بهینه سازی سایت

محتوای بنیادی یا محتوای سنگ بنا چیست؟ و چه کاربردی دارد!

محتوای بنیادی یا محتوای سنگ بنا چیست

با نام و یاد خدای بزرگ, سلام دورد خدمت شما عزیزان, امروز در این مقاله از وب سایت تی اف نت بلاگ قصد داریم تا در مورد ( محتوای بنیادی یا محتوای سنگ بنا چیست و چه کاربردی دارد! ) یک صحبت کاملی داشته باشیم, اگر بخواهیم در یک جمله معنی کامل محتوای کرنر استون (Cornerstone Content) اشاره بکنیم میتوانیم بگوییم که محتوای سنگ بنا به مهمترین صفحات سایت گفته میشود و این صفحات برای شما از اهمیت بسیار بالایی برخودار است!

همچنین ما در این مقاله قصد داریم در مورد تاثیرات این نوع محتوا بر سئوی سایت ( SEO ) نیز صحبت بکنیم و بگوییم که چگونه میتوانید یک همچین محتوایی را در سایت خود ایجاد نمایید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این مورد ما را در این مقاله آموزشی همراهی بکنید!

آنچه در این مقاله میخوانید:

 • محتوای بنیادی یا محتوای سنگ بنا چیست؟
 • تاثیر محتوای کرنر استون (Cornerstone Content) بر سئو
 • ساختار محتوای کرنر استون
 • روش های مشخص کردن محتوای سنگ بتا
 • استفاده از افزونه های سئو برای مشخص کردن محتوای بنا
 • مراحل مهم برای مشخص کردن محتوای کرنر استون
 • جمع بندی و نتیجه گیری کامل مطالب

محتوای بنیادی یا محتوای سنگ بنا چیست؟

شاید در وب سایت شما برخی از محتوا ها بسیار کامل و برای شما مهم هستند اکثرا افراد این نوع محتوا را بعنوان محتوای کرنر استون در نظر میگیرند و با این کار در موتورهای جستجو رتبه های بهتری کسب میکنند بنابراین شما باید بتوانید نظارت کافی را برای این محتوا ها داشته باشید و البته در نظر داشته باشید که این نوع محتوا ها بسیار طولاتی و کامل هستند و شما باید آن ها را به صورت اصولی بروزرسانی نمایید تا رتبه های خود را از دست ندهد.

تاثیر محتوای کرنر استون (Cornerstone Content) بر سئو

خوب درواقع محتوای بنیادی یا سنگ بنا تاثیر بسیار زیادی بر سئوی سایت دارد. به طور مثال اگر شما در زمینه ( سایت فست فود ) کار میکند و محتوای بسیار دقیق و خوبی داخل سایت منتشر کرده اما در گوگل رتبه خوبی نگرفته است دلیل آن استفاده نکردن از محتوای سنگ بتا یا محتوای بنیادی است! بنابراین بهترین راه حل این است که محتوای خود را بعنوان محتوای کرنر استون در نظر گرفته و با این کار رتبه صفحه سایت خود بالا ببرید!

بیایید فرض بکنیم که شما نزدیک به هشت عدد محتوای مشابه در سایت زمینه فست فود نوشته اید و همه آن ها تقریبا مشابه همدیگر هستند در اینجاست که شما باید یک محتوای اصلی نیز داشته باشید. توجه داشته باشید که کدام یک از محتوا های سایت شما به صورت کامل و دقیق نوشته شده است آن محتوا را بعنوان محتوای اصلی انتخاب نمایید و در صورتی که هیچ کدام از محتوا های سایت کامل و جامع نیست شما باید یک محتوای جدید برای انجام این کار انتخاب نمایید.

ساختار محتوای کرنر استون

همانطور که در مطالب بالا گفته شد محتوای سنگ بنا یا محتوای بنیادی جایگاه ویژه ای در وب سایت دارد به صورت کلی میتوان گفت که شما باید این محتوای اصلی کرنر در صفحه اصلی سایت شما باید و به راحتی یک کلیک به آن محتوا کاربران بتوانند دسترسی داشته باشند همچنین شما باید در نظر داشته باشید که محتوا های مشابه را به این محتوای اصلی لینک بدهید تا بتواند به مرور زمان در نتایج برتر گوگل دیده شود برای آشنایی بهتر با این موضوع به مثال که زده شد دقت داشته باشید:

بیایید فرض بکنیم شما یک وب سایت در زمینه طراحی سایت با وردپرس دارید و در این سایت چندین محتوا منتشر شده است شما باید در کنار این محتوا های فرعی یک محتوای اصلی نیز داشته باشید و با تمامی محتوا های فرعی به این محتوای اصلی لینک بدهید با این که به گوگل این مفهوم را میرسانید که این محتوا در سایت شما از اهمیت بسیار مهمی برخودارد است و در نتجیه این صفحه از سایت شما در نتایج بالاتری نمایش داده میشود!

روش های مشخص کردن محتوای سنگ بنا

محتوای بنیادی یا محتوای سنگ بنا باید با دقت بسیار زیادی انتخاب شود البته در نظر داشته باشید که انتخاب این نوع محتوا کار سختی نمیباشد و به راحتی میتوانید محتوای خود را انتخاب نمایید اما بسیاری از مدیران وب سایت ها به این موضوع اصلا دقت کافی را به پیش نمیبرند شما باید محتوایی را انتخاب نمایید که ( کاملتر, مهمتر, معتبرترین ) محتوای سایت شما باشد! اجازه بدهید که از شما سوالاتی را بپرسیم اگر در توانستید به این سوالات به خودتان پاسخ بدهید میتوانید آن محتوا را بعنوان محتوای سنگ بنا انتخاب نمایید.

 • مهمترین محتوا کدام است؟
 • آیا کلمه کلیدی محتوا برای سایت اهمیت دارد؟
 • کاملترین محتوا کدام است؟
 • معتبرترین محتوا کدام است؟
 • رتبه این صفحه باید در نتایج اول گوگل دیده شود؟

اگر توانستید این سوالات را از خودتان بپرسید و در جواب آن چنین محتوایی پیدا کردید قطعا باید بعنوان محتوای سنگ بنا انتخاب نمایید و حالا با ما همراه باشید تا روش انتخاب یک محتوای سنگ بتا را آموزش ببینیم و بتوانیم محتوای کرنر استون (Cornerstone Content) انتخاب و علامت گذاری بکنیم!

استفاده از افزونه های سئو برای مشخص کردن محتوای بنا

محتوای بنیادی یا محتوای سنگ بنا به قدری برای سئوی وب سایت مهم است که افزونه های سئوی وردپرس نیز این ویژگی را در نظر گرفته اند و در خدمات خود قرار داده اند در ادامه این مقاله میخواهیم روش های انتخاب محتوای کرنر استون با استفاده از افزونه ( یواست سئو ) و ( رنک مث ) آموزش بدهیم همچنان همراه ما باشید!

اگر در وب سایت وردپرسی خود برای سئوی سایت از پلاگین محبوب یواست سئوی پریمیوم استفاده میکنید یک بخش در افزونه وجود دارد با نام ( محتوای شاخص ) با کلیک بر روی این گذینه گذینه ( نشانه گذاری بعنوان محتوای مهم ) را انتخاب نمایید به همین راحتی محتوای شما یک محتوای مهم در سایت قرار میگیرد!

مشخص کردن محتوای بنیادی یا محتوای سنگ بنا در افزونه یوست سئو

به همین راحتی میتوانید در افزونه یواست سئو محتوای بنیادی سایت خود را مشخص نمایید اما اگر شما از پلاگین رنک مث استفاده میکنید یک گذینه در این افزونه وجود دارد که به اسم ( این نوشته یک محتوای پایه است ) میباشد با فعال سازی این گذینه نیز میتوانید محتوای کرنر استون را انتخاب و فعال سازی نمایید طبق تصویر زیر:

مشخص کردن محتوای بنیادی یا محتوای سنگ بنا در افزونه رنک مث

به همین راحتی که در تصاویر بالا مشاهده کردید میتوانید با کمک افزونه های سئوی محتوای بنیادی انتخاب کرد و هیچ گونه پیچیدگی در این زمینه وجود ندارد! البته تاکید میشود که محتوای اصلی را با دقت انتخاب نمایید تا در آینده به مشکل بر نخوردید!

مراحل مهم برای مشخص کردن محتوای کرنر استون

خوب همانطور که در مطالب بالا گفته شده محتوای سنگ بنا بسیار در وب سایت مهم میباشد و بهتر است در وب سایت استفاده نمایید به صورت کلی شما باید برای هر کدام از دسته بندی های سایتتان یک محتوای شاخص انتخاب نمایید و قبل انتخاب این محتوا یک برسی کامل بر روی کلمات کلیدی وصفحه داشته باشید. و حالا میخواهیم پنج تا از نکات طلایی که باید در انتخاب یک محتوای شاخص رعایت بکنید بگوییم با ما همراه باشید!

 • کلمات کلیدی مناسبی انتخاب نمایید
 • انتخاب یکی از محتوا ها بعنوان محتوای شاخص
 • محتوای کرنر استون را برای موتورهای جستجو بهینه بکنید
 • سایر محتوا های سایت سئو و بهینه سازی شود
 • محتوا های مرتبط را به محتوای شاخص لینک بدهید

با رعایت اصول موارد بالا به راحتی میتوانید یک محتوای عالی به عنوان محتوای سنگ بنا انتخاب نمایید و به سئوی وب سایت خود بسیار کمک بکنید همچنین این پنج نقطه طلایی که گفته شود میتواند به رشد و پیشرفت سایت شما بسیار کمک بکند بنابراین موارد گفته شده را در وب سایت خود جدی بگیرید!

جمع بندی و نتیجه گیری کامل مطالب

اگر مطالب بالا را مشاهده و مطالعه کرده باشید به خوبی با مفهوم ( محتوای بنیادی یا محتوای سنگ بنا ) آشنا شدید استفاده از این ویژگی در وب سایت میتواند به سئوی وب سایت بسیار کمک بکند اما متاسفانه بسیاری از مدیران یا با این موضوعات ریز آشنا نیستند و یا اهمیتی برای آن ها قاعل نیستند امیدوارم شما از این ویژگی در وب سایت خود استفاده نمایید و به سئوی وب سایت خود بسیار کمک بکنید. حالا اگر هر گونه سوالی در این مورد دارید میتوانید در بخش نظرات از ما بپرسید!

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.