رو به صورت کامل و حرفه یاد بگیرند اما متاسفانه از الگو های اشتباهی پیروی میکنند این بحث یکمی طولانی میباشد و به زودی داخل یک مقاله جدید داخل وب سایت منتشر خواهد شد

آیا همه وب سایت ها نیاز به سئو دارند؟

در جواب به این سوال قطعا جواب بله است تمامی وب سایت های دنیا نیاز خواصی به سئو کردن دارند شما اگر میخواهید در گوگل دیده بشوید و جزو برترین ها باشید قطعا سایت خود را باید سئو مخصوص انجام بدهید شما بدون سئو کردن وب سایتان پیش به جلو بردید وب سایت شما تنها کاربری که خواهد داشت فقط خود شما خواهید بود

جمع بندی این مقاله

این این مقاله قصد داشتیم با اصول اولیه سئو شما رو آشنا کنیم اما باید د نظر داشته باشیم که این علم پیشرفته همیشه در حال رشد است و ظرافیت بسیار زیادی میخواهد حدودا تاکنون بیشتر از 200 فاکتور برای اجرای سئو وجود دارد و باید به صورت مداوم اجرا شود. پیشنهاد من این است اگر قصد دارید این بحث شیرین رو آموزش ببینید هیچ وقت روی دامنه خود تست انجام ندهید آموزش های بعدی سئو در رابطه با کار با سئو به صورت کامل از بخش وبلاگ قابل مشاهده هست حتما مطالعه کنید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.