بهینه سازی سایت, خطا ها و ارور های وردپرس

داده‌ های ساختار یافته یا Structured Data چیست؟

داده‌ های ساختار یافته یا Structured Data چیست؟

با نام و یاد خدای بزرگ, امروز در این مقاله آموزش از تی اف نت پلاگ, قصد داریم در مورد ( داده‌های ساختار یافته یا Structured Data چیست؟ ) یک صحبت و با ( Structured Data ) آشنا بشویم. درواقع اگر شما یه کوچولو در زمینه سئو و بهینه سازی وب سایت فعالیت کرده باشد مطمعنا کلمه ( داده های ساختار ) را بارها و بارها شنیده اید! اما متاسفانه بسیاری از مدیران وب سایت ها درک درستی از این موضوع ندارند!

ما امروز قصد داریم در این مقاله در مورد داده‌های ساختار یافته یا Structured Data صحبت بکنیم و متوجه بشویم که استراکچر دیتا چه تاثیری در سئوی وب سایت ما میگذارد بنابراین توصیه میشود تا پایان این مقاله مخصوص با ما همراه باشید تا یک آشنایی کامل از این کلمه داشته باشیم!

آنچه در این مقاله میخوانید:

  • معرفی داده های ساختار یافته یا استراکچر دیتا
  • چرا باید از استراکچر دیتا در وب سایت استفاده بکنیم!
  • چه طوری از داده های ساختار یافته استفاده بکنیم!
  • جمع بندی کلی مطالب

معرفی داده های ساختار یافته یا استراکچر دیتا

سوال در اینجا این است که داده‌ های ساختار یافته چیست؟ که مطمعنا تا اینجای آموزش به آن فکر کرده اید! در جواب به این سوال میتوان گفت که داده های ساختار یافته یا Structured Data قطعه کدی است که به موتورهای جستجو از جمله خود گوگل کمک میکند تا محتوا های وب سایت شما را به خوبی درک بکنند! حالا مطمعنا از خودتان پرسیدید که چگونه میتوان از داده های ساختار یافته استفاده کرد!

در واقع در حال حاظر ما استراکچر دیتا های بسیار را در دنیای وب دارم بنابراین شما میتوانید وارد وب سایت schema.org بشود و انواع آن را مشاهده نمایید و متناسب با نیاز خود از آن ها استفاده نمایید. توجه داشته باشید که این وب سایت تنها تیکه کد برای شما میدهد!

توجه: وب سایت schema.org تنها تیکه کد برای شما میدهد این تیکه کد بعنوان استراکر دیتا میباشد و شما باید از آن ها در وب سایت خود استفاده نمایید با این کار موتورهای جستجو درک بهتری نسبت به محتوای شما خواهند داشته البته این ویژگی میتواند بر سئوی وب سایت شما نیز تاثیر بگذارد!

ستاره دار کردن محتوای سایت با استفاده از داده‌های ساختار یافته

اگر تصویر بالا را مشاهده بکنید ما یک محتوا داخل گوگل سرچ کردیم که صورت ستاره دار نمایش داده میشود! جالب است که بدانید این ستاره دارد شدن محتوا نیز با همین داده های ساختار یافته انجام میشود این محصول که در سرچ نمایش داده میشود در وب سایت تی اف نت پلاس با همین داده ها اضافه شده است!

چرا باید از استراکچر دیتا در وب سایت استفاده بکنیم!

داده های ساختار یافته ویژگی های زیادی دارد که از جمله درک بهتر موتورهای جستجو برای محتوا, البته همانطور که در بالا گفته شد استراکچر دیتا باعث میشود جستجوی متفاوتی را در صفحات جستجو شده داشته باشد از جمله ستاره دار شدن محتوا در جستجوی گوگل بنابراین میتواند باعث افزایش کلیک در سایت شما بشود پس باعث تقویت سئوی وب سایت شما خواهد شد.

بنابراین ما به شما عزیزان توصیه ویژه میکنیم که از داده‌ های ساختار یافته یا Structured Data در وب سایت خود استفاده نماید تا به مرور زمان متوجه تقویت سئوی وب سایت خود بشوید! نقطه قابل توجه این است که در بعضی از اوقات ما از داده های ساختار یافته در وب سایت خود استفاده میکنیم اما در نتایج جستجو نمایش داده نمیشود که سوال خیلی از افراد میباشد در جواب به این سوال میتوان گفت که هیچ تضمینی برای نمایش ستاره دار در گوگل وجود ندارد و هیچ دلیلی خاصی هم ندارد!

در کل در بعضی اوقات محتوا های سایت شما در نتایج جستجو ستاره دار نخواهد شد البته هیچ گونه تاثیر مثبت یا منفی در سئوی سایت نخواهد داشته بنابراین توصیه میشود که حتما از استراکچر دیتا در وب سایت خود استفاده نمایید تا به مرور زمان سئوی سایت خود را بهبود ببخشید!

چه طوری از داده های ساختار یافته استفاده بکنیم!

استفاده از داده های ساختار یافته در وب سایت های اختصاصی و کد نویسی شده احتما کمی سخت باشد چرا که نیاز به دانش برنامه نویسی است! اما اگر شما یک وب سایت وردپرسی دارید یا میخواهید یک وب سایت وردپرسی برای خود طراجی بکنید! خوشبختانه برای سایت های وردپرسی یک افزونه در این زمینه وجود دارد که شما میتوانید به راحتی از استراکچر دیتا در سایت خود استفاده نمایید و بدون نیاز به دانش برنامه نویسی محتوا های سایت خود را به راحتی ستاره دار نمایید!

ما در تیم تی اف نت پلاس افزونه ای ارائه کرده ایم که میتواند تمامی این ویژگی ها را به وب سایت شما اضافه نمایید اسم افزونه ( WP Schema Pro ) میباشد که تمامی ویژگی ها را در خود جای داده است در واقع با این افزونه هیچ گونه به دانش برنامه نوسی نیاز پیدا نخواهید کرد!

جمع بندی کلی مطالب

ما در مطالب بالا متوجه شدیم که داده های ساختار یافته چیست؟ و البته با کارایی آن نیز آشنا شدیم. پس حتما داده های ساختار یافته را در وب سایت خود جدی بگیرید چرا که استفاده از این ویژگی در وب سایت باعث میشود تا شکل ظاهری جستجوی شما در گوگل تغییر بکند و باعث افزایش کلیک کاربران بشود بنابراین سئوی سایت شما نیز افزایش خواهید یافت حالا اگر هر گونه سوالی در این زمینه دارید حتما در بخش نظرات برای ما ارسال نمایید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.