مطالب دسته بندی نشده

چرا فقط باید یک بار از کلمه کلیدی اصلی استفاده کنیم | راهنمای جامع

چرا باید از یک کلمه کلیدی اصلی استفاده کنیم

به نام کاملترین خالق هستی . سلام عزیزانم امروز آمده ایم تا در وبلاگ تی اف نت پلاس در  رابطه با این سوال ک چرا فقط باید یک بار از کلمه کلیدی اصلی استفاده کنیم تحلیلی در این محتوا داشته باشیم . خب در واقع شاید خیلی ازمدیران بدون اطلاع از این موضوع تا الان برای بالا بردن شانس خود در گوگل محتواهایی را با تعداد بالا و با یک کلمه کلیدی سئو می کردند و ارائه می دادند .

اما باید به آن مدیران بگویم ک این کار نه تنها سایت شمارا با شکست مواجه می کند بلکه باعث گرفتن نمره منفی سایت شما از سمت گوگل خواهد شد زیرا ک استفاده از یک کلمه کلیدی در چند نمومنه محتوا ارزش کار شمارا کاهش داده وهمین علت کافی برای گوگل میباشد تا ک شمارا از میان بردارد و به مرحله حذف برساند .

آنچه در این محتوا خواهیم خواند :

  • دلیل استفاده از یک کلمه کلیدی اصلی
  • ارتباط یک کلمه کلیدی اصلی با گوگل
  • تاثیر وبلاگ برای داشتن تعداد محتوای بیشتر
  • راه حل فراموش شدن کلمه کلیدی اصلی گذشته
  • رد پای کلمه کلیدی اصلی در محتواهای قدیمی
  • نتیجه کلی

دلیل استفاده از یک کلمه کلیدی اصلی

در جواب به اینکه چرا فقط باید یک بار از کلمه کلیدی اصلی استفاده کنیم باید بگویم ک رعایت نکردن این امر باعث خواهد شد ک سایت شما روز به روز از سمت گوگل بی اهمیت تر شود و در اخر سایت شما نابود خواهد شد . زیرا ک استفاده از یک کلمه کلیدی ثابت برای چند محتوا نه تنها شما را در دریافت رتبه برتر یاری نمیکند بلکه به شکلی خود را رقیب خودتان میکند و این بدترین چیز برای سایت شما خواهد بود و هر چه ک به جلو بروید مانع شما در کسب رتبه عالی از موتور جست و جو گر خواهد شد .

پس برای اینکه روز به روز پیشرفت خود را ببینید باید ک فقط و فقط روی یک محتوا با یک کلمه کلیدی کار کنید و به جای تولید یک محتوای دیگر با این کلمه کلیدی شما میتوانید به محتوای قبلی خود پرو بال دهید به زبان ساده تر اگر متن سایت خیلی بی معنی و یا کوتاه است آن را مفهومی تر و مفید تر بنویسید و البته به مقدار آن هم توجه داشته باشید . یا اگر محتوای شما فاقد عکس یا تصویر است به ان تصویر بیفزایید .خلاصه مطلب این است ک هر کاری ک میتوانید فقط بر روی یک محتوا به شکلی کامل و جامع انجام دهید تا به چشم گوگل حرفه ای و مفید تر از دیگر سایت ها دیده شویدتا ک تفاوت ویژه ای نسبت به دیگر سایت ها داشته باشید.

ارتباط یک کلمه کلیدی اصلی با گوگل

دلیل اصلی برای اینکه شما فقط باید از یک کلمه کلیدی استفاده کنید این است ک استفاده بیش از یک بار از کلمه کلیدی باعث این خواهد شد ک گوگل دیگر به محتوای شما ارزشی ندهد و همین موضوع دلیل کافی است برای گوگل و به هیچ عنوان دیگر به شما رتبه برتر توسط گوگل و موتور های جست و جو تعلق نخواهد گرفت . پس این موضوع را جدی بگیرید و فکر این که چند مقاله با یک کلمه کلیدی منتشر کنید را هرچه زودتر از ذهنتان خارج کنید .

خیلی از مدیران سایت ها برای اینکه شانس بیشتری در گوگل به دست آورند با یک کلمه کلیدی چندین محتوا تولید میکنند غافل از اینکه گوگل این مورد را شناسایی کرده و ممکن است محتوای ان هارا حتی به مرحله حذف شدن هم برساند .شما برای اینکه سایتتان در صفحه اول سرچ گوگل آشکار شود تنها کاری ک باید بکنید این است ک فقط روی یک سایت و یک محتوا به شکلی دقیق و کامل فعالیت داشته باشید تا گوگل شمارا برتر از دیگر سایت ها بداند.

تاثیر وبلاگ برای داشتن تعداد محتوای بیشتر

خب حالا سوال خیلی از مدیران این خواهد بود ک پس ما چگونه چندین محتوا در یک زمینه خاص تولید کنیم . من جواب این سوال را با یک راه حل بسیار کارامد خواهم داد و آن این است ک شما فقط با داشتن یک وبلاگ میتوانید در هر زمینه ای ک میخواهید چندین محتوا تولید کنید ک دیگر کلمات کلیدی ثابتی نداشته و هر محتوا مختص به موضوعی ک دارد کلمه کلیدی مخصوص خود را داشته باشد .

پس از انجام این کار به موضوعات اصلی لینک دهید تا ک گوگل محتواهای اصلی شمارا تشخیص دهد . پس حتما اگر به این موضوع برخوردید بهترین کار این است ک در قدم اول برای سایت خود یک وبلاگ طراحی کنید تا ک بی دغدغه و نگرانی با کلمات کلیدی متمایز چندین محتوادر یک زمینه ثابت تولید کنید . تا ک بتوانید توجه گوگل را به خود جلب کنید و باعث رشد سایت خود شوید .

راه حل فراموش شدن کلمه کلیدی اصلی گذشته

حال بعد از پاسخ به سوال اینکه چرا فقط باید یک بار از کلمه کلیدی اصلی استفاده کنیم. موضوعی ک خیلی به چشم خواهد خورد و مهم جلوه خواهد کرد این است ک چگونه متوجه این شویم ک کلمه کلیدی ک در حال حاضر مصرف میکنیم قبلا مصرف کرده بوده ایم یا خیر . درباره این مورد اصلا جای نگرانی نیست زیرا سئو فکر همه جارا کرده است .

با افزونه های جالب و عجیب سئو این مشکل قابل شناسایی خواهد بود و به شما گزارش خواهد شد تا ک به سایت خود آسیب وارد نکنید دو افزونه برای تشخیص این مورد در سئو قرار گرفته به نام های رنک مث (Rank Math) و یواست سئو (Yoast SEO) ک اگر کلمه کلیدی شما تکراری باشد به شکل اخطار نمایان خواهند شد .

کلمه کلیدی اصلی
رد پای کلمه کلیدی اصلی در محتواهای قدیمی

حتما بعد از اطلاع از این موضوع شما محتواهای قدیمی را دارا هستید ک فقط با یک کلمه کلیدی اصلی آن هارا ایجاد کرده اید و قطعا الان به این فکر میکنید ک چگونه میتوان آن هارا درست کرد و یا از بین برد .وهر محتوا را دوباره با کلمه کلیدی متفاوت با یکدیگر ایجاد نمود .و سایت را با آن کلمه کلیدی جدید سئو کرد . دوراه و روش بسیار راحت برای رفع این موضوع وجود دارد.

یکی از کارهایی ک میتوانید برای تصحیح این مورد انجام دهید این است ک با برنامه تغییر مسیر ها یا همان (Redirects) به طور کلی آن محتواهارا حذف کنید تا ک نمره منفی از سمت گوگل برای سایت خود دریافت نکنید . و اگر میخواهید ک محتواهای خودرا با آن موضوعات داشته باشید و از دستشان ندهید باید ک آن ها را بازنویسی کنید تا ک دوباره تولید هر محتوارا با کلمه کلیدی مختص به خودش داشته باشید.

نتیجه کلی

پس در آخر نتیجه خواهیم گرفت ک به هیچ عنوان نباید از این مضوع صرف نظر کرد زیرا ک انتشار دادن چند محتوا با یک عنوان اصلی میتواند آسیب جدی به سایت شما وارد کند و امتیازات منفی ک سایت دریافت میکند هم برای آینده سایت می تواند خطرناک باشد. و شمارا نسبت به رقیبانتان ضعیف و ضعیف ترکند پس حتما به این مورد دقت داشته باشید .

اگر ک از این محتوا بهره لازم را دریافت کردید و به جواب سوال اینکه چرا باید از یک کلمه کلیدی اصلی استفاده کنیم رسیدید تقاضا دارم ک دیدگاه خودرا برای ما ارسال نمایید . و حتما برای اینکه اطلاعات بیشتری را درزمینه سئو کسب کنید به محتواهای دیگر ما از جمله محتوای آموزش سئوی سایت های اختصاصی کامل و پیشرفته یک سر بزنید .

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.