مطالب دسته بندی نشده

هدف جستجو search intent چیست | بررسی هدف کاربر از جستجو

هدف جست و جو SEARCH INTENT

به نام باشکوه ترین خالق هستی . سلام عزیزانم امروز با آمده ایم تا در وبلاگ تی اف نت پلاس درباره موضوع بسیار مهمی ک برای گوگل اهمیت زیادی دارد بررسی جامع  داشته باشیم . و آن موضوع در ذهن خیلی از شما ها گنجانده شده و آن این است ک هدف جستجو یا همان search intent چیست ؟ من به شما جواب این سوال را در این محتوا خواهم داد .

شما برای این که یک محتوای سئو شده داشته باشید تلاش زیادی میکنید و البته بسیار در انجام آن موارد ریز بین و دقیق هستید باید بگویم ک تنها  عوامل سئو برای محتوای یک سایت کافی نیست و مورد دیگری ک بسیار حائز اهمیت میباشد شناخت هدف جستجو یا search intent  است.زیرا ک این فاکتور مهمی برای گوگل در رتبه بندی سایت ها می باشد .

آنچه در این محتوا بررسی خواهیم کرد :

  • هدف جستجو یا search intent چیست؟
  • دلیل بهره برداری از search intent در محتوا
  • مجموعه اهداف اصلی جستجو کاربر در اینترنت
  • نیاز کاربران برای کسب اطلاعات
  • بررسی خواسته کاربران برای انتخاب عنوان سایت
  • تشخیص کاربران خریدار توسط گوگل
  • تشخیص کاربران محقق توسط گوگل
  • ارتباط با ارزش هدف جستجو با سئو (SEO)
  • نتیجه کلی

هدف جستجو یا search intent چیست؟

در این قسمت می خواهم به شکلی مختصر به سوال هدف جستجو یا search intent چیست ؟ ک سوال خیلی از شما خواهد بود جواب بدهم . در پاسخ بای بگویم ک منظور از این کلمه این میباشد زمانی ک کاربری برای سرچ موضوعی به گوگل ک یکی از معروف ترین موتور های جست و جو است مراجعه می کند و به دنبال رفع نیاز خود یا به زبان دیگر به دنبال هدف خود در گوگل میگردد هدف جستجو یا search intent  گفته می شود. این یکی از موارد بسیار مهم برای رتبه بندی سایت ها میباشد. زیرا ک رضایت  کاربر در آن نقش اساسی دارد.

حتما به این واقف هستید ک هر کاربری برای موضوعی خاص و متفاوت وارد این موتور جست و جو می شود و هر کاربر هدفی متمایز با دیگری دارد پس مهم ترین مسئله در این بخش این میباشد ک گوگل نیاز کاربر را به درستی تشخیص دهد و دقیقا آن را به چیزی ک میخواهد برساند .یا با بیانی دقیق تر باید بگویم ک گوگل موظف است دقیقا پاسخ همان چیزی ک کاربر سرچ کرده و به دنبال آن میگردد  را بدهد و در جواب کاربر را گمراه نکند.در واقع این فاکتور بسیار ارزشمندی برای سایت ها محسوب می شود ک کاربر مشخص خودرا دریافت کنند .

دلیل بهره برداری از search intent در محتوا

یکی از اهداف گوگل برای کسب محبوبیت بیشتر میان کاربران این است ک بتواند تا جایی ک امکان دارد نیاز های مردم را شناسایی کرده و دقیق ترین پاسخ را برای آن ها فراهم کند .گوگل تلاش زیادی کرده و حتی برای اینکه بتواند جواب سوال  هدف جستجو search intent چیست را به خوبی برای مدیران سایت ها روشن کند و اهمیت آن را به مدیران نشان دهد برای پیدا کردن هدف جستجو مردم ابزار ها و تکنیک های زیادی را ایجاد نموده تا حدالمکان خود را برتر از دیگر موتور های جست و جو قرار بدهد .

پس مدیران سایت ها باید بی شک هم راستا با گوگل محتوای سایت خودرا ارائه دهند تا ک پیشرفت چشمگیری را به دست آورند . این کار نه تنها به سئو شدن سایت شما کمک می کند بلکه باعث می شود تا  تولید محتوایی ک انجام داده اید علاوه رفع نیاز و خواسته کاربر بتواند محتوایی سودمند برای مردم باشد . پس شناخت نیاز مردم از نظر گوگل بسیار باارزش بوده در نهایت این نتیجه حاصل می شود ک مدیران سایت ها هم برای رشد سایت خود باید ک حتما هدف جستجو search intent کاربران را موضوعی اساسی تلقی کنند .

مجموعه اهداف اصلی جستجو کاربر در اینترنت

حتما الان بعد از یافتن پاسخ سوال هدف جستجو search intent چیست. به فکر این می افتید ک حال چگونه می توانیم با اینهمه کاربر گوناگون با علایق و سلایق مختلف تشخیص دهیم ک اهداف هر یک چیست و چه خواسته ای از ما خواهند داشت . خب این مسلم است ک هیچ آدمی به دیگری شبیه نیست و هر یک دارای طرز فکر متفاوتی هستیم .

اما حتما نظرات و دیدگاه های کاربران نقطه مشترکی هم خواهند داشت و نباید به هیچ عنوان از این نظر نا امید بود برای مثال امکان اینکه مردم یک جامعه نیاز های مشترکی با هم نسبت به چیزی داشته باشند نه تنها کم نیست بلکه زیاد هم هست . پس ما حتما میتوانیم با همین چند اهداف اصلی مشترک میان کاربران هدف جستجو یا search intent  را بیابیم.

نیاز کاربران برای کسب اطلاعات

در اصل گروه بزرگی از کاربران زمانی به اینترنت احتیاج پیدا میکنند ک به دنبال چیزی هستند یا می خواهند درباره موضوعی اطلاعاتی را دریافت کنند در این باره گوگل میتواند بزرگترین کمک برای رفع خواسته آنها شود. در اصل چزی ک برای گوگل مهم است شناسایی هدف جستجو مشتری و رساندن بهترین  پاسخ به آن می باشد . مدیران سایت ها باید با بهره گیری از روش های شناسایی اهداف جستجوی گوگل سایت خودرا با نیاز های کاربران هم مانند کنند.

پس در اینجا نه کلمات کلیدی مهم است و نه حجم محتوا بلکه چیزی ک حائز اهمیت است فقط و فقط مقصود هدف کاربر می باشد . برای مثال مردمان زیادی ب دنبال کسب اطلاعات از شرایط آب و هوا و یا موارد تحصیلی و دستور پخت انواع مواد غذایی و غیره هستند.افرادی ک اصولا در گوگل به دنبال کسب اطلاعاتی هستنددر جستجوی خود از کلمات چگونه و چطورو بهترین روش و… استفاده میکنند و این یک راه تشخیص گوگل برای اهداف جستجو یا search intent  کاربران میباشد.

بررسی خواسته کاربران برای انتخاب عنوان سایت

اهداف برخی دیگر از کاربران در گوگل جستجوی یک سایت به شکلی مستقیم می باشد ک این دسته اصولا با سرچ کلمه انگلیسی یا فارسی ک متعلق به سایت مورد نظرشان است به دنبال آن می گردند. این دسته از مردم به معنای واقعی فقط به سراغ سایت های بزرگ و جهانی میگردندو کاری به مطالب طولانی سایت ها ندارند.

پس حتما تا به اینجا متوجه معنی واقعی اینکه هدف جستجو search intent چیست شده اید و قطعا این را دانسته اید ک برای شناسایی آن باید به بعضی از سرچ های گوگل کاربران توجه نمود و اگر عنوان سایت خودرا در راستای آن هدف های سرچ شده به دست کاربران تطبیق دهید حتما نتایجی ستودنی کسب خواهید کرد و جذب کاربر بالایی را خواهید به دست آورد.

تشخیص کاربران خریدار توسط گوگل

امروزه تعداد زیادی از مردم در سرچ گوگل خودبه دنبال  محصولاتی برای خرید آنلاین هستند . و البته به دلیل رواج خرید های آنلاین در سال های اخیر این موضوع در میان مردم پررنگ تر شده و طرفداران بسیاری را پیدا کرده است زیرا ک این روش بسیار راحت بوده یک کاربر به راحتی میتواند از راه دور هم قیمت و هم کیفیت آن محصول را مقایسه کند و تجربه خریدی بی دردسر داشته باشد .

گوگل چنین کاربرانی را از نوع حالت کلماتی ک جستجو میکنند مورد تشخیص قرار میدهد. زیرا ک این تعداد از کاربران برای خرید کالا یا نام آن را سرچ میکنند و یا اینکه از کلماتی بهره میگیرند مانند خرید و فروش و قیمت کالا ها  ک همین برای موتور جست و جو گر گوگل کفایت میکند تا نیاز کاربر خودرا دریافت کندو بتواند بهترین سایت مرتبط با سرچ را به کاربر مورد نظر نمایش دهد.

تشخیص کاربران محقق توسط گوگل

و اما اکثر کاربرانی ک در گوگل فعالیت دارند آن دسته از افرادی هستند ک به دنبال تحقیق و بررسی موضوعی در گوگل می پردازند . در واقع برای معرفی درباره این نوع کاربران میتوانم فردی را مثال بزنم ک به دنبال یگ گوشی موبایل با بهترین امکانات و مناسب ترین قیمت در گوگل است. و این فرد حتما قبل از خرید محصول خود نیازمند اطلاعاتی در آن زمینه میباشد.

این نوع از کاربران اصولا در سرچ گوگل کلماتی چون بهترین و جدید ترین و بادوام ترین و … به کار میبرند.قطعا به سایتی احتیاج دارند ک مطالبی پر از اطلاعات و سودمند برایشان آشکار شود  و با این کلمات گوگل خواسته حقیقی کاربر را شناسایی کرده و نزدیک ترین سایت مرتبط با آن کالا  را بالا می آورد. قطعا گوگل آگاه به این است ک کاربر با این سرچ به دنبال اطلاعات فروش و فروشنده نیست و تنها هدفش دریافت اطلاعات محصول میباشد.پس بهترین روش این است ک مدیران سایت ها همراه با گوگل فعالیت کنند.

ارتباط با ارزش هدف جستجو با سئو (SEO)

شما برای تبدیل شدن به سایتی برتر نه تنها نیاز دارید تا ک هدف جستجو search intent چیست را بشناسیدبلکه باید سئو سایت را هم رعایت کنیدزیرا ک این دو مسئله به هم وابسته بوده و کوتاهی در هر کدام شمارا از داشتن یک سایت حرفه ای و قوی محروم میکند. و ممکن است از چشم خیلی از کاربران جذاب به نظر نرسد . فاکتور هایی ک باید به آن توجه کنید تا ک سئو موفقی در سایت خود  داشته باشید شال سه مورد میباشد ک در پاراگراف بعدی به آن اشاره کرده ام . اولین مورد این است ک شما باید ابتداخودرا در  زاویه دید کاربر قرار داده و اهداف آن را بیابیدو پس از آن فرمت محتوای خودرا به شکلی دقیق مشخص کنید.

تا ک کاربران مخصوص خودرا جذب سایتتان کنید مورد بعدی این می باشد ک باید خودرا با سایت های برتر در صفحه اول گوگل مقایسه کرده و همواره با الگاریتم های گوگل سایت خودرا جلو ببرید و اما در مورد آخر باید بگویم ک اگر شما در صفحه اول گوگل قرار گرفته اید به معنای این نیست ک شما همواره همانجا خواهید ماند بلکه با تغییر معیار های گوگل سایت شما میتواند از بقیه سایت ها عقب بماند و پس رفت کند پس همواره مواظب SERP یا صفحه نمایش گوگل باشید و آن را چک کنید .

نتیجه کلی

در نتیجه دریافتیم ک هدف جستجو یا همان SEARCH INTENT نه تنها برای گوگل بسیار ارزشمند است بلکه سایت های دیگر هم باید به آن توجه لازم را داشته باشند تا که کاربران خودرا جذب کنند تا ک بهترین نتیجه برای سایتشان حاصل شود .

حتما اگر ک در این مقاله به جواب درستی از سوال جستجو هدف SEARCH INTENT چیست؟ رسیدید حتما برای ما دیدگاه مورد نظرتان را ارسال نمایید. اگر ک باز هم با بسیاری از موارد در ایجاد یک سایت آشنایی لازم را ندارید برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه ساخت سایت میتوانید موضوع مورد لازم سئو چیست ؟ و چرا سئو برای سایت مهم است؟ را مطالعه کنید .

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.