خطا ها و ارور های وردپرس

صفحه سفید مرگ در وردپرس چیست؟ – رفع مشکل صفحه سفید وردپرس

صفحه سفید مرگ در وردپرس چیست؟

با نام و یاد خدای بزرگ, یکی از رایج ترین ارور ها و خطای وردپرس, همان صفصه سفید یا همان صفحه مرگ در وردپرس میباشد! و ممکن است با آن مواجه بشوید! این ارور به اندازه کافی نگران کننده میباشد چرا که زمانی که سایت با این ارور رو به رو میشود شما هیچ گونه اروری دریافت نمیکنید و فقط یک صفحه سفید برای شما نمایش داده میشود و حتی امکان دارد تنها بخشی از سایت تحت تاثیر قرار بدهید!

ما در این مقاله از سایت تی اف نت پلاس, قصد داریم به روش های مختلفی که میتوانید این مشکل را در سایت خود حل  بکنید اشاره بکنیم! البته به این نقطه توجه داشته باشید که قبل از هر اقدامی در سایت خود بهتر است یک نسخه پشتیبان و یا یک بکاپ تهیه بکنید! برای تهیه بکاب میتوانید از پلاگین ( داپلیکتور پرو ) کمک بگیرید!

آنچه در این مقاله میخوانید:

  • صفحه سفید مرگ در وردپرس چیست؟
  • رفع مشکل صفحه سفید در وردپرس
  • افزایش حافظه php سایت
  • غیر فعال کردن تمامی افزونه های سایت
  • تغییر قالب سایت برای رفع مشکل صفحه سفید
  • فعال سازی حالت Debug برای مشاهده خطا های وب سایت
  • پاک سازی حافظه پنهان در وردپرس
  • صفحه سفید تنها برای مقالات طولانی در سایت
  • جمع بندی و نتیجه گیری کلی مطالب

صفحه سفید مرگ در وردپرس چیست؟

خوب در بیشتر مواقع زمانی صفحه سفید یا همان صفحه مرگ را مشاهده مخواهید کرد که سرور شما پاسخگوی سایت شما نباشد یا به عبارتی زمانی مشاهده میکنید که ( از اسکریپت ها بیش از حد استفاده بکنید ) و سرور شما این اسکریپت های اضافه که پاسخگو نیستند را پاکسازی میکند به همین دلیل تنها یک صفحه سفید مشاهده میکنید!

اما در برخی از مواقع اروری نیز به چشم میخورد این ارور ( There Has Been a Critical Error ) به این صورد میباشد اگر این ارور را در صفحه های سایت خود مشاهده کردید درواقع اون صفحه شما همان صفحه سفید مرگ را تجربه میکنید با ما همراه باشید تا با روش های حل این مشکل آشنا بشویم!

رفع مشکل صفحه سفید در وردپرس

کثرا این مشکل به یک افزونه یا یک قالب در سایت ایجاد میشود اما وردپرس قادر به تشخیص آن نمیباشد اما در ورژن 5.2 وردپرس به بالاتر یک ویژگی جدیدی ارائه شده است که میتواند کمک بسیار بزرگی در این زمینه بکند و بتوایند این مشکل را به راحتی تشخیص بدهید! بنابراین این امکان وجود دارد که به بجای صفحه مرگ وردپرس شما با یک ارور رو به رو بشوید!

البته این موضوع نیز دقت داشته باشید که امکان دارد یک ایمیل به این صورت ( Your Site is Having a Technical Issue ) برای شما ارسال شود درواقع این ایمیل به شما کمک خواهد کرد که بدانید کدام افزونه یا قالب در سایت شما دچار مشکل شده است است! البته یک بخشی در این ایمیل وجود دارد که میتوانید با استفاده از این ایمیل وارد پیشخوان سایت خود بشوید و این مشکل را رفع بکنید!

اگر شما با این مشکل, صفحه سفید مرگ وردپرس رو به رو شدید و هیچ گونه ایمیلی برای شما ارسال نشد شما باید این مشکل را تشخیص بدهید و به صورت کاملا دستی این مشکل را در سایت خود رفع نمایید.

افزایش حافظه php سایت

در اولین کار که میتوانید این مشکل را در سایت خود رفع بکنید این است که حافظه php وردپرس خود را افزایش بدهید, چرا که این ارور زمانی پیش میاید که یکی از اسکریپت ها حافظه php سایت شما را پر کرده باشد با افزایش حافظه شما به اسکریپت های خود فضای بیشتری را برای انجام کارهایشان میدهید که باعث میشود این مشکل به راحتی حل بشود!

غیر فعال کردن تمامی افزونه های سایت

اگر حافظه php افزایش دادید اما هیچ کمکی نکرد شما باید این مشکل را در جای دیگری پیدا بکنید با توجه به تجربیات ما این مشکل در بیشتر اوقات به افزونه های سایت ربط دارد بنابراین بیایید تمامی افزونه های سایت را غیر فعال نماییم و سپس این پلاگین ها را دونه به دونه فعال بکنیم تا ببینیم کدام افزونه باعث این مشکل شده است! در صورتی که به پیشخوان سایت خود دسترسی دارید این کار بسیار راحت میباشد همانند تصویر زیر پیش بروید!

غیر فعال کردن افزونه های وردپرس

حالا اگر نتوانستید از طریق پیشخوان سایت خود افزونه ها را غیر فعال بکنید و یا دسترسی به پیشخوان سایت خود نداشتید میتوانید این پلاگین ها را از طریق هاست میزبانی سایت خود این کار را انجام بدهید! برای غیر فعال سازی افزونه ها در از طریق هاست, ابتدا وارد هاست میزبانی سایت خود بشوید و از قسمت ( File Manager -> WP-Content -> Plugins ) بروید و تنها کافیست برای غیر فعال سازی افزونه ها اسم پوشته را عوض بکنید!

برای تغییر اسم, روی پوشه راست کلیک بکنید و گذینه Rename را انتخاب نمایید و سپس اسم ( Plugins-deactivated ) را جایگذین بکنید با این کار تمامی افزونه های سایت شما به راحتی غیر فعال میشوند چرا که وردپرس دنبال پوشه ای به اسم ( Plugins ) و زمانی که این پوشه را پیدا نکند تمامی پلاگین ها را غیر فعال میکند! اگر با این کار صفحه سفید شما درست شده باشید شما باید تک به تک این افزونه ها فعال نمایید تا متوجه بشوید که کدام افزونه باعث ایجاد این مشکل در سایت شده است!

تغییر قالب سایت برای رفع مشکل صفحه سفید

حالا اگر با غیر فعال کردن افزونه ها این مشکل برطرف نشد بدین معنی میباشد که ایراد از افزونه های سایت نمیباشد بنابراین مرحله بعدی که باید انجام بدهید این است که قالب سایت خود را برای رفع این مشکل مورد برسی قرار بدهید! شما میتوایند برای غیر فعال سازی قالب سایت خود از قسمت ( نمایش -> پوسته ها ) اقدام نمایید و اما اگر دسترسی به پیشخوان ندارید از طریق هاست از قسمت ( Manager -> WP-Content -> Themes ) بروید!

این پوشه ( Themes ) مخصوص قالب های سایت میباشد برای این که قالب سایت خود را غیر فعال بکنید بهتر است ابتدا قالب را از طریق هاست به یک فایل زیر تبدیل کرده و دانلود نمایید! پس از انجام این کار تنها کافیست قالب فعال سایت خود را پاک کرده! و به یک قالب پیش فرض در سایت تغییر بدهید اگر با این کار مشکل شما حل شد بهترین گذینه این است که یک قالب دیگر و از یک سایت معتبر مانند تی اف نت پلاس تهیه و استفاده نمایید!

فعال سازی حالت Debug برای مشاهده خطا های وب سایت

اگر با تمامی این حالت هایی که برای شما توضیح داده شده است مشکل شما رفع نشد و هنوز صفحه سفید وردپرس را در سایت خود مشاهده میکنید بهترین راه حل دیگر فعال سازی حالت دیباگ در سایت میباشد این حالت به ما کمک میکند تا ارور مورد نظر در صفحه سفید به نمایش دربیایید! توجه داشته باشید که پس از پیدا کردن ارور مورد نظر حالت دیباگ را در سایت خود غیر فعال نمایید! برای این که بتوانید حالت دیباگ را در سایت خود فعال یا غیر فعال نمایید پیشنهاد میشود مقاله ( فعال سازی و غیر فعال سازی حالت دیباگ وردپرس ) را مشاهده نمایید!

پاک سازی حافظه پنهان در وردپرس

اگر بر روی سایت خود از پلاگین های کش مانند ( wp rocket ) در سایت خود استفاده میکنید پیشنهاد میشود که بعد از انجام موارد بالا کش خود را پاک سازی نمایید چرا که ممکن است با این کار ساده مشکل سایت شما به راحتی حل بشود.

صفحه سفید تنها برای مقالات طولانی در سایت

و حالا در آخر اگر صفحه سفید وردپرس یا همان صفحه مرگ وردپرس تنها برای مقالات سایت صفحات طولانی سایت به شما نمایش داده میشود شما میتوانید با استفاده از کد زیر به راحتی این مشکل را حل بکنید! تنها کافیست این را در ابتدای فایل /wp-config.php/ اضافه نمایید!

/** Trick for long posts*/
ini_set ('Pcre.recursion_limit');
ini_set ('pcre.backtrack_limit');

کد بالا را در لاین ( خط ) دو در فایل wp-config.php قرار بدهید این کد قابلیت پردازش متن را در php افزایش میدهد به احتمال بسیار زیاد مشکل صفحه مرگ وردپرس شما حل خواهد شد و دیگر صفحه مرگ وردپرس را در سایت خود مشاهده نخواهید کرد!

جمع بندی و نتیجه گیری کلی مطالب

مشکل صفحه مرگ وردپرس از مشکلات رایج میباشد و این مشکل بسیار نا امید کننده میباشد چرا که هیچ گونه اروری به چشم نمیخورد! ما امیدواریم یکی از روش های بالا برای رفع این مشکل برای شما کارساز باشد! اگر هر گونه سوالی دارید میتوانید در بخش نظرات همین پست برای ما اعلام نمایید!

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.