مطالب دسته بندی نشده

آموزش کامل و جامع کار با ابزارک ها در وردپرس

آموزش کامل و جامع کار با ابزارک ها در وردپرس

با نام و یاد خدای مهربان، با عرض سلام خدمت همراهان همیشگی تی اف نت بلاگ . امروز می خواهیم موضوعی مهم را به طور کامل و جامع به شما آموزش دهیم. بله! درست حدس زدید . می خواهیم آموزشی در ارتباط با کار با ابزارک ها در وردپرس ، برای شما داشته باشیم. حال این سوال ، برای شما ایجاد می شود که،ابزارک ها شامل چه ابزاری می شوند؟

چگونه میتوان با آنها کار کرد؟ابزارک ها در طراحی سایت ، کاربرد دارند ؟ و اگر در این زمینه فعالیت داشته باشید ، حتما توضیحات اولیه راجع به آنها را میدانید. ابزارک های وردپرس ، محتوای شمارا مدیریت و آن را بخش بندی می کنند. شما در وردپرس یک صفحه را می بینید، که این ابزارک هارا میتوان به راحتی در هر قسمت از آن جای دهید .در این حالت شما فقط راحتی خود را در نظر بگیرید.

ابزارک ها در بخش مدیریت محتوا وردپرس جای دارند .وجود آن ها در وردپرس به طور پیش فرض نیست .بلکه بستگی به قالب نرم افزار شما دارد .فقط در ابزارک های وردپرس ویجت هایی وجود دارند که پیش فرض هستند .اگر در وردپرس، مسلط به کد نویسی باشید،ابزارک دلخواه و مناسب برای خودرا، می توانیدبه راحتی ایجاد و با آن کار کنید. پس همانطور که متوجه شدید، استفاده از ابزارک ها بسیار مهم است.

به طور کلی میتوان گفت که تقریبا همه ی قالب ها در وردپرس ،اجازه دارند که از ابزارک ها استفاده کرده و شما هم می توانید آن را در ساید بار سایتتان اجرا کنید. اما هنوز ، به طور کامل ، با کاربرد های آن ، آشنایی ندارید و برای داشتن اطلاعات بیشتر در این زمینه و نهوه آشنایی با ابزارک ها در وردپرس ، حتما تا پایان این مقاله از تی اف نت پلاس ،با ما همراه باشید.

آنچه در این مقاله می خوانید:

 • کاربرد ابزارک ها در وردپرس
 • آموزش مدیریت ابزارک ها در وردپرس
 • مدیریت ستون گذاری در وردپرس
 • حذف ابزارک در وردپرس
 • تاثیر قالب سایت بر ابزارک ها
 • انتقال ابزارک وردپرس در زمان تغییر قالب وردپرس
 • ویجت ها در وردپرس
 • تنظیمات ابزارک های وردپرس
 • جایگاه ابزارک های وردپرس
 • درج ابزارک در یک جایگاه
 • بهترین ابزارک های وردپرس
 • نتیجه گیری

کاربرد ابزارک ها در وردپرس

تا این قسمت تا حدودی متوجه شدید که ابزارک ها، چه بودند. شاید تا به حال هزاران بار نام آنها را شنیده باشید، اما از نحوه کار کرد و حتی کاربرد آنها آشنایی نداشته باشید. همانطور که گفتیم، ابزارک ها جز و بخش های مهم هر سایتی هستند. برای داشتن یک سایت جذاب و گیرا، باید از ابزارک ها به طور مناسب و دقیق استفاده کنیم. ابزارک ها یا همان ویجت ها در واقع پنجره های کوچک و کاربردی در صفحه هستند.

که شما در آن شروع به طراحی سایت میکنید. در واقع با استفاده از این ابزارک ها، بخشهای مختلف را مثل گالری، ویدئو، برچسب ها و… را می توان در صفحه اصلی قرار داد. فرض کنید شما مدیر یک سایت هستید، پس شما به عنوان یک مدیر می‌توانید که بخش های مختلف را مدیریت کنید. و حتی ابزارک ها را. از دیگر کاربرد ابزارک ها برای شما می‌گوییم:

مثلاً شما قصد دارید از یک ابزارک، در سایت خود استفاده کنید، و یا ابزارکی را در برخی از صفحات به کار برده و در برخی صفحات آنها را پاک کنیم. در این حالت به سراغ مدیریت ابزارک ها می رویم. و توسط آن نیاز خود را برطرف می‌کنیم. تصور کنید شما اصل طراحی قالبی در سایت خود را دارید. در این حالت می توانید برای بهبود وردپرس از ابزارک ها استفاده کنید. برخی از قالب ها وجود دارند که از هیچ ابزارکی پشتیبانی نمی کنند.

و آن ها را به صورت کلی نادیده می گیرند. استفاده از ویجت ها در سایت موجب ارتقای سایت شما می شود. شما می‌توانید، با چند برابر کردن ویژگی‌های سایت تان، یک سایت جذاب برای خود ایجاد کنید. که مخاطبان زیادی از آن استقبال می‌کنند. ابتدا نکته مهمی در این قسمت وجود دارد که آن را برای شما بیان می کنم.

و آن این است که، شما برای افزودن این ابزارک ها و این امکانات و قابلیت‌ها باید به قالب سایت خود توجه کنید. نکته‌ای به شما می‌گویم که بهتر است آن را به خاطر بسپارید،همیشه برای راه اندازی یک سایت ابتدا فراموش نکنید که باید از قالب های کاربردی برای ساخت سایت در وردپرس استفاده کنید. ابزارک ها یا همان ویجت ها ناحیه های کوچکی هستند، که وظایف آنها انجام کار های مختصر و کوتاه است.

با کمک آنها هم می توانیم قالب خود را کامل کنیم می توانیم با مدیریت ابزارک ها در وردپرس، بخش های متفاوتی از جمله، نظرات، آخرین مطالب، برچسب ها، محصولات و مقالات و همه چیزهایی که نیاز دارید را در سایت خود اجرا کنید. به طور کلی ما می‌توانیم با استفاده از ابزارک ها بدون کدنویسی و فقط با حرکت موس آن را مدیریت کرده و به خوبی خوب آن را انجام دهید.

آموزش مدیریت ابزارک ها در وردپرس

در این بخش از مقاله قصد آموزش مدیریت ابزارک ها در وردپرس را داریم. سعی می‌کنیم، این بخش را به طور جامع در اختیار شما دوستان عزیز قرار دهیم. همان طور که گفتیم ابزارک ها در وردپرس به ما کمک می‌کند، تا قالب سایت را بدون کد نویسی، فقط با حرکت موس که drang & dropنام دارد، مدیریت کنیم. برای اینکه بخواهید وارد قسمت مدیریت شوید، باید پس از ورود به بخش مدیریت سایت قسمت، ابزارک ها را انتخاب کنید.

پس از انجام این کار صفحه برای شما باز می شود. که شما از طریق آن به راحتی می توانید، ابزارهای سایت خود را مدیریت کنید. در قسمت های قبلی گفتیم که برخی از قاب های سایت وردپرس از برخی از ابزارک ها پشتیبانی نکرده، و آنها را تایید نمی کنند. خلاصه می گویم پس از اینکه صفحه مدیریت برای شما نشان داده شد، هر یک از ابزارک های مورد نیاز و دلخواه خود را می توانید در پنجره ای در کنار صفحه مشاهده کنید.

اموزش مدیریت ابزارک ها

در این بخش امکان حرکت دادن ابزارک ها، و جابجایی آنها را داریم. در این بخش نامی که برای سایت خود انتخاب کرده ایم را توسط ابزارک ها به راحتی تشخیص می‌دهیم. و ما می‌توانیم از ابزارک ها، برچسب ها، استفاده کرده و پس از اعمال تغییرات روی آن، روی گزینه ذخیره کلیک میکنیم. و تغییرات را مشاهده می کنیم. دقت کنید اگر گزینه ذخیره را انتخاب نکنید تغییرات هرگز ایجاد نخواهد شد.

مدیریت ستون گذاری در وردپرس

در این بخش، می خواهیم بگوییم که آسوده ترین و کاربردی ترین روشی که می توانید توسط ویجت ها آن را به سایت خود اضافه کنید، این است که با تمام دقت به توضیحات بنده گوش فرا دهید. به طور کلی در این حالت نیاز به حرکت موس داریم. و فقط از طریق تکان دادن آن به خواسته خود خواهیم رسید. این ابزارک ها به طور کلی نیاز به کدنویسی ندارند و می‌توانند امکانات مختلف زیادی را به سایت خود بیفزایند.

بخشی دیگر به نام دراگ و دراپ وجود دارد، که توسط این بخش می توانیم از طریق دیگری ابزارک ها را در وردپرس اضافه کنیم. در این روش در ابتدا پس از رفتن به بخش نمایش در صفحه ای که مقابل شما وجود دارد، ابزارک ای که مناسب کار شماست را انتخاب می کنید. و آن را در سایت خود اضافه می کنید. با کلیک کردن روی فهرستی که آنجا وجود دارد، می‌توانیم انتخاب خود را به آسودگی انجام دهیم.

حتی می توانیم مشخص کنیم که ابزارک مورد نیاز خود را در کجای محتوا و صفحه قرار دهیم. کمی دقت کنید، بیشتر به صفحه نگاه کنید،گزینه افزودن ابزارک در آنجا وجود دارد. آن را انتخاب کنید. و مشخص کنید به کدام قسمت افزوده شود. حالا می توانید به بخش پیش نمایش بروید. و نتیجه کار خود را ببینید. و اگر موافق بودید و نتیجه گرفتید که کار شما تمام است.

و تلاش شما به خوبی پیش رفته است و اگر غیر از این بود و نتیجه دلخواه را برای شما نذاشت آنگاه به بخش ویرایش نوشته رفته، و تغییرات را روی آن ایجاد کنید. همانطور که می دانید گزینه پیش نمایش بالای صفحه در کنار ذخیره پیش نویس برای شما قرار گرفته است. در واقع می توان گفت که ما می‌توانیم ستون های فرعی را جایگزین ستونهای مدیریت کنیم.

نواری در کنار آن وجود دارد و مشخص می کند که چه ویجت هایی وجود دارند. ستون های سفارشی در پلاگین های ضروری قرار دارند. از ویژگی‌های آنها هم می‌توان به پیکربندی یجت های سفارشی و انتخاب ویجت های سفارشی برای پست ها، و صفحات خاص یکپارچه سازی آن ها و تم هایی که می توان آن ها را کد گذاری کرد. ستون های خاص که توسط نوارهای در کنار صفحه هستند. تنظیم ویجت های فردی، و واردات و صادرات و کلی موارد کاربردی دیگر، استفاده کرد.

حذف ابزارک در وردپرس

همانگونه که در وردپرس می توانیم ابزارک ها را اضافه کنیم، به گونه ای هم می توانیم، این ابزارک ها را حذف کنیم. هنگامی که می‌بینید ابزارک به کار برده شده، برای شما کاربردی ندارد، در واقع می توانید آن را به راحتی حذف کنید. برای این کار چه می‌کنید؟ در این حالت به بخش نمایش ابزارک ها می‌رویم، و سپس روی ویجت دلخواه خود کلیک کرده، و گزینه موجود که پاک کردن نام دارد برای شما آشکار می شود.

حذف ابزارک ها در وردپرس

در این حالت امکان این هم وجود دارد شما دوست نداشته باشید برخی از ابزارک ها را از سایت خود حذف کنید. در این صورت به قسمت ابزارک های غیرفعال رفته، و آن را غیر فعال می کنیم. اگر قصد حذف آن را نداشته باشیم، می توانیم آن را مخفی کنیم. بعد از اینکه این کارها را به طور کامل انجام دادیم، فراموش نکنید که حتما روی گزینه ذخیره کلیک کنید. امیدواریم که تااین قسمت، نتایج خوبی را کسب کرده باشید.

تاثیر قالب سایت بر ابزارک ها

انتخاب قالب، تاثیر بسزایی بر ابزارک های وردپرس می گذارد. قالب های متفاوتی وجود دارد. مثلاً یک قالب نامعتبر، یک ناحیه را در اختیار شما قرار می دهد، اما یک قالب معتبر، می‌تواند 9 ناحیه های متفاوت را برای شما به نمایش در بیاورد. پس متوجه شدید که چه تاثیر شگفتی خواهد داشت. هر وب سایتی می تواند قالب موجود در وردپرس را تغییر دهد. اما برخی با مشکلاتی روبه‌رو هستند که مثلاً پس از تغییر قالب، سایت بالا نمی آید و کار کردن با آن به مشکل مواجه می‌شود.

انتقال ابزارک وردپرس در زمان تغییر قالب وردپرس

گاهی ممکن است ما قالب وردپرس را تغییر دهیم، اما دوست نداریم که ابزارهای موجود در آن را از دست دهیم. به صفحه مدیریت می‌رویم. و در پایین صفحه بخشی به نام ابزارک های غیر فعال وجود دارد. ابزارک هایی که در این بخش موجود هستند، تنظیمات را نگه میدارند. قبل از تغییر ابزارک های غیرفعال را رها می کنیم. و بعد که قالب جدید را نصب کردیم، باز می توانیم آن را به بخش ابزارک های خود بیفزاییم.

ویجت ها در وردپرس

همانطور که گفتیم، استفاده از ابزارک ها بخش بسیار مهمی در وردپرس است. همه قالب‌های وردپرسی، این امکان را به شما می دهند، که شما هر چه نیاز دارید در وب سایت تان به نمایش بگذارید. پس همه این موارد برای بهبود سایت به کار می رود گناگفته نماند که هر ویجت یک گزینهadd دارد, که با انتخاب آن می توانیم به موقعیت دلخواه خود برسیم. و به جزئیات و دسترسی پیدا کنیم.

تنظیمات ابزارک های وردپرس

در واقع، ما با افزودن ابزارک ها، به لیست ابزارک ها می‌توانیم، عنوان و مقادیر حالت های دیگری را، شخصی سازی کنیم. و در پایان، این کارها،مجدداً تایید می‌کنیم گزینه ذخیره را تایید کنید. و ترتیب آنها را هم می توانیم به راحتی تغییر دهیم. در این حالت به بخش پیش نمایش رفته و چک میکنیم ببینیم درست بوده است یا خیر.

جایگاه ابزارک های وردپرس

در این قسمت صفحه برای شما باز شد. دقت کنید جایگاه ابزارک ها برای شما به نمایش در آمدند. معمولاً در قالب ما سه ابزارک موجود است. که عبارتند از: جایگاه نوار کناری بلاگ، جایگاه پابرگ ۱، و جایگاه پابرگ ۲، این جایگاه ها را تنظیم می‌کنیم. تا در مکان های متفاوتی از قالب سایت قرار بگیرند. به قسمت راست صفحه نگاه کنید. بخشی موجود است ابزارهای قابل دسترس نام دارد.

جایگاه ابزارک ها در وردپرس

و در این بخش ابزارهای فعال را در صفحه خود مشاهده می کنید. این ابزارک ها می توانند با اضافه شدن پلاگین تغییر قالب داده، و ابزارک های جدید را اضافه کنند. مثلاً ابزارک wordpress popular post وجود دارد، که با ابزارک آن با نصب افزونهword press popular post فعال شده و کار آنها پر باز دید است، برخی از آنها پیش فرض هستند. مثل ابزارک HTML که می توانید توسط آن کهhtml را درج کنیم.

درج ابزارک در یک جایگاه

در این بخش اگر قصد افزودن این ابزارک ها را در جایگاه دیگر دارید،فقط باید در ابتدا ابزارک مورد نیاز را انتخاب کرده، و پس از آن باید روی بخش افزودن ابزارک کلینیک و آن را انتخاب کنیم. و یا روش آسوده تری وجود دارد که می‌توانیم روی گزینه ابزار کلیک کرده، و سپس آن را بکشیم. در بخش مورد نظر خود قرار دهیم پس با همین روش به آسانی می‌توانیم ابزارک دلخواه خود را، در جایگاه مورد نیاز قرار دهیم.

بهترین ابزارک های وردپرس

در این بخش بهترین ابزارک ها را برای شما معرفی میکنیم که عبارتند از:

1.wp from
2.Rafflepress
3.Recent posts widget
4.Astra widget
5.Google maps widget
6.Social count plus
7.Compact archives
8.Option monster
9.widget context
10.wordpress popular posts
11.Theme My login
12.posts in sidebar

نتیجه گیری

از این مطالب نتیجه گرفتیم که می‌توانیم، ابزارک هایی را در پنل تنظیمات اضافه کنیم. و ابزارک مورد علاقه خود را در پنل سایت در وردپرس ذخیره کنیم. باآموزش مدیریت ابزارک ها در وردپرس، متوجه شدیم که می‌توانیم با این روش ها موجب بهبود شرایط شویم. نکته مهمی که وجود داشت این بود که ابزارک‌ها پیش فرض نتیجه بستگی به قالب شما دارند. و با تغییر قالب ممکن است برخی از ابزارک ها حذف شوند.

حتی خود ما هم می توانیم این ابزارک ها را حذف کنیم. و یا به راحتی به آنها بیفزایم و اینکه می توانیم قالب ها را در سایت تغییر دهیم. ابزارک‌ها جزء بخش های مهم هر سایتی هستند. اگر قصد راه اندازی یک سایت جذاب و حرفه‌ای را داشته باشیم، می توانیم از ابزارک ها که خیلی مهم هستند استفاده کنیم. و فهمیدیم که برچسب ها جزو مهم‌ترین ابزارک ها هستند.

ابزارک‌ها ناحیه کوچکی که ویجت هم نامیده می‌شوند. وظایف مختصر و کوتاهی دارند. در این مطالب آموختیم که ابزارک ها به ما کمک می‌کند، تا قالب سایت را بدون کدنویسی و فقط با حرکت دادن موس مدیریت کنیم. و حتما تاکید می‌کنم پس از اعمال تغییرات روی گزینه ذخیره کلیک کرده، و مطمئن شوید که کار خود را به پایان رسانده اید. و آموزش کامل و جامع در ارتباط با کار با ابزارک ها در وردپرس برای شما مطرح کردیم.

پس با کارکرد ابزارک ها آموزش و مدیریت آنها و حذف ابزارک ها و تاثیرات به خصوص آنها آشنا شدید. و در پایان امیدواریم با این مقاله آموزشی در وبلاگ تی اف نت پلاس توانسته باشیم آنچه را که باید در اختیار شما قرار دهیم. اگر مشکلی در این زمینه دارید، می توانید با ما مطرح کنید. اگر علاقمند به موضوعاتی از این قبیل هستید در بخش نظرات برای ما ارسال کنید، تا در اسرع وقت به شما پاسخ دهیم.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.